Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Zielona Góra i okolice

Filtruj wyniki:

Zielona Góra 

Mapa

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) w Zielonej Górze - gdzie najlepiej?

Do zabiegów leczących nietrzymanie moczu kwalifikowane są osoby z wysiłkowym lub mieszanym nietrzymaniem moczu w przypadku dużego nasilenia tych dolegliwości, oraz pacjenci z wysiłkowym lub mieszanym nietrzymaniem moczu, u których leczenie zachowawcze nie pomaga. Ponadto takim zabiegom mogą się poddać także osoby, mające problem z nietrzymaniem moczu, połączony z chorobami neurologicznymi, a także mężczyźni z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, będący po zabiegach prostaty czy osoby po niepowodzeniu leczenia zachowawczego, u których nadal występuje nietrzymanie moczu z parć.

Leczenie NTM w zielonogórskich ośrodkach medycznych

Na leczenie inkontynencji zaprasza do Zielonej Góry Centrum Urologii Laserowej Uro-Medic. Placówka ta oferuje różne metody leczące nietrzymanie moczu w zależności od przyczyny tej dolegliwości. Wśród stosowanych tutaj metod można wymienić operacje z użyciem taśm TOT, TVT lub taśm tytanowych Tiloop, a także zabieg ostrzykiwania nadreaktywnego pęcherza za pomocą toksyny botulinowej. Ponadto w leczeniu NTM stosowana jest tutaj farmakologia oraz przeprowadzane są badania urodynamiczne. Pacjent może poddać się tutaj również operacji zwężenia cewki moczowej poprzez nacięcie zwężenia cewki za pomocą lasera Life 980 lub lasera holmowego LYSA.

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) oferowane jest także przez Specjalistyczne Centrum Medyczne Urolog. NTM leczone jest tutaj w sposób zabiegowy z wszczepieniem taśm TOT na Jednodniowym Oddziale Urologii dla Dorosłych. Ponadto można poddać się tutaj również operacjom zwężenia cewki moczowej, przezcewkowym zabiegom endoskopowym TUR-BT oraz kruszeniu kamieni nerkowych i moczowodowych metodą ESWL aparatem PIEZOLITH 3000 WOLF. Przed zabiegami urologicznymi przeprowadzana jest diagnostyka nietrzymania moczu z zakresu badań urodynamicznych oraz badań przepływu cewkowego - uroflowmetrii.

Lekarzem, zajmującym się zabiegami leczącymi nietrzymanie moczu, jest dr n. med. Jakub Rzepka, ginekolog i położnik (specjalizacja od 2015 roku), który przyjmuje swoje pacjentki w Sulechowie (23 km od Zielonej Góry). Lekarz ten w 2011 roku na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Heidelbergu (Niemcy) obronił pracę doktorską z zakresu uroginekologii. W praktyce lekarskiej specjalizuje się m.in. w nieinwazyjnym leczeniu nietrzymania moczu laserem Mona Lisa Touch, zabiegach poporodowej plastyki krocza i pochwy (np. nićmi Vaginal Narrower) oraz poprawie nieprawidłowości warg sromowych.

 

Więcej na temat leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…