Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Inne placówki w pobliżu Gliwic

Lekarze wykonujący operacje plastyczne uszu w Gliwicach

W Gliwicach posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa operacja plastyczna uszu w Gliwicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Zbigniew Łucki

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w AVIMED

9,2 / 10
lek. Zbigniew Mazan

chirurg plastyczny

w Klinika Chirurgii Mazan

9,1 / 10
lek. Joanna Kowalik

chirurg plastyczny

w Skin Clinic

dr n. med. Łukasz Warchoł

chirurg plastyczny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w TOP CLINIC DER-MED

Operacje plastyczne uszu Gliwice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje plastyczne uszu w Gliwicach na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 1500 zł za rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha natomiast najwyższa cena w Gliwicach wynosi do 10000 zł (zmniejszenie małżowin usznych).

Ile kosztuje operacje plastyczne uszu w Gliwicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje plastyczne uszu w Gliwice placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje plastyczne uszu w Gliwicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 37 innych miastach. Sprawdź ceny operacje plastyczne uszu w innych miastach.

Operacje plastyczne uszu w Gliwicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy

Zmiana kąta ustawienia małżowin usznych (odstające uszy) bądź zmniejszenie ich wielkości to najczęstsze wskazania do zabiegu otoplastyki. Przyjmuje się, że u dziecka, najlepszym okresem do wykonania takiej procedury jest ukończony 6. rok życia, kiedy nie następuje już wzrost małżowiny usznej. Sam zabieg wiąże się z wykonywanym za nią nacięciem: po odsłonięciu chrząstki zostaje ona osłabiona i wymodelowana do pożądanego ułożenia i kształtu. Na koniec zakładane są szwy kształtujące. Procedura wykonywana jest w warunkach sali operacyjnej i trwa zwykle około 1,5 godziny.

Korekcja małżowin usznych w Gliwicach - kto ma ją w ofercie

Operacje plastyczne twarzy oraz jej podzespołów (oczy, nos, usta, uszy) wykonuje dr n. med. Marcin Sierociński, chirurg plastyczny, absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz doktorant Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. jako asystent na Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala Górniczego w Sosnowcu oraz zastępca kierownika Kliniki i Katedry Chirurgii Rekonstrukcyjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Operacje plastyczne uszu wykonuje również zespół Weiss Klinik, a zabieg polega tu na przystawieniu ich do czaszki poprzez nacięcie skóry w okolicy zamałżowinowej i założeniu szwów w bruździe między tylną powierzchnią ucha a skórą głowy. Procedura wymaga konsultacji lekarskiej w dniu kwalifikacji do zabiegu, którą przeprowadza lekarz operujący. Pacjent musi także mieć wykonane badanie krwi. Po zabiegu, przez okres 3 tygodni zalecenia obejmują konieczność noszenia przez całą dobę elastycznej opaski.

Korekcja małżowin usznych należy także do oferty Śląskiego Centrum Medycyny Inwazyjnej. Godzinny zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, cięcie natomiast wykonywane są w fałdzie za małżowiną uszną, dzięki czemu blizna jest niewidoczna. Po oddzieleniu skóry od powierzchni chrząstki, przyciąga się ją do głowy i zaszywa skórę szwami wchłanialnymi. Tu również procedura wymaga zastosowania opaski uciskowej w okresie pooperacyjnym. W ramach Chirurgii plastycznej procedury oferowane w placówce obejmują także korekcję blizn.

 

Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne uszu w pobliżu Gliwic, w miejscowościach: Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów, Piekary Śląskie, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Żory, Sosnowiec, Tychy, Kędzierzyn-Koźle, Będzin, Strzelce Opolskie, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz, Lubliniec, Jaworzno oraz Oświęcim.

Więcej na temat operacje plastyczne uszu

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…