Operacja i leczenie biodra Gdynia i okolice

Bezpośrednio w Gdyni nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie biodra, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Gdyni. Operacje i leczenie biodra można przeprowadzić m.in. w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. w Gdańsku (18 km od Gdyni) w cenie 5500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacje i leczenie biodra najbliżej Gdyni - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie biodra najbliżej Gdyni na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 24900 zł za endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego natomiast najwyższa cena w Gdyni wynosi do 34500 zł (endoprotezoplastyka powierzchniowa stawu biodrowego / kapoplastyka).

Ile kosztuje operacje i leczenie biodra w najbliższej odległości od Gdyni?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie biodra najbliżej Gdyni:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie biodra najbliżej Gdyni

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego
  Gdańsk, Wileńska 44(20 km od Gdyni)
  Alloplastyka stawu biodrowego - implant cementowy - klasyczna (cena zawiera implant) - od 24 900 zł

  od 24900 zł
  do 24900 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita bezcementowa stawu biodrowego
  Gdańsk, Wileńska 44(20 km od Gdyni)
  Alloplastyka stawu biodrowego bezcementowa z krótkim trzpieniem (cena zawiera implant) - od 26 000 zł Alloplastyka stawu biodrowego - implant bezcementowy - klasyczna (cena zawiera implant) - od 25 500 zł

  od 25500 zł
  do 25500 zł

 • Endoprotezoplastyka powierzchniowa stawu biodrowego / kapoplastyka
  Gdańsk, Wileńska 44(20 km od Gdyni)
  Alloplastyka stawu biodrowego - kapoplastyka - system oszczędzający (cena zawiera implant)-BHR od 34 500 zł

  od 34500 zł
  do 34500 zł

Posiadamy również ofertę w 17 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie biodra w innych miastach.

Operacje i leczenie biodra w Gdyni - gdzie najlepiej?

Rozwijające się zmiany zwyrodnieniowe w stawie biodrowym prowadzą do niszczenia tkanek, a z czasem do degeneracji struktur (np. chondromalacja chrząstki stawowej, trzaskające biodro), co z kolei może prowadzić do utraty zdolności amortyzacji, przenoszenia obciążeń oraz wywołuje dolegliwości bólowe. Mogą również pojawiać się osteofity, czyli wyrośla zlokalizowane na kości udowej, które, zmniejszając przestrzeń stawową, stopniowo ograniczają ruchomość w stawie. Tam, gdzie leczenie objawowe i rehabilitacja nie przynoszą rezultatów, podejmuje się decyzje o leczeniu operacyjnym, które stanowi artroskopia, a w ostateczności endoprotezoplastyka stawu biodrowego, czyli wymiana elementów biodra na sztuczne. 

Sposoby leczenia stawu biodrowego w Gdyni

Operacje i leczenie biodra przeprowadzają ortopedzi Wielospecjalistycznego Szpitala z Przychodnią Clinica Medica, a oferta świadczeń w tym zakresie obejmuje endoprotezoplastykę biodra w przebiegu RZS oraz resekcję wyrośli kostnych. Placówka specjalizuje się w zabiegach artroskopowych, świadcząc pełne spektrum leczenia urazów sportowych, również metodami klasycznymi. Klinika rocznie wykonuje 1 800 operacji i hospitalizuje blisko 1 600 pacjentów. W 2003 r. wdrożyła system zarządzania jakością ISO 9001:2008.

Alloplastyki stawów biodrowych w przebiegu pierwotnych i wtórnych zmian zwyrodnieniowych, alloplastyki rewizyjne oraz leczenie złamań okołoprotezowych to zakres świadczeń Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Św. Wincentego a Paulo. Jednostka jest jedynym ośrodkiem w Polsce, gdzie po zabiegach endoprotezoplastyki (dot. również kolana) realizowany jest program rehabilitacji zgodnie z zasadami szybkiej terapii – Rapid Recovery. Na wyposażeniu Oddziału znajduje się aparat RTG z ramieniem C oraz instrumentarium do kompleksowego zaopatrywania złamań kończyn. Rocznie Oddział wykonuje blisko 1 800 zabiegów, w tym ponad 300 endoprotezoplastyk.

W chirurgii stawu kolanowego i biodrowego, ze szczególnym uwzględnieniem technik artroskopii i alloplastyki, specjalizuje się lek. med. Marek Młodzianowski, specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu, członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Sekcji Chirurgii Kolana Artroskopii i Traumatologii Sportowej. W swojej praktyce leczy zmiany degeneracyjne stawów i ścięgien, chorobę zwyrodnieniową oraz urazy stawu biodrowego. W ramach konsultacji wykonuje badania USG stawów biodrowych, również u niemowląt (preluksacja).

Więcej na temat operacje i leczenie biodra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…