Leczenie kanałowe (endodoncja) Toruń i okolice

Bezpośrednio w Toruniu nie dysponujemy placówką wykonującą endodoncja - leczenie kanałowe, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Torunia. Endodoncja - leczenie kanałowe można przeprowadzić m.in. w PERIO-DENS w Bydgoszczy (40 km od Torunia) w cenie 500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Endodoncja - leczenie kanałowe w Toruniu - gdzie najlepiej?

Leczenie kanałowe jest wskazane w przypadku nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Przyczyną zmian są ubytki próchnicze, przez które do wewnętrznych tkanek zęba dostają się bakterie, wywołując stan zapalny i ból. Z czasem proces prowadzi do obumarcia miazgi i powstania ropnia wokół chorych korzeni. Proces leczenia takiego zęba zwykle jest dwuwizytowy, a dla większej precyzji przeprowadza się go pod mikroskopem. Leczenie polega na oczyszczeniu zęba z bakterii i miazgi, dezynfekcji kanałów korzeniowych oraz wypełnieniu ich biokompatybilnym materiałem.

Leczenie endodontyczne w Toruniu

Leczenie kanałowe – endodoncja należy do usług kliniki Dental Republic. Procedura jest przeprowadzana w znieczuleniu, po czym ząb zostaje zabezpieczony, a oczyszczone kanały po opracowaniu odpowiednio wypełnione. Przy dużych ubytkach tkanki zęba istnieje możliwość odbudowy protetycznej z zastosowaniem korony pełnoceramicznej, a dodatkowym wzmocnieniem zęba po leczeniu kanałowym może być oferowany wkład metalowy lub z włókna szklanego. W ramach profilaktyki placówka oferuje również leczenia zachowawcze.

Zapalenie miazgi zęba pod mikroskopem leczą stomatolodzy Centrum Medycznego Civis Vita, a zabiegi endodontyczne obejmują leczenie kanałowe jedno- i dwuwizytowe, reendo, endodoncję zębów mlecznych oraz stałych z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia. W ramach zabiegu usuwane są także złamane narzędzia z kanału korzeniowego. Procedury związane z endodoncją obejmują diagnostykę RTG, znieczulenie, ustalenie długości kanałów przy użyciu edometru Raypex 5 oraz chemo-mechaniczne ich opracowanie z zastosowaniem narzędzi MTU. Wypełnienie kanałów gutaperką odbywa się przy użyciu Systemu B.

W diagnostyce i terapii chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych specjalizuje się lekarz stomatolog Joanna Szymańska. Oprócz Wydziału Stomatologicznego AM w Gdańsku, ukończyła Curriculum Endodontyczne oraz otrzymała tytuł endodonty. Jest ponadto członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, a kwalifikacje potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. w zakresie endodoncji praktycznej i protetyki oraz ponownego leczenia endodontycznego. W swojej praktyce stomatologicznej skupia się ponadto na stomatologii estetycznej i protetyce. Przeprowadza leczenie mikroenddontyczne z użyciem mikroskopu zabiegowego.

Więcej na temat endodoncja - leczenie kanałowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…