Leczenie kanałowe (endodoncja) Poznań

Inne placówki w pobliżu Poznania

Lekarze wykonujący endodoncja - leczenie kanałowe w Poznaniu

W Poznaniu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa leczenie kanałowe w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. Małgorzata Kmiecik

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Medycyna estetyczna dr Małgorzata Kmiecik (Poznań)

Endodoncja - leczenie kanałowe Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą endodoncja - leczenie kanałowe w Poznaniu na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 150 zł za aplikacja MTA natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 1600 zł (powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem).

Ile kosztuje endodoncja - leczenie kanałowe w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endodoncja - leczenie kanałowe w poznańskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen endodoncja - leczenie kanałowe w Poznaniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem
  Gniezno, Os. Władysława Łokietka 33

  od 1000 zł
  do 1000 zł

  Poznań, Os. Wichrowe Wzgórze 122
  siekacz - 1000 zł przedtrzonowiec - 1200 zł trzonowiec - 1600 zł *odbudowa przed i po leczeniu jest dodatkowo płatna Rewizja leczenia endodontycznego wykonanego w innym gabinecie - 250 zł

  od 1000 zł
  do 1600 zł

 • Powtórne leczenie kanałowe bez mikroskopu
  Gniezno, Os. Władysława Łokietka 33

  od 400 zł
  do 400 zł

 • Aplikacja MTA
  Poznań, Idzikowskiego 4

  150 zł

Posiadamy również ofertę w 46 innych miastach. Sprawdź ceny endodoncja - leczenie kanałowe w innych miastach.

Endodoncja - leczenie kanałowe w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, to zabieg, który wykonuje się, gdy u pacjenta dojdzie do zapalenia miazgi zęba. Jego przyczyną mogą być wielokrotne leczenie i urazy zębów, duże wypełnienia lub głębokie ubytki próchnicowe. Zabieg polega na usunięciu miazgi zakażonej bakteriami, usunięciu z zainfekowanych ścian kanałów korzeniowych resztek bakterii poprzez mechaniczne poszerzenie, dezynfekcji kanałów przy pomocy ozonu lub podchlorynu sodu, opracowaniu kanałów do kształtu, który pozwoli na ich wypełnienie oraz wypełnieniu kanałów gutaperką tak, aby bakterie nie infekowały znajdujących się wokół zęba kości. Kolejnym etapem leczenia jest odbudowa części koronowej zęba – tutaj najczęściej stosuje się koronę porcelanową, która zapobiega przypadkowemu pęknięciu zęba.

Endodoncja u najlepszych specjalistów w Poznaniu

Jedną z placówek, gdzie w Poznaniu wykonać można leczenie kanałowe jest Alligodent. Znajduje się ona w samym centrum miasta – zaledwie 300 metrów od Starego Browaru i ulicy Półwiejskiej. Klinika dysponuje jednym z najnowocześniejszych tomografów 3D w Poznaniu – CBCT, który pozwala na dokładne obejrzenie wszystkich kanałów przed zabiegiem. Wszystkie zabiegi wykonywane są pod mikroskopem, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne wypełnienie kanału, oraz w koferdamie pozwalającym na izolację śliny i bakterii.

Endodoncją w Poznaniu zajmuje się także centrum Dentopolis. Pracujący tu specjaliści korzystają z najnowocześniejszych urządzeń takich jak roentgen Satelec X-Mind, unity stomatologiczne Kavo Estetica czy radiowizjografia bezprzedowa Fona. Poza endodoncją, Dentopolis wykonuje również usługi takie jak fluoryzacja, skaling czy ekstrakcje zęba.

Usługi z zakresu leczenia kanałowego świadczy w Poznaniu również klinika Dental Comfort. Aby zminimalizować ból towarzyszący zabiegowi, stosuje się tu system komputerowego znieczulania The Wand. Placówka korzysta z najnowocześniejszych urządzeń takich, jak Dentaport ROOT ZX informujący o długości kanałów korzeniowych. W Dental Comfort kanały wypełniane są metodą kondensacji na gorąco, co pozwala na ich uszczelnienie po dezynfekcji.

Zabiegi endodoncji wykonać można w Poznaniu również w prywatnych gabinetach stomatologicznych, takich jak ten prowadzony przez dr n. med. Krystiana Szumińskiego, specjalistę II stopnia stomatologii ogólnej. Zajmuje się on zarówno leczeniem kanałowym, jak i protetyką oraz estetyczną stomatologią odtwórczą. Gabinet ten jest pierwszym miejscem w Wielkopolsce, które dysponuje aparatem tomograficznym Kodak 9000 3D.

Leczeniem kanałowym w Poznaniu zajmuje się także lek. stom. Radosław Bonowicz – uczestnik New York University College of Dentistry, Deutsche Gesellschaft fur Oral Implantologie oraz Curricullum Implantologicznego Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Jest również aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Gabinet dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada także monitorowany parking.

Na zabiegi z zakresu endodoncji w Poznaniu udać możemy się również do lek. stom. Magdaleny Thiel – absolwentki Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Poza leczeniem kanałowym, specjalizuje się ona również w stomatologii zachowawczej oraz dziecięcej. Ukończyła szereg kursów takich, jak: „Wypełnianie systemu kanałowego i osadzanie wkładów z włókien szklanych” czy „Mikroskop stomatologiczny. Praca z powiększeniem w stomatologii”.

Pacjenci szukali zabiegu endodoncja - leczenie kanałowe w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń oraz Swarzędz.

Więcej na temat endodoncja - leczenie kanałowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…