Bezpośrednio w Tychach nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie jaskry, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 6 innych klinik z okolicy Tychów. Operacje i leczenie jaskry można przeprowadzić m.in. w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach (16 km od Tychów) w cenie 3300 zł lub w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie (20 km od Tychów) gdzie cena za operacje i leczenie jaskry wynosi 360 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Lekarze wykonujący operacje i leczenie jaskry w Tychach

W Tychach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa operacja jaskry w Tychach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

lek. Piotr Jaworski

okulista

w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

ocena 4,7 / 5  (7 opinii)
dr n. med. Witold Korzekwa

okulista

w Szpital Specjalistyczny CM MAVIT

ocena 4,3 / 5  (4 opinii)

Operacje i leczenie jaskry Tychy - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie jaskry w Tychach na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 360 zł za pakiet jaskra natomiast najwyższa cena w Tychach wynosi do 6000 zł (operacja przeciwjaskrowa z zastosowaniem implantu Xen).

Ile kosztuje operacje i leczenie jaskry w Tychach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie jaskry w Tychy placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie jaskry w Tychach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Operacja jaskry metodą trabekulektomii
Katowice, Szopienicka 65

3300 zł

Chorzów, Katowicka 50
4300 zł - Trabeculectomia nieprzenikająca

od 3500 zł do 4300 zł

Pakiet jaskra
Chorzów, Wiejska 4
refraktometria komputerowa ostrość wzroku tonometria aplanacyjna Goldman – pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego perymetria statyczna – badanie pola widzenia pachymetria badanie OCT gonioskopia badanie przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej

360 zł

Skoczów, Morcinka 16 B
porada lekarska, podstawowe badanie okulistyczne, OCT, badanie pola widzenia, pachymetria, gonioskopia

360 zł

Operacja przeciwjaskrowa z zastosowaniem implantu Xen
Rybnik, Mikołowska 47

6000 zł

Posiadamy również ofertę w 20 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie jaskry w innych miastach.

Operacje i leczenie jaskry w Tychach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Jaskra to choroba narządu wzroku, która wiąże się z zaburzeniem odprowadzania cieczy wodnistej, odżywającej soczewkę i rogówkę oka oraz odprowadzającej z niego wszelkie szkodliwe produkty, powstające w wyniku przemiany materii. Jeśli dolegliwość ta nie jest odpowiednio leczona, może dojść do wzrostu ciśnienia w gałce ocznej oraz uszkodzenia nerwu wzrokowego, co w konsekwencji prawdopodobnie doprowadzi do utraty widzenia. Rodzaj interwencji lekarza zależy od rozwoju schorzenia oraz jego postaci. W początkowych stadiach choroby zwykle stosuje się terapię farmakologiczną. Jeśli jednak jaskra jest już mocno zaawansowana, pacjent powinien się poddać leczeniu operacyjnemu. Najpopularniejszą metodą chirurgiczną jest trabekulektomia, mająca na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co ma wpłynąć na zatrzymanie rozwoju schorzenia. Jaskrę można także zwalczać za pomocą trabekuloplastyki laserowej.

Gdzie w Tychach można się udać na leczenie jaskry?

Leczenie jaskry może zaoferować swoim pacjentom okulista dr n. med. Jacek Szendzielorz, który uzyskał specjalizację II stopnia w dziedzinie okulistyki, należy także do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się leczeniem zaćmy oraz jaskry. Wykonuje on operacje jaskry w różnym stopniu zaawansowania choroby, w tym łączoną procedurę chirurgiczną jaskry z zaćmą, a także zaćmy z witrektomią. Dr Szendzielorz dokonuje operacji zaćmy ze wszczepieniem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej.

Operacje i leczenie jaskry znajdują się także w ofercie LENS-MED Okulistyka Zabiegowa i Diagnostyka. W ośrodku przeprowadzane są kompleksowe badania diagnostyczne, w tym pakiet jaskrowy, w którym znajdują się tonometria aplanacyjna, OCT, pomiar parametrów tarczy nerwu wzrokowego oraz badanie ogólne wzroku. Specjaliści przeprowadzają tam Selektywną Laserową Trabekuloplastykę (SLT). W przypadku mniej zaawansowanych postaci choroby, okuliści z placówki mogą zastosować leczenie farmakologiczne.

Osobom, chorującym na jaskrę, pomóc może również dr n. med. Rafał Leszczyński, który przyjmuje w oddalonych od Tych o niecałe 20 kilometrów Katowicach. W 1995 roku uzyskał on drugi stopień specjalizacji z okulistyki. Sześć lat później obronił pracę doktorską na temat „Zastosowanie lasera diodowego w leczeniu jaskry wtórnej”. Dr Leszczyński jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcyjnej. W swoim gabinecie przeprowadza farmakologiczne leczenie jaskry. Ponadto wykonuje zabiegi przeciwjaskrowe: trabekulektomię oraz nieprzenikającą sklerektomię głęboką.

Ceny chirurgicznego leczenia jaskry w Polsce i Turcji

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

W Dunyagoz Instanbul za trabekulektomię pacjenci muszą zapłacić 11 990 lir (niemal 15 800 zł). W placówkach, znajdujących się w okolicy Tych, ceny za taką samą procedurę wahają się w granicach 3 500 zł.