Leczenie kanałowe (endodoncja) Zielona Góra

Endodoncja - leczenie kanałowe Zielona Góra - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą endodoncja - leczenie kanałowe w Zielonej Górze na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 400 zł za powtórne leczenie kanałowe bez mikroskopu natomiast najwyższa cena w Zielonej Górze wynosi do 600 zł (powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem).

Ile kosztuje endodoncja - leczenie kanałowe w Zielonej Górze?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endodoncja - leczenie kanałowe w Zielona Góra placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen endodoncja - leczenie kanałowe w Zielonej Górze

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem
  Zielona Góra, Żródlana 30

  od 600 zł
  do 600 zł

 • Powtórne leczenie kanałowe bez mikroskopu
  Zielona Góra, Żródlana 30

  od 400 zł
  do 400 zł

Posiadamy również ofertę w 37 innych miastach. Sprawdź ceny endodoncja - leczenie kanałowe w innych miastach.

Endodoncja - leczenie kanałowe w Zielonej Górze - gdzie najlepiej?

Nieleczona próchnica lub uraz mechaniczny zęba często prowadzą do stanu zapalnego miazgi zębowej oraz nerwu, który się w niej znajduje. Aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, niezbędne okazuje się wówczas leczenie kanałowe, fachowo nazywane endodoncją. Przed jego wykonaniem lekarz musi zobaczyć zdjęcie RTG konkretnego zęba, by sprawdzić, czy w ogóle kwalifikuje się on do zabiegu. Procedura polega na rozwierceniu zęba oraz późniejszym usunięciu z kanałów zainfekowanej miazgi specjalnymi narzędziami. W przypadku zakażenia, konieczne jest zastosowanie lekarstwa, natomiast jeśli wszystko przebiega bez komplikacji, kanały zostają wypełnione gutaperką, by do środka nie przedostały się ponownie bakterie. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym nasiękowym, a w szczególnie trudnych przypadkach – domiazgowym. 

Gdzie w Zielonej Górze można się udać na leczenie kanałowe?

Endodoncja - leczenie kanałowe znajduje się wśród usług, świadczonych w gabinecie stomatologicznym DentAlex. Leczenie kanałowe przeprowadzane jest tam pod mikroskopem zwykle podczas jednej wizyty. Specjaliści czyszczą kanały mechanicznie, używając jednorazowych pilniczków tytanowo-niklowych. Długość poszczególnych kanałów mierzy się tam przy pomocy endometru MORITA. Ponadto, stomatolodzy wykonują odbudowę zęba po leczeniu endodontycznym oraz ekstrakcję zębów, niemożliwych do uratowania.

Leczenie kanałowe zębów wykonuje także stomatolog lek. dent. Joanna Kulig-Chlamtacz. W 2003 roku odbyła ona kurs endodoncji z udziałem narzędzi ręcznych oraz maszynowych z wykorzystaniem endometru Raypex 4 firmy VDW i mikrosilnika Endo-IT. Rok później uczestniczyła natomiast w kursie „Współczesne trendy w leczeniu endodontycznym zębów”. W 2013 roku  wzięła udział w kursie „Rozwiązywanie problemów w rekonstrukcji twardych tkanek zęba i leczenie endodontyczne”. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się różnymi podspecjalnościami stomatologii, w tym leczeniem kanałowym. Kanały zębowe opracowuje przy użyciu narzędzi mechanicznych oraz specjalnego mikrosilnika.

Osoby z nieodwracalnym zapaleniem miazgi zębowej mogą się udać do Zielonogórskiego Centrum Stomatologii Multidental. Ośrodek posiada na wyposażeniu mikroskop stomatologiczny OPMI PICO Zeissa, który specjaliści wykorzystują podczas leczenia endodontycznego w przypadku wąskich, mocno powykrzywianych kanałów. Wykonywana jest tam odbudowa zęba po leczeniu kanałowym na wkładzie z włókna szklanego oraz usunięcie ciała obcego z kanału zębowego.

Pacjenci szukali zabiegu endodoncja - leczenie kanałowe w pobliżu Zielonej Góry, w miejscowościach: Głogów.

Więcej na temat endodoncja - leczenie kanałowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…