Rezonans magnetyczny Gdynia

Rezonans magnetyczny to popularne badanie zlecane przez neurologów i ortopedów. Gdzie szybko i tanio wykonać badanie MRI w Gdyni? Oto lista placówek, które polecamy.

Filtruj wyniki: Mapa

Rezonans magnetyczny Gdynia - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Gdyni na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 530 zł za rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa natomiast najwyższa cena w Gdyni wynosi do 650 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Gdyni?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w gdyńskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Gdyni

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego (LS) - 1350 zł kręgosłupa szyjnego i piersiowego - 950 zł kręgosłupa szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego - 950 zł głowy i kręgosłupa szyjnego - 960 zł

  530 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7

  od 530 zł
  do 530 zł

  Gdynia, Morska 127

  od 530 zł
  do 530 zł

 • Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego - 1350 zł kręgosłupa piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego - 950 zł kręgosłupa szyjnego i piersiowego - 950 zł

  530 zł

 • Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD

  605 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7

  od 650 zł
  do 650 zł

  Gdynia, Morska 127

  od 650 zł
  do 650 zł

 • Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD głowy i szyi - 1000 zł głowy i przysadki mózgowej - 980 zł głowy i kręgosłupa szyjnego - 960 zł głowy i angiografia tętnic mózgowych - 900 zł

  535 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7
  MR - Rezonans magnetyczny - głowy i angio tętnic mózgowych - od 930 zł MR - Rezonans magnetyczny - głowy i kręgosłupa szyjnego (C) - od 980 zł

  od 560 zł
  do 560 zł

  Gdynia, Morska 127
  MR - Rezonans magnetyczny - głowy i angio tętnic mózgowych - od 930 zł MR - Rezonans magnetyczny - głowy i kręgosłupa szyjnego (C) - od 980 zł

  od 560 zł
  do 560 zł

Posiadamy również ofertę w 30 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Gdyni - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Rezonans magnetyczny (MRI) to badanie umożliwiające ocenę stanu narządów wewnętrznych oraz tkanek w każdej płaszczyźnie. Polega na wykorzystaniu właściwości magnetycznych atomów składających się na ludzki organizm oraz silnego pola magnetycznego. Jest nieszkodliwe i nieinwazyjne, a przy tym bardzo precyzyjne – pozwala na wykrycie zmian chorobowych w układzie mięśniowym i szkieletowym, włącznie ze zmianami w szpiku kostnym. Dzięki MRI można dokonać oceny funkcjonowania naczyń krwionośnych i serca.

Badanie najczęściej przeprowadza się w ramach diagnostyki planowej oraz profilaktycznej schorzeń ośrodkowego układu nerwowego, a także zmian nowotworowych. Zależnie od potrzeb można je wykonać z podaniem środka kontrastowego bądź bez.

Przebieg badania rezonansem magnetycznym

Badanie rezonansem magnetycznym nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeśli nie ma wskazań do dożylnego podania kontrastu, nie trzeba być na czczo, jeśli natomiast MRI jest przeprowadzane w sedacji, pacjent powinien powstrzymać się od spożywania posiłku – włącznie z przyjmowaniem płynów – co najmniej 6 godzin przed badaniem. Powinien także dostarczyć dokumentację medyczną dotyczącą obszaru ciała poddawanego rezonansowi (jeżeli ją posiada) oraz aktualne, czyli nie starsze niż 30 dni, badania poziomu kreatyniny z krwi.

Bezpośrednio przed badaniem pacjent udaje się do przebieralni, gdzie pozostawia wszystkie przedmioty mogące zakłócić pracę urządzenia, w tym biżuterię, klucze, telefon, pasek od spodni etc. Następnie zostaje ułożony na ruchomym stole – istotne, by po ułożeniu się pozostawał nieruchomo przez cały czas badania. Stół zostaje wsunięty do tunelu rezonansu magnetycznego, gdzie pacjent przebywa, w zależności od badanej okolicy anatomicznej, od 10 minut do godziny. Przez cały czas badany ma kontakt z personelem za pośrednictwem kamery, słuchawek i mikrofonu.

MRI w Gdyni – gdzie można wykonać badanie?

Osoby poszukujące klinik oferujących badanie metodą rezonansu magnetycznego w Gdyni mogą skorzystać z oferty Radiologica Pomorze Gdynia, zlokalizowanej przy ul. Wójta Radtkego 1PA. Placówka mieści się ok. 20 km od Gdańska, jest wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, w tym Siemens Magnetom Avanto o sile 1,5T. To pierwszy system oparty na technologii TIM (Total Imaging Matrix), posiadający wzór cewki matrycowej znacznie bardziej zaawansowany niż w konkurencyjnych aparaturach.

Magnetom to rezonans typu zamkniętego, ze stołem wsuwanym do tunelu maszyny. Diagnostyka tym modelem jest o wiele bardziej komfortowa dla pacjenta – nie ma potrzeby zmiany pozycji ciała badanego ani cewki, aparat posiada słuchawki wygłuszające (97% hałasów ulega zredukowaniu), dzięki którym pacjent może komunikować się z radiologiem wykonującym badanie. Ponadto osoby z klaustrofobią otrzymują specjalne gruszki alarmowe, które mogą ścisnąć w dowolnym momencie, co natychmiast zatrzymuje urządzenie.

Badanie metodą rezonansu magnetycznego

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Dzięki badaniu metodą MRI można dokonać dokładnej oceny struktur ośrodkowego układu nerwowego (mózgu i kręgosłupa), kompleksowej oceny układu kostno-stawowego, jak również można przeprowadzić pełen zakres badań naczyniowych – włącznie z angiografią kontrastową. Rezonans magnetyczny pozwala także na badania naczyń obwodowych kończyn dolnych, narządów jamy brzusznej oraz miednicy małej.

W Radiologica Pomorze Gdynia ceny badań metodą rezonansu magnetycznego zaczynają się od 350 złotych (MRI stawów biodrowo-krzyżowych).

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Gdyni, w miejscowościach: Sopot, Rumia oraz Wejherowo.

Więcej na temat rezonans magnetyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…