Leczenie kanałowe (endodoncja) Lublin

Lekarze wykonujący endodoncja - leczenie kanałowe w Lublinie

W Lublinie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa leczenie kanałowe w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Urszula Zaremba

stomatolog

w New Look Clinic

lek. dent. Elżbieta Bandurak

stomatolog

w New Look Clinic

Endodoncja - leczenie kanałowe Lublin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą endodoncja - leczenie kanałowe w Lublinie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 250 zł za powtórne leczenie kanałowe bez mikroskopu natomiast najwyższa cena w Lublinie wynosi do 1500 zł (powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem).

Ile kosztuje endodoncja - leczenie kanałowe w Lublinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endodoncja - leczenie kanałowe w Lublin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen endodoncja - leczenie kanałowe w Lublinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem
  Lublin, Ułanów 7
  cena zależy od czasu zabiegu

  od 350 zł
  do 350 zł

  Lublin, Diamentowa 29B

  od 950 zł
  do 1500 zł

 • Powtórne leczenie kanałowe bez mikroskopu
  Lublin, Ułanów 7

  od 250 zł
  do 250 zł

 • Aplikacja MTA
  Lublin, Diamentowa 29B
  Resekcja wierzchołka korzenia ze wstecznym wypełnieniem MTA Amputacja przyżyciowa z użyciem materiału Biodentine/ MTA - 250 zł

  1000 zł

Posiadamy również ofertę w 37 innych miastach. Sprawdź ceny endodoncja - leczenie kanałowe w innych miastach.

Endodoncja - leczenie kanałowe w Lublinie - gdzie najlepiej?

Leczenie kanałowe jest zalecane w przypadku bardzo zniszczonych zębów z zapaleniem miazgi. Stomatolog podczas zabiegu endodontycznego usuwa z kanałów zęba miazgę, po czym wypełnia je gutaperką. Zabieg składa się zwykle z kilku etapów i wiąże się wykonaniem dodatkowym badań, np. RTG zęba lub tomografia komputerowa. Część gabinetów korzysta z mikroskopów, aby uzyskać lepsze efekty leczenia kanałowego. Ból zminimalizowany jest dzięki znieczuleniu miejscowemu. Po leczeniu kanałowym należy przestrzegać zaleceń stomatologa.

Leczenie kanałowe w lubelskich gabinetach

Leczenie kanałowe zębów z zapaleniem miazgi jest w ofercie gabinetu stomatologicznego Alladent. Stomatolodzy wykonują tu estetyczne wypełnienia kompozytowe, a także tzw. wkłady i nakłady czyli onlaye i inlaye. W Alladent pracuje stomatolog dr Monika Pisarska-Ćwiek, która uczestniczyła w wykładzie prowadzonym przez dr Juliana Webbera, pt. "Sukces w endodoncji - dążenie do doskonałości". Lekarz wykonuje licówki porcelanowe u pacjentów, którzy chcieliby pozbyć się przebarwień na zębach przednich. Oprócz tego w gabinecie można skorygować kształt zęba lub zamknąć diastemę kompozytem.

Gabinet Beauty Dental oferuje usługi z zakresu m.in. endodoncji. Pracuje tu stomatolog dr n. med. Karolina Thum-Tyzo, która ukończyła kurs medyczny pt. "Pełnoceramiczne odbudowy protetyczne podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Najnowsze możliwości systemu CAD/CAM firmy Sirona - Cerec". Lekarz przeprowadza leczenie kanałowe pod mikroskopem firmy Leica ze światłem LED, umożliwiającym lepsze uwidocznienie kanałów korzeniowych. W Beauty Dental pacjenci mogą skorzystać też z takich zabiegów jak leczenie ubytków w zębach materiałem światłoutwardzalnym z domieszką porcelany.

Stomatolodzy z Centrum Stomatologii Lardent, w razie niepowodzenia leczenia kanałowego, uzupełniają braki w uzębieniu implantami, a w szczególnych przypadkach nadbudowują kość pod implant materiałami kościozastępczymi. W gabinecie pracuje stomatolog i periodontolog dr Małgorzata Mącik, która leczy również dzieci. W Lardent można też przywrócić piękny uśmiech protezą szkieletową klamrową lub bezklamrową. Stomatolodzy wykonują tu mosty porcelanowe na stopach szlachetnych.

Endodoncja - leczenie kanałowe jest w ofercie Centrum Stomatologii Smile, gdzie lekarze stosują takie urządzenia jak endometr do pomiaru długości kanałów, Elements Obturation Unit do gutaperki oraz mikroskop stomatologiczny Karl Kaps. Pacjentów przyjmuje stomatolog dr n. med. Iwona Kuroń-Opalińska, która ukończyła kurs pt. "Standardy postępowania w urazach zębów mlecznych i stałych u dzieci. Leczenie chorób miazgi u dzieci". W Centrum Stomatologii Smile można poddać się takim zabiegom jak terapia chorób przyzębia z zastosowaniem urządzenia Vector czy wybielanie zębów.

W Lublinie znajduje się Centrum Stomatologii Rodzinnej, gdzie stomatolodzy leczą kanałowo bardzo zniszczone zęby, zajmują się terapią zmian zapalnych okołowierzchołkowych, a także powtórnym leczeniem kanałowym, tzw. reendodoncja. Pacjenci mogą tu skorzystać z usług z zakresu chirurgii stomatologicznej, np. usuwanie złamanych korzeni. Stomatolog dr Justyna Gawińska-Garbacz odbudowuje złamane zęby przy użyciu wkładów z włókna szklanego.

W gabinecie Vitadent-Lux pacjenci mogą poddać się zabiegowi założenia opatrunku dewitalizującego i ekstyrpacji miazgi w znieczuleniu. Stomatolog dr Elżbieta Jankowska, która jest też ortodontą, zakłada aparaty ortodontyczne ruchome lub stałe u pacjentów z wadami zgryzu. W Vitadent-Lex dostępne są też takie usługi jak skaling z użyciem skalera czy znoszenie nadwrażliwości szyjki zęba. Do lekarzy mogą zgłosić się także rodzice ze swoimi dziećmi, aby zaimpregnować zęby mleczne, pokryć je żelem fluorowym lub uszczelnić bruzdy, tzw. lakowanie.

Pacjenci szukali zabiegu endodoncja - leczenie kanałowe w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Świdnik oraz Puławy.

Więcej na temat endodoncja - leczenie kanałowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…