Leczenie kanałowe (endodoncja) Kraków

Inne placówki w pobliżu Krakowa

Lekarze wykonujący endodoncja - leczenie kanałowe w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach. Usługa leczenie kanałowe w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Natalia Prysyazhna

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Olga Szymeczko

stomatolog

w NOVA Stomatologia

Endodoncja - leczenie kanałowe Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą endodoncja - leczenie kanałowe w Krakowie na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 100 zł za aplikacja MTA natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 1500 zł (powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem).

Ile kosztuje endodoncja - leczenie kanałowe w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endodoncja - leczenie kanałowe w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen endodoncja - leczenie kanałowe w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 37 innych miastach. Sprawdź ceny endodoncja - leczenie kanałowe w innych miastach.

Endodoncja - leczenie kanałowe w Krakowie - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w AlbusDent Gabinet zabiegowy w AlbusDent

W dzisiejszych czasach ekstrakcja zęba jest ostatecznością. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi nowoczesne gabinety stomatologiczne są w stanie wyleczyć nawet bardzo chore zęby i  uratować je przed usunięciem. Takimi przypadkami zajmuje się endodoncja, czyli metoda leczenia polegająca na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z kanałów i komory zębowej, a następnie wypełnieniu jej tzw. gutaperką.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie odczuwa bólu, a wizyta trwa średnio od 1 do 1,5 godziny.

Nowoczesne leczenie kanałowe w Krakowie

Kliniki stomatologiczne w Krakowie świadczą usługi na poziomie, którego nie powstydziłaby się żadna renomowana zachodnia placówka. Pacjentów zachęca nie tylko nowoczesny sprzęt, ale i doskonałe wykształcenie lekarzy, którzy doświadczenie zdobywali na prestiżowych medycznych uczelniach. Jedna z najlepszych klinik, Indexmedica, podczas zabiegów stosuje lupy z autonomicznym oświetleniem diodowym, natomiast przy opracowywaniu kanałów korzeniowych specjaliści korzystają ze sterowanych komputerowo instrumentów rotacyjnych niemieckiej firmy VDW. W tzw. „beznadziejnych przypadkach" ząb ratuje mikrochirurgia endodontyczna. Tego typu zabiegi przeprowadza lek. stom. Marzena Nanek.

Z kolei w Instytucie Stomatologii Vita Medical operacje przeprowadza się z użyciem lup stomatologicznych. Lekarze placówki w trakcie zabiegów wykorzystują endometry (elektroniczne urządzenia mierzące głębokość kanału zębowego) oraz specjalistyczne narzędzia ręczne i maszynowe.

Specjaliści kliniki Artdent, pracując przy użyciu mikroskopu i lupy, często leczą zęby pacjenta w czasie zaledwie jednej wizyty. Skrupulatnie usuwają całą zainfekowaną zawartość komory zęba, oczyszczają ją z bakterii i wypełniają ciepłą gutaperką (system Obtura, B). Zajmują się także powtórnym leczeniem kanałowym (tzw. reendo).

Specjaliści endodonci – profesjonalizm i pasja

Gabinet zabiegowy w AlbusDent Gabinet zabiegowy w AlbusDent

„Bycie lekarzem dentystą to dla nas nie tylko zawód, ale i nasza pasja" – tak brzmi motto kliniki M.Dent-Stomatologia, ośrodka założonego przez specjalistę endodoncji mikroskopowej Piotra Maciejasza. Zajmuje się on nie tylko leczeniem kanałowym, ale jest również ekspertem w dziedzinie implantologii stomatologicznej niemieckiego towarzystwa DGOI. W trakcie leczenia przy użyciu mikroskopu stomatolodzy kliniki mogą nie tylko odnaleźć wszystkie kanały, ale także je udrożnić, dokładnie oczyścić, wysuszyć i wypełnić. Oprócz kierownika gabinetu zabiegi przeprowadza lek. stom. Marzena Cherian oraz lek. stom. Michał Pysz.

Lek. dent. Michał Kaleta (Kaleta Dentystyka) jest profesjonalnym stomatologiem, który w swojej klinice pod mikroskopem leczy zęby kanałowo (metoda pierwotna i wtórna), udrażnia wąskie i zakrzywione kanały, zajmuje się również diagnostyką złamań korzenia lub pęknięć dna komory zębów wielokorzeniowych. Wraz z lek. dent. Agnieszką Walkiewicz przeprowadza najbardziej skomplikowane zabiegi endodontyczne, niejednokrotnie ratując uzębienie pacjenta w dosłownie ostatniej chwili. Ośrodek posiada certyfikat Dental Clinic Licence.

Szczególnie trudnymi przypadkami zajmuje się także lek. stom. Elżbieta Łukawska (Agmadent), specjalistka endodoncji mikroskopowej. Podobnie jak kierownik kliniki, dr n. med. Agata Machowska, jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Z kolei lek. stom. Agnieszka Suchanek (Dentima) oprócz leczenia kanałowego specjalizuje się również w stomatologii estetycznej. Podczas zabiegów stosuje nowoczesny stomatologiczny mikroskop Global G3 (z trzema stopniami powiększeń o maksymalnym powiększeniu 16 razy).

Z leczeniem kanałowym doskonale są zaznajomieni także stomatolodzy z Dental Services oraz Swiss Dent, z roku na rok powiększając grono zadowolonych pacjentów, w tym także tych z Irlandii czy Stanów Zjednoczonych.

Pacjenci szukali zabiegu endodoncja - leczenie kanałowe w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat endodoncja - leczenie kanałowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…