Leczenie kanałowe (endodoncja) Katowice

DENTRUM

Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1
9,8 / 10  •  Znakomita  •  44 opinii
  • Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem od 700 zł
  • Usunięcie złamanego narzędzia z kanału od 500 zł
  • Leczenie zęba 1 kanałowego pod mikroskopem od 600 zł
  • Leczenie zęba 2 kanałowego pod mikroskopem od 800 zł
  • Konsultacja endodontycznazadzwoń

Dentim Clinic

Katowice, ul. Baildona 12/3
9,6 / 10  •  Znakomita  •  308 opinii
  • Leczenie zęba 1 kanałowego pod mikroskopem od 1500 zł
  • Leczenie zęba 2 kanałowego pod mikroskopem od 1500 zł
  • Leczenie zęba 3 kanałowego pod mikroskopem od 1500 zł
  • Leczenie zęba 4 kanałowego pod mikroskopem od 1500 zł
  • Konsultacja endodontyczna 220 zł

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący endodoncja - leczenie kanałowe w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 10 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 17 różnych placówkach. Usługa leczenie kanałowe w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Piotr Puchała

stomatolog

w Artyści Uśmiechu

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas

chirurg stomatolog

w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
lek. dent. Anna Gola

stomatolog

w Rewadent

lek. stom. Ewelina Majewska

stomatolog

w Rewadent

lek. stom. Magdalena Rachwalska

stomatolog

w Rewadent

lek. dent. Mateusz Grądkowski

stomatolog

w Rewadent

lek. dent. Jerzy Zbożeń

chirurg stomatolog

w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

lek. stom. Renata Przytuła-Wypych
lek. dent. Dawid Pawlak

stomatolog

w Rewadent

dr n. med. Bartłomiej Pawlus

stomatolog

w Rewadent

Endodoncja - leczenie kanałowe Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą endodoncja - leczenie kanałowe w Katowicach na podstawie cenników z 17 placówek. Najniższa cena to 50 zł za aplikacja MTA natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 3450 zł (powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem).

Ile kosztuje endodoncja - leczenie kanałowe w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endodoncja - leczenie kanałowe w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen endodoncja - leczenie kanałowe w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 42 innych miastach. Sprawdź ceny endodoncja - leczenie kanałowe w innych miastach.

Endodoncja - leczenie kanałowe w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej Gabinet zabiegowy w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

Różne są przyczyny zaniedbania zdrowia zębów – brak czasu na wizyty u stomatologa, nieprzywiązywanie wagi do dbania o higienę jamy ustnej, strach przed fotelem dentystycznym, a nawet wstyd, że doprowadziło się zęby do tak złego stanu. Czasem dopiero dotkliwy ból zmusza do wybrania się do kliniki, a tam uświadamiamy sobie, że nawet bardzo chory ząb można uratować. Wystarczy poddać się leczeniu kanałowemu, które nierzadko jest ostatnią deską ratunku przed ekstrakcją.

Owo leczenie, nazywane inaczej przewodowym lub endodontycznym, polega na precyzyjnym opracowaniu kanałów zębowych, dezynfekcji i wypełnieniu ich. Innymi słowy, stomatolog usuwa z komory zębowej i kanału chorą miazgę, a następnie wypełnia kanał tzw. gutaperką. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu i czasami wystarczy jedna wizyta, aby pozbyć się bólu i wyleczyć ząb.

Specjaliści endodonci w Katowicach

Katowice są jednym z ośrodków mogących się szczycić świetnie wykwalifikowaną kadrą stomatologów. Na złożone i wymagające talentu zabiegi typu wszczepianie implantów bądź leczenie kanałowe przyjeżdżają tu pacjenci nie tylko z Polski – coraz częściej klientami katowickich klinik są Niemcy, Skandynawowie czy Anglicy. Nic dziwnego, ponieważ tutejsi lekarze są fachowcami posługującymi się nowoczesnym sprzętem, mającymi wieloletnie doświadczenie w zawodzie.

Dr Ewa Klimek (Gabinet Chirurgii Stomatologicznej dr Ewa Klimek) jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, zaś doświadczenie zdobywała w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Katowicach. Podczas zabiegów korzysta z mikroskopu oraz miernika długości kanału pod kontrolą radiologiczną. Kanały wypełnia gutaperką na ciepło i zimno.

Lek. stom. Anna Bijowska (UdentE) jest absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przy leczeniu kanałowym stosuje koferdam (ślinochron), a także elektroniczny lokalizator wierzchołkowy. Pracująca w tej samej placówce dr Marta Urbańczyk-Elżbieciak, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją, jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Pracowała jako asystentka stomatologiczna w Cosmetic and General Dentistry w Nowym Yorku.

Leczenie kanałowe w Katowicach

Gabinet zabiegowy w LUX MED Gliwice Gabinet zabiegowy w LUX MED Gliwice

Lek. dent. Krzysztof Maćkowiak (Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej
Roman Borczyk) podczas zabiegów endodontycznych korzysta z mikroskopu Zeiss Pro Ergo, precyzyjnie oczyszczającego kanały korzeniowe z bakterii. Natomiast podczas wypełniania ich używa systemu Beefill Pack.Leczenie kanałowe w klinice objęte jest bezterminową gwarancją, a dzięki nowoczesnemu sprzętowi ogranicza się do jednej wizyty.

Natomiast specjaliści kliniki Panaceum, lek. stom. Sławomir Kosiński oraz dr n. med. Tomasz Mazur, podczas leczenia kanałowego korzystają nie tylko z mikroskopu zabiegowego i endometra – ośrodek posiada także mikromotor endodontyczny, pozwalający kontrolować narzędzia do opracowania kanału (minimalizuje to ryzyko jego złamań).

Lek. stom. Maciej Czyż (Stomatologia Marmol) w przypadku martwicy miazgi zęba lub zgorzeli stosuje ultradźwiękowy zestaw aktywacji środków dezynfekujących kanały zakażone bakteriami. Dzięki aparatowi rentgenowskiemu pracującemu w systemie RVG uzyskuje natychmiastowy obraz na ekranie komputera i dokładnie ocenia efekt leczenia.

Lek. stom. Piotr Puchała (Dentim Clinic, Dębowe Tarasy) korzysta z najnowocześniejszego mikroskopu stomatologicznego OPMI PROergo, a także lup zabiegowych EyeMag Pro S firmy Carl Zeiss. Każdy etap leczenia weryfikuje przy pomocy stożkowej tomografii komputerowej (CBCT), pozwalającej zobrazować anatomię korzeni zębów w 3D, oraz cyfrowej radiowizjografii (RVG).

Również dr Daniel Dłucik (Daniel Dłucik – Prywatna Praktyka Dentystyczna) może pochwalić się specjalistycznym sprzętem do zabiegów endodontycznych. Przy leczeniu kanałowym korzysta z urządzenia Denta Port ZX firmy J. Morita złożonego z dwóch modułów: endometra i mikromotoru przystosowanego do pracy z każdym systemem rotacyjnych narzędzi niklowo-tytanowych. W jego klinice znajduje się także nowoczesna kamera stomatologiczna Concept IV (mająca powiększenie optyczne do 60x i rozdzielczość 80 pl/mm).

Pacjenci szukali zabiegu endodoncja - leczenie kanałowe w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat endodoncja - leczenie kanałowe