Leczenie jaskry Kraków i okolice

Bezpośrednio w Krakowie nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie jaskry, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 9 innych klinik z okolicy Krakowa. Operacje i leczenie jaskry można przeprowadzić m.in. w Eyemed Centrum Okulistyczne w Lublinie (224 km od Krakowa) w cenie 300 zł lub w OneDayClinic ul. Strzegomska we Wrocławiu (240 km od Krakowa). Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacje i leczenie jaskry najbliżej Krakowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie jaskry najbliżej Krakowa na podstawie cenników z 9 placówek. Najniższa cena to 300 zł za operacja jaskry metodą irydektomii chirurgicznej natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 10000 zł (operacja przeciwjaskrowa z zastosowaniem implantu).

Ile kosztuje operacje i leczenie jaskry w najbliższej odległości od Krakowa?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie jaskry najbliżej Krakowa:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie jaskry najbliżej Krakowa

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 17 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie jaskry w innych miastach.

Operacje i leczenie jaskry w Krakowie - gdzie najlepiej?

Jaskra to choroba nieuleczalna. Aby zatrzymać postęp choroby, lekarze proponują pacjentom leczenie farmakologiczne, laserowe lub operacyjne. Leczenie farmakologiczne polega na przepisaniu kropli do oczu, których stosowanie np. ogranicza ilość produkowanej przez oko cieczy (niemożność jej odprowadzenia na zewnątrz to przyczyna rozwoju choroby). Korzystanie z kropli do oczu sprawdza się jedynie w początkowej fazie choroby. Gdy na takie leczenie jest za późno, rozwiązaniem może być leczenie laserowe lub operacyjne. Efektem leczenia laserowego jest ułatwienie odprowadzania cieczy z oka. Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego lekarze podejmują dopiero wówczas, gdy leczenie laserowe nie przyniosło oczekiwanego efektu.

Gdzie w Krakowie można się poddać operacji i leczeniu jaskry?

W Krakowie praktykuje okulista dr n. med. Katarzyna Sajak-Hydzik, która leczy i operuje jaskrę. Ukończyła ona Akademię Medyczną im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, doświadczenie zdobywała w Klinice Okulistyki CM UJ i w szpitalu Quinze-Vingts w Paryżu na oddziale leczenia jaskry. Od 1998 r. specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu jaskry: wykonuje zarówno klasyczne operacje przeciwjaskrowe, jak i zabiegi z wykorzystaniem stentu ExPRESS (miniaturowego implantu).

Operacje i leczenie jaskry prowadzi w Krakowie także okulista dr n. med. Dorota Opławska. Ukończyła ona Śląską Akademię Medyczną w Katowicach, a w 2005 r. obroniła pracę doktorską pod tytułem: „Porównawcza ocena zmian topograficznych tarczy nerwu wzrokowego w farmakologicznej monoterapii jaskry pierwotnej otwartego kąta”. W centrum jej zainteresowań znajduje się diagnostyka i leczenie jaskry, a przeprowadzania operacji oczu uczyła się m.in. od dr Dharmendra Natha. Dr Opławska wykonuje m.in. badanie HRT (Heidelberg Retina Tomography), którego wyniki pozwalają zdiagnozować jaskrę i określić szybkość jej postępowania.

Krakowska placówka OKOAKCENT Specjalistyczna Praktyka Chorób Oczu również oferuje operacje i leczenie jaskry. Klinika jest wyposażona w szereg urządzeń, pozwalających zdiagnozować chorobę i ustalić ścieżkę leczenia, w tym dioptromierz komputerowy CL-100, polomierz komputerowy Centerfield 2 OCULUS i tomograf komputerowy oka TOPCON 3D Maestro, na wyposażeniu placówki znajduje się też lampa szczelinowa typu Haag-Streit. Do rozpoznawania jaskry specjaliści zatrudnieni w placówce używają tomografu zgodnie z procedurą GDX i HRT.

Więcej na temat operacje i leczenie jaskry

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…