Leczenie kanałowe (endodoncja) Zielona Góra i okolice

Bezpośrednio w Zielonej Górze nie dysponujemy placówką wykonującą endodoncja - leczenie kanałowe, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 25 innych klinik z okolicy Zielonej Góry. Endodoncja - leczenie kanałowe można przeprowadzić m.in. w Pro Medical Clinic Advanced w Legnicy (93 km od Zielonej Góry) w cenie 1000 zł lub w Centrum Medyczne Magnolia Park we Wrocławiu (137 km od Zielonej Góry) gdzie cena za endodoncja - leczenie kanałowe wynosi 450 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

SkyMed

Wrocław, Al. Kasztanowa 4a (140 km od Zielonej Góry)
9,4 / 10  •  Znakomita  •  440 opinii
  • Usunięcie złamanego narzędzia z kanału od 300 zł
  • Leczenie zęba 1 kanałowego pod mikroskopem 600 zł
  • Leczenie zęba 2 kanałowego pod mikroskopem 800 zł
  • Leczenie zęba 3 kanałowego pod mikroskopem 1500 zł
  • Konsultacja endodontycznazadzwoń

DENTAL cover

Wrocław, ul. Szybowcowa 31 (134 km od Zielonej Góry)
9,6 / 10  •  Znakomita  •  235 opinii
  • Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem od 1150 zł
  • Udrożnienie zobliterowanego kanału od 400 zł
  • Usunięcie złamanego narzędzia z kanału od 450 zł
  • Usunięcie wkładu koronowo–korzeniowego od 400 zł
  • Konsultacja endodontyczna 150 zł

Endodoncja - leczenie kanałowe najbliżej Zielonej Góry - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą endodoncja - leczenie kanałowe najbliżej Zielonej Góry na podstawie cenników z 25 placówek. Najniższa cena to 100 zł za powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem natomiast najwyższa cena w Zielonej Górze wynosi do 2380 zł (powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem).

Ile kosztuje endodoncja - leczenie kanałowe w najbliższej odległości od Zielonej Góry?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endodoncja - leczenie kanałowe najbliżej Zielonej Góry:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen endodoncja - leczenie kanałowe najbliżej Zielonej Góry

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 36 innych miastach. Sprawdź ceny endodoncja - leczenie kanałowe w innych miastach.

Endodoncja - leczenie kanałowe w Zielonej Górze - gdzie najlepiej?

Nieleczona próchnica lub uraz mechaniczny zęba często prowadzą do stanu zapalnego miazgi zębowej oraz nerwu, który się w niej znajduje. Aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, niezbędne okazuje się wówczas leczenie kanałowe, fachowo nazywane endodoncją. Przed jego wykonaniem lekarz musi zobaczyć zdjęcie RTG konkretnego zęba, by sprawdzić, czy w ogóle kwalifikuje się on do zabiegu. Procedura polega na rozwierceniu zęba oraz późniejszym usunięciu z kanałów zainfekowanej miazgi specjalnymi narzędziami. W przypadku zakażenia, konieczne jest zastosowanie lekarstwa, natomiast jeśli wszystko przebiega bez komplikacji, kanały zostają wypełnione gutaperką, by do środka nie przedostały się ponownie bakterie. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym nasiękowym, a w szczególnie trudnych przypadkach – domiazgowym. 

Gdzie w Zielonej Górze można się udać na leczenie kanałowe?

Endodoncja - leczenie kanałowe znajduje się wśród usług, świadczonych w gabinecie stomatologicznym DentAlex. Leczenie kanałowe przeprowadzane jest tam pod mikroskopem zwykle podczas jednej wizyty. Specjaliści czyszczą kanały mechanicznie, używając jednorazowych pilniczków tytanowo-niklowych. Długość poszczególnych kanałów mierzy się tam przy pomocy endometru MORITA. Ponadto, stomatolodzy wykonują odbudowę zęba po leczeniu endodontycznym oraz ekstrakcję zębów, niemożliwych do uratowania.

Leczenie kanałowe zębów wykonuje także stomatolog lek. dent. Joanna Kulig-Chlamtacz. W 2003 roku odbyła ona kurs endodoncji z udziałem narzędzi ręcznych oraz maszynowych z wykorzystaniem endometru Raypex 4 firmy VDW i mikrosilnika Endo-IT. Rok później uczestniczyła natomiast w kursie „Współczesne trendy w leczeniu endodontycznym zębów”. W 2013 roku  wzięła udział w kursie „Rozwiązywanie problemów w rekonstrukcji twardych tkanek zęba i leczenie endodontyczne”. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się różnymi podspecjalnościami stomatologii, w tym leczeniem kanałowym. Kanały zębowe opracowuje przy użyciu narzędzi mechanicznych oraz specjalnego mikrosilnika.

Osoby z nieodwracalnym zapaleniem miazgi zębowej mogą się udać do Zielonogórskiego Centrum Stomatologii Multidental. Ośrodek posiada na wyposażeniu mikroskop stomatologiczny OPMI PICO Zeissa, który specjaliści wykorzystują podczas leczenia endodontycznego w przypadku wąskich, mocno powykrzywianych kanałów. Wykonywana jest tam odbudowa zęba po leczeniu kanałowym na wkładzie z włókna szklanego oraz usunięcie ciała obcego z kanału zębowego.

Więcej na temat endodoncja - leczenie kanałowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…