Leczenie nadpotliwości Zielona Góra

Leczenie nadpotliwości w Zielonej Górze - gdzie najlepiej?

Sugeruje się, że nadpotliwość to schorzenie dziedziczne, bowiem 30-50% osób, dotkniętych hiperhydrozą, posiada w rodzinie taki przypadek. Choroba dotyczy przede wszystkim dłoni, stóp, czoła i pach, a podstawą kwalifikacji do leczenia jest wywiad medyczny oraz test Minora, który pozwala precyzyjnie zlokalizować miejsca objęte problemem. Leczenie nadpotliwości polega głównie na nieinwazyjnej (Botox) lub chirurgicznej (sympatektomia piersiowa) blokadzie nerwu współczulnego i przesyłania za jego pośrednictwem impulsów nerwowych do gruczołów potowych dłoni i pach. Pozostałe metody wiążą się z małoinwazyjnym zabiegiem usunięcia gruczołów potowych poprzez ich rozpuszczenie (laser) lub odessanie (ultrdźwięki Vaser).

Metody leczenia nadpotliwości w Zielonej Górze

Leczenie nadpotliwości i łysienia mezoterapią, czy lipolizą iniekcyjną to tylko niektóre zabiegi, oferowane w panelu dla mężczyzn, jakie stanowią propozycję Gabinetu Dermatologicznego i Medycyny Estetycznej Med-Derm. W przypadku hiperhydrozy terapia przeprowadzana jest z użyciem toksyny botulinowej typu A (Botox), podawanej metodą iniekcji w obszar stóp, pach i dłoni. Przewidywany czas działania preparatu to 5-9 miesięcy.

Leczeniem nadmiernej aktywności gruczołów potowych zajmuje się również lek. med. Marcin Wilczyński, który w terapii, oprócz toksyny botulinowej, stosuje również nowoczesną metodę z użyciem lasera Fotona. Specjalista chirurgii ogólnej i lekarz medycyny estetycznej jest obecnie w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej, specjalizując swoją ofertę w leczeniu wewnątrznaczyniowym oraz małoinwazyjnym. Twórca i właściciel Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej, swoje kwalifikacje zdobywał m.in. w ośrodkach należących do Europejskiego Centrum Lekarzy Estetycznych.

Botox w leczeniu nadmiernej potliwości stosują również lekarze Centrum Estetyki Ciała Efekt, a zabieg trwa tu około 30 minut i polega na podaniu płytko śródskórnie małej ilości preparatu w celu blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. Efekt utrzymuje się do kilku miesięcy, po czym zabieg wymaga powtórzenia. Placówka swoją działalność rozpoczęła w 2007 r. i jest Autoryzowanym Instytutem SPA & Wellness Academie, objętym polityką jakości, w zakresie wysokiego standardu usług SPA (2007).

Pacjenci szukali zabiegu leczenie nadpotliwości w pobliżu Zielonej Góry, w miejscowościach: Głogów.

Więcej na temat leczenie nadpotliwości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…