Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący operacje i leczenie jaskry w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 5 różnych placówkach. Usługa operacja jaskry w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

dr n. med. Witold Korzekwa

okulista

w Szpital Specjalistyczny CM MAVIT

9,0 / 10

Operacje i leczenie jaskry Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie jaskry w Katowicach na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 400 zł za pakiet jaskra natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 10000 zł (operacja przeciwjaskrowa z zastosowaniem implantu).

Ile kosztuje operacje i leczenie jaskry w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie jaskry w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie jaskry w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 21 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie jaskry w innych miastach.

Operacje i leczenie jaskry w Katowicach - gdzie najlepiej?

Jaskra (łac. glaucoma) jest chorobą oczu, która uszkadza nerw wzrokowy i siatkówkę. Nieleczona, prowadzi do utraty wzroku, dlatego warto jak najszybciej udać się do lekarza okulisty, który, w zależności od stopnia zaawansowania choroby, dobierze odpowiednią metodę leczniczą. Formą leczenia zachowawczego jaskry są leki stosowane miejscowo w postaci kropli do oczu. Schorzenie to można także wyleczyć za pomocą zabiegów laserowych -  trabekuloplastyki laserowej lub irydotomii laserowej. Gdy metody te nie pomagają, konieczny jest zabieg operacyjny - trabekulektomia, polegająca na wytworzeniu przetoki, która poprawia odpływ cieczy wodnistej z oka.

Katowickie zabiegi i operacje eliminujące jaskrę

Zabiegi leczące jaskrę na terenie Katowic dostępne są w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Szpital Kliniczny Ceglana. Leczenie jaskry odbywa się tutaj za pomocą laserowej chirurgii z wykorzystaniem lasera Nd: YAG: zabiegu SLT (selektywna trabekuloplastyka laserowa) a także zabiegu IRT (laserowa irydotomia obwodowa). Działa tutaj Poradnia Jaskrowa, gdzie pacjent może skorzystać z szerokej diagnostyki jaskry, w ramach której wykonywane jest m.in. badanie AS-OCT (optycznej koherentnej tomografii przedniego odcinka oka) czy ocena ciśnienia wewnątrzgałkowego nowoczesną metodą - dynamicznym konturowym tonometrem Pascala. 

Operacje i  leczenie jaskry to także oferta medyczna Śląskiego Ośrodka Leczenia Chorób Oczu, mieszczącego się w Żorach (36 km od Katowic). Lekarze przeprowadzają tutaj nie tylko leczenie farmakologiczne z zastosowaniem kropli do oczu, ale także poddają pacjenta terapii laserowej z wykorzystaniem lasera diodowego - zabieg koagulacji TSCPC, oraz metodzie chirurgicznej ECP endoskopowej cyklofotokoagulacji. Palcówka oferuje także leczenie operacyjne innych chorób oka, tj. zaćmy za pomocą fakoemulsyfikacji, czy leczenia schorzeń ciała szklistego oka za pomocą zabiegu witrektomii.

W Katowicach jaskrę wyleczyć może także dr n. med. Halina Wykrota, okulista (specjalizacja II stopnia  w 1994 roku), która swoje doświadczenie okulistyczne (również w zakresie zabiegów i leczenia choroby jaskrowej) zdobywała przez wiele lat w Szpitalu Okulistycznym w Katowicach (1989-2009). W praktyce lekarskiej z zakresu operacyjnego leczenia jaskry przeprowadza cyklofotokoagulację, laserową trabekuloplastykę oraz laserową irydotomię. Zajmuje się także niezabiegowym leczeniem jaskry za pomocą leków przeciwjaskrowych.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat operacje i leczenie jaskry

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…