O specjaliście

Lek. dent. Aleksandra Hercka-Mulas jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, którą ukończyła w 1990 roku. W 1999 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie stomatologii. W tym samym roku roku uzyskała dyplom specjalisty drugiego stopnia w zakresie chirurgii stomatologicznej.

Głównym przedmiotem jej zainteresowań zawodowych jest implantologia. Posiada szeroką wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, sukcesywnie poszerzaną poprzez uczestnictwo w szeregu konferencji i szkoleń. Między innymi, wzięła udział w I Śląskim Seminarium Protetycznym (w roku 2006) oraz w Międzynarodowym Kongresie Implantologii Stomatologicznej OSIS EDI (w roku 2007). W 2002 roku w Krakowie odbyła szkolenie „Nowoczesne Techniki Sterowanej Regeneracji Tkanek oraz Sterowanej Regeneracji Kości w implantologii, periodontologii oraz chirurgii”. Wśród ukończonych przez nią kursów można również wymienić szkolenia: „Implanty: Idea – Sztuka – Praktyka. Ryzyko i komplikacje w postępowaniu praktycznym”, „Polska Chirurgia Twarzowo-Szczękowa. Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy” (Wałbrzych, 2007 rok), "Komputerowo wspierany system ceramiki bezmetalowej do wykonywania koron, mostów w odcinku przednim i bocznym, jak również do wykonywania koron teleskopowych w teorii i praktyce” (Katowice, 2004 rok).

Jej motto to: "Primum non nocere" – "Po pierwsze nie szkodzić". Bezpieczeństwo pacjenta w trakcie zabiegu jest dla niej równie ważne jak jego ostateczny efekt (estetyka i precyzja wykonania).

Prywatnie jest wielbicielką psów rasy Welsh Corgi Pembroke. Posiada trzy suczki tej rasy. W kręgu jej zainteresowań znajdują się również książki, muzyka i gotowanie, podróże oraz jazda na nartach.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. A. Hercka-Mulas

Lek. dent. Aleksandra Hercka-Mulas jest stomatologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w implantologii, odbudowując zarówno pojedyncze, jak i bardziej rozległe ubytki w uzębieniu pacjentów przy pomocy tytanowych wszczepów. Przygotowuje podłoże pod implanty, a u pacjentów z brakami kości (tkanki kostnej) wykonuje zabiegi sterowanej regeneracji kości oraz sinus lift. Przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, takie jak usuwanie zębów, zajmuje się chirurgicznym odsłanianiem zębów zatrzymanych, plastyką tkanek miękkich i tkanki kostnej. 

Doktor Hercka-Mulas pomaga pacjentom z częściowym i całkowitym bezzębiem, zakładając im protezy stałe, korony oraz mosty na podbudowie metalowej (stop chromowo-kobaltowy SINTRON w technologii CAD) oraz cyrkonowej, zapewniającej dopasowanie kolorystyczne do barwy uzębienia  pacjenta. Osobom z bardziej rozległymi brakami w uzębieniu proponuje również protezy ruchome (klamrowe i bezklamrowe), w których wiodącym materiałem jest stop chromowo-kobaltowy, tytan, złoto oraz cyrkon.


Placówki i ceny

Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas, wraz z cennikiem usług.

Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej, Gliwice

Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

Gliwice, ul. Malinowskiego 11
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas
Umów wizytę w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej:
 • Konsultacje

  Konsultacja stomatologiczna
  200
 • Stomatologia

 • Chirurgia ogólna

 • Medycyna dziecięca


GlivDental, Gliwice

GlivDental

Gliwice, ul. Dolnych Wałów 8
9,9 / 10   •   Znakomita   •  424 opinii
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas
Umów wizytę w GlivDental:

  Certyfikaty

  Lista 9 certyfikatów otrzymanych przez dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas, potwierdzające kwalifikacje specjalisty.

  Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…