Rezonans magnetyczny Gdynia i okolice

Rezonans magnetyczny to popularne badanie zlecane przez neurologów i ortopedów. Gdzie szybko i tanio wykonać badanie MRI w Gdyni? Oto lista placówek, które polecamy.

Bezpośrednio w Gdyni nie dysponujemy placówką wykonującą rezonans magnetyczny, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Gdyni. Rezonans magnetyczny można przeprowadzić m.in. w LUX MED Gdańsk w Gdańsku (11 km od Gdyni) w cenie 530 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Rezonans magnetyczny najbliżej Gdyni - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny najbliżej Gdyni na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 530 zł za rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa natomiast najwyższa cena w Gdyni wynosi do 610 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w najbliższej odległości od Gdyni?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny najbliżej Gdyni:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny najbliżej Gdyni

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
  Gdańsk, Jana Pawła II 7(20 km od Gdyni)
  Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - 950 zł Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa - 950 zł Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego, piersiowego i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - 1350 zł Rezonans magnetyczny głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa - 1300 zł

  od 530 zł
  do 530 zł

 • Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
  Gdańsk, Jana Pawła II 7(20 km od Gdyni)
  Rezonans magnetyczny stawu kolanowego z chrząstkogramem kolorowym - 850 zł

  od 610 zł
  do 610 zł

 • Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
  Gdańsk, Jana Pawła II 7(20 km od Gdyni)
  Rezonans magnetyczny głowy + angiografia tętnic mózgowych - 980 zł Rezonans magnetyczny głowy i szyi - 1300 zł Rezonans magnetyczny głowy i przysadki mózgowej - 1000 zł Rezonans magnetyczny głowy - procedura cine – 660 zł Rezonans magnetyczny głowy i procedura cine głowy - 1100 zł Rezonans magnetyczny głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa - 960 zł

  od 535 zł
  do 535 zł

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Gdyni - gdzie najlepiej?

Rezonans magnetyczny (MRI) to badanie umożliwiające ocenę stanu narządów wewnętrznych oraz tkanek w każdej płaszczyźnie. Polega na wykorzystaniu właściwości magnetycznych atomów składających się na ludzki organizm oraz silnego pola magnetycznego. Jest nieszkodliwe i nieinwazyjne, a przy tym bardzo precyzyjne – pozwala na wykrycie zmian chorobowych w układzie mięśniowym i szkieletowym, włącznie ze zmianami w szpiku kostnym. Dzięki MRI można dokonać oceny funkcjonowania naczyń krwionośnych i serca.

Badanie najczęściej przeprowadza się w ramach diagnostyki planowej oraz profilaktycznej schorzeń ośrodkowego układu nerwowego, a także zmian nowotworowych. Zależnie od potrzeb można je wykonać z podaniem środka kontrastowego bądź bez.

Przebieg badania rezonansem magnetycznym

Badanie rezonansem magnetycznym nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeśli nie ma wskazań do dożylnego podania kontrastu, nie trzeba być na czczo, jeśli natomiast MRI jest przeprowadzane w sedacji, pacjent powinien powstrzymać się od spożywania posiłku – włącznie z przyjmowaniem płynów – co najmniej 6 godzin przed badaniem. Powinien także dostarczyć dokumentację medyczną dotyczącą obszaru ciała poddawanego rezonansowi (jeżeli ją posiada) oraz aktualne, czyli nie starsze niż 30 dni, badania poziomu kreatyniny z krwi.

Bezpośrednio przed badaniem pacjent udaje się do przebieralni, gdzie pozostawia wszystkie przedmioty mogące zakłócić pracę urządzenia, w tym biżuterię, klucze, telefon, pasek od spodni etc. Następnie zostaje ułożony na ruchomym stole – istotne, by po ułożeniu się pozostawał nieruchomo przez cały czas badania. Stół zostaje wsunięty do tunelu rezonansu magnetycznego, gdzie pacjent przebywa, w zależności od badanej okolicy anatomicznej, od 10 minut do godziny. Przez cały czas badany ma kontakt z personelem za pośrednictwem kamery, słuchawek i mikrofonu.

MRI w Gdyni – gdzie można wykonać badanie?

Osoby poszukujące klinik oferujących badanie metodą rezonansu magnetycznego w Gdyni mogą skorzystać z oferty Radiologica Pomorze Gdynia, zlokalizowanej przy ul. Wójta Radtkego 1PA. Placówka mieści się ok. 20 km od Gdańska, jest wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, w tym Siemens Magnetom Avanto o sile 1,5T. To pierwszy system oparty na technologii TIM (Total Imaging Matrix), posiadający wzór cewki matrycowej znacznie bardziej zaawansowany niż w konkurencyjnych aparaturach.

Magnetom to rezonans typu zamkniętego, ze stołem wsuwanym do tunelu maszyny. Diagnostyka tym modelem jest o wiele bardziej komfortowa dla pacjenta – nie ma potrzeby zmiany pozycji ciała badanego ani cewki, aparat posiada słuchawki wygłuszające (97% hałasów ulega zredukowaniu), dzięki którym pacjent może komunikować się z radiologiem wykonującym badanie. Ponadto osoby z klaustrofobią otrzymują specjalne gruszki alarmowe, które mogą ścisnąć w dowolnym momencie, co natychmiast zatrzymuje urządzenie.

Badanie metodą rezonansu magnetycznego

Dzięki badaniu metodą MRI można dokonać dokładnej oceny struktur ośrodkowego układu nerwowego (mózgu i kręgosłupa), kompleksowej oceny układu kostno-stawowego, jak również można przeprowadzić pełen zakres badań naczyniowych – włącznie z angiografią kontrastową. Rezonans magnetyczny pozwala także na badania naczyń obwodowych kończyn dolnych, narządów jamy brzusznej oraz miednicy małej.

W Radiologica Pomorze Gdynia ceny badań metodą rezonansu magnetycznego zaczynają się od 350 złotych (MRI stawów biodrowo-krzyżowych).

Więcej na temat rezonans magnetyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…