Leczenie kanałowe (endodoncja) Gdynia

Inne placówki w pobliżu Gdyni

Lekarze wykonujący endodoncja - leczenie kanałowe w Gdyni

W Gdyni posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa leczenie kanałowe w Gdyni jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Oktawia Zacharek

endodonta

w Anna Dental Clinic

lek. dent. Alicja Paduszyńska

stomatolog

w Anna Dental Clinic

lek. dent. Adrian Przewoski

stomatolog

w Anna Dental Clinic

Endodoncja - leczenie kanałowe Gdynia - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą endodoncja - leczenie kanałowe w Gdyni na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 150 zł za powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem natomiast najwyższa cena w Gdyni wynosi do 1200 zł (powtórne leczenie kanałowe bez mikroskopu).

Ile kosztuje endodoncja - leczenie kanałowe w Gdyni?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endodoncja - leczenie kanałowe w gdyńskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen endodoncja - leczenie kanałowe w Gdyni

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 38 innych miastach. Sprawdź ceny endodoncja - leczenie kanałowe w innych miastach.

Endodoncja - leczenie kanałowe w Gdyni - gdzie najlepiej?

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, to dziedzina stomatologii, skupiająca się na diagnostyce, leczeniu i zapobieganiu chorobom tkanek, znajdujących się wewnątrz zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie kanałowe umożliwia uratowanie zainfekowanego zęba przed ekstrakcją. Podczas leczenia endodontycznego dokładnie usunięte zostają zakażone tkanki z kanału korzenia praz komory. Przy użyciu odpowiednich narzędzi kształtuje i poszerza się także kanał korzeniowy. Następnie, za pomocą specjalnego materiału - „gutaperki”, szczelnie wypełnia się kanał lub kanały korzeniowe. Wskazaniem do wykonania leczenia kanałowego jest nieodwracalne zapalenie miazgi zębowej, powstałe na skutek nieleczonej lub nieprawidłowo leczonej próchnicy. Leczenie endodontyczne okazuje się również konieczne w przypadkach martwicy miazgi zębowej. Cała procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym.

Endodoncja - leczenie kanałowe w Gdyni

Leczeniem kanałowym w Gdyni zajmuje się lekarz stomatolog lek. dent. Małgorzata Zając, posiadająca specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. W 2010 roku uczestniczyła w kursie „Szczelne wypełnianie kanałów korzeniowych gwarancją sukcesu leczenia endodontycznego. Porównanie różnych metod”, w 2012 roku brała natomiast udział w kursie „Re-endo know how czyli jak sprostać największemu wyzwaniu w endodoncji?” W swoim gabinecie przeprowadza leczenie kanałowe pod mikroskopem, udziela również konsultacji oraz wykonuje zdjęcia zębowe RTG.  

Leczenie kanałowe to także specjalność lek. dent. Bianki Adamko-Polakowskiej, która systemtycznie poszerza swoją wiedzę w tym zakresie: 2016 roku uczestniczyła ona w kursie medycznym „Leczenie kanałowe i rekonstrukcja korony po leczeniu endodontycznym. Szybkie metody maszynowego opracowania i wypełniania kanałów korzeniowych oraz rekonstrukcji zrębu korony zęba”. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się nie tylko leczeniem kanałowym, ale także wykonywaniem odbudowy po jego zakończeniu z użyciem koron pełnoceramicznych czy protez szkieletowych.

Leczeniem endodontycznym zajmuje się również lek. dent. Ilona Wolniewicz. W 2008 roku brała ona udział w VIII Międzynarodowej Konferencji Polskiej Akademii Stomatologicznej i Estetycznej „Tradycja i nowoczesność”. Oprócz wykonywania leczenia kanałowego, udziela ona także konsultacji endodontycznych oraz przeprowadza leczenie stomatologiczne pod mikroskopem, a także zajmuje się odbudową pełnoceramiczną.

Pacjenci szukali zabiegu endodoncja - leczenie kanałowe w pobliżu Gdyni, w miejscowościach: Rumia oraz Wejherowo.

Więcej na temat endodoncja - leczenie kanałowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…