Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu Gliwice

Inne placówki w pobliżu Gliwic

Lekarze wykonujący leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Gliwicach

W Gliwicach posiadamy w ofercie 5 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 9 różnych placówkach. Usługa leczenie hemoroidów w Gliwicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

lek. Jakub Gęborski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny, angiolog

w Medix

9,7 / 10
prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski

chirurg ogólny, proktolog

w Klinika Chirurgii Mazan, Poliklinika Doktora Bessera

9,3 / 10
prof. dr hab. n. med. Józef Kurek

chirurg ogólny

w AVIMED

8,3 / 10
lek. Szymon Franczyk

proktolog

w Arena Medical

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Gliwice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Gliwicach na podstawie cenników z 9 placówek. Najniższa cena to 300 zł za leczenie hemoroidów metodą Barrona natomiast najwyższa cena w Gliwicach wynosi do 5700 zł (leczenie hemoroidów laserem).

Ile kosztuje leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Gliwicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Gliwice placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Gliwicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 46 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w innych miastach.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Gliwicach - gdzie najlepiej?

Hemoroidy, zwane inaczej guzkami krwawnicznymi, to uciążliwe i bolesne schorzenie odbytu. Wpływ na ich powstawanie ma nieodpowiednia dieta (pikantne przyprawy, mało błonnika), siedzący tryb życia, ciąża i poród, a także genetyczne uwarunkowania. Mogą się pojawić w każdym wieku, jednak najczęściej choroba rozwija się u osób starszych z powodu zmniejszenia napięcia mięśniowego. Do głównych objawów choroby hemoroidalnej należy świąd i wilgoć okolicy odbytu, krwawienia (ich ilość zależy od stopnia zaawansowania choroby), ból oraz powikłania zapalne i zakrzepowe. W zależności od stopnia rozwoju choroby można poddać się leczeniu zachowawczemu (maści, czopki), leczeniu zabiegowemu (gumkowanie, krioterapia, metoda Hemoron czy sklerotyzacja) a także leczeniu operacyjnemu różnymi technikami, których wybór zależy od lekarza. Nieleczone żylaki odbytu mogą doprowadzić do dużo poważniejszych schorzeń, takich jak nietrzymanie stolca, zwężenie odbytu, wywinięcie śluzówki czy przetoka odbytu.

Gdzie można wyleczyć hemoroidy w Gliwicach

Usuwanie żylaków odbytu ma w swojej ofercie Centrum Medicover Gliwice. Placówka ta specjalizuje się w leczeniu chorób odbytu, m.in. nieinwazyjnych metodach, stosowanych w leczeniu hemoroidów, z których można wymienić metodę Hemoron, metodę DGHAL, fotokoagulację a także krioterapię, metodę laserową czy metodę Barrona i sklerotyzację. Ponadto można poddać się tutaj leczeniu szczeliny odbytu za pomocą lasera, krioterapii, toksyny botulinowej czy leczeniu operacyjnemu metodą Notarasa.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu to także oferta medyczna Centrum Medycznego Silesiana, znajdującego się w Zabrzu (12 km od Gliwic). Tutaj w poradni proktologicznej w usuwaniu guzków krwawiczych lekarze stosują krioobliterację (szpatułka powodująca zamrożenie tkanek), zakładanie gumek metodą Barrona a także leczenie hemoroidów III stopnia poprzez urządzenie Hemoron. Może tutaj przyjść pacjent na laserowe leczenie szczeliny odbytu oraz laserowe usuwanie kłykcin kończystych czy wyrośli okolicy odbytu. Jest tutaj także dostępna diagnostyka zmian odbytu i odbytnicy z zakresu badań histopatologicznych zmian, wyrośli i brodawek.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Gliwic zabiegami usuwającym guzki krwawnicze, jest dr n. med. Marek Glinka, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia od 1997 i  II stopnia od 2002 roku) oraz angiolog (od 2015 roku), który w swojej praktyce lekarskiej specjalizuje się m.in. w dziedzinie proktologii - leczeniem hemoroidów, szczelin i przetok odbytu. Przeprowadza z tego zakresu gumkowanie hemoroidów metodą Barrona, usuwa żylaki odbytu falami radiowymi (Rafaelo), wykonuje skleroterapię hemoroidów a także operację metodą Longo.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Gliwic, w miejscowościach: Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów, Piekary Śląskie, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Lubliniec, Jaworzno oraz Oświęcim.

Więcej na temat leczenie hemoroidów, żylaków odbytu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…