Operacje i leczenie jaskry w Krakowie - gdzie najlepiej?

Jaskra to choroba nieuleczalna. Aby zatrzymać postęp choroby, lekarze proponują pacjentom leczenie farmakologiczne, laserowe lub operacyjne. Leczenie farmakologiczne polega na przepisaniu kropli do oczu, których stosowanie np. ogranicza ilość produkowanej przez oko cieczy (niemożność jej odprowadzenia na zewnątrz to przyczyna rozwoju choroby). Korzystanie z kropli do oczu sprawdza się jedynie w początkowej fazie choroby. Gdy na takie leczenie jest za późno, rozwiązaniem może być leczenie laserowe lub operacyjne. Efektem leczenia laserowego jest ułatwienie odprowadzania cieczy z oka. Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego lekarze podejmują dopiero wówczas, gdy leczenie laserowe nie przyniosło oczekiwanego efektu.

Gdzie w Krakowie można się poddać operacji i leczeniu jaskry?

W Krakowie praktykuje okulista dr n. med. Katarzyna Sajak-Hydzik, która leczy i operuje jaskrę. Ukończyła ona Akademię Medyczną im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, doświadczenie zdobywała w Klinice Okulistyki CM UJ i w szpitalu Quinze-Vingts w Paryżu na oddziale leczenia jaskry. Od 1998 r. specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu jaskry: wykonuje zarówno klasyczne operacje przeciwjaskrowe, jak i zabiegi z wykorzystaniem stentu ExPRESS (miniaturowego implantu).

Operacje i leczenie jaskry prowadzi w Krakowie także okulista dr n. med. Dorota Opławska. Ukończyła ona Śląską Akademię Medyczną w Katowicach, a w 2005 r. obroniła pracę doktorską pod tytułem: „Porównawcza ocena zmian topograficznych tarczy nerwu wzrokowego w farmakologicznej monoterapii jaskry pierwotnej otwartego kąta”. W centrum jej zainteresowań znajduje się diagnostyka i leczenie jaskry, a przeprowadzania operacji oczu uczyła się m.in. od dr Dharmendra Natha. Dr Opławska wykonuje m.in. badanie HRT (Heidelberg Retina Tomography), którego wyniki pozwalają zdiagnozować jaskrę i określić szybkość jej postępowania.

Krakowska placówka OKOAKCENT Specjalistyczna Praktyka Chorób Oczu również oferuje operacje i leczenie jaskry. Klinika jest wyposażona w szereg urządzeń, pozwalających zdiagnozować chorobę i ustalić ścieżkę leczenia, w tym dioptromierz komputerowy CL-100, polomierz komputerowy Centerfield 2 OCULUS i tomograf komputerowy oka TOPCON 3D Maestro, na wyposażeniu placówki znajduje się też lampa szczelinowa typu Haag-Streit. Do rozpoznawania jaskry specjaliści zatrudnieni w placówce używają tomografu zgodnie z procedurą GDX i HRT.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat operacje i leczenie jaskry

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…