Inne placówki w pobliżu Gliwic

Lekarze wykonujący operacje i leczenie jaskry w Gliwicach

W Gliwicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 5 różnych placówkach. Usługa operacja jaskry w Gliwicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

dr n. med. Witold Korzekwa

okulista

w Szpital Specjalistyczny CM MAVIT

8,8 / 10

Operacje i leczenie jaskry Gliwice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie jaskry w Gliwicach na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 400 zł za pakiet jaskra natomiast najwyższa cena w Gliwicach wynosi do 3500 zł (operacja jaskry metodą trabekulektomii).

Ile kosztuje operacje i leczenie jaskry w Gliwicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie jaskry w Gliwice placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie jaskry w Gliwicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 23 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie jaskry w innych miastach.

Operacje i leczenie jaskry w Gliwicach - gdzie najlepiej?

Jaskra (łac. glaucoma) należy do chorób oczu i polega na stopniowym zwężaniu pola widzenia. Prowadzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki - uszkodzenie to jest nieodwracalne i postępujące. Powstaniu jaskry sprzyjają: wiek (pow. 40 roku życia), genetyka (I stopień pokrewieństwa: rodzice, rodzeństwo), choroby kardiologiczne, a także migrenowe bóle głowy, zaburzenia krążenia obwodowego czy wysoki stopień wady wzroku. Ponadto jej przyczyn można doszukiwać się także w chorobach gałki ocznej (uraz, retinopatia cukrzycowa), w długotrwałym stosowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych czy w spożywaniu wraz z pokarmami glutaminianu sodu.

Leczenie jaskry w ofercie specjalistów z Gliwic

Operacje i leczenie jaskry oferowane są przez Poradnię Okulistyczną Centrum Medycznego Pryzmat, mieszczącego się w Gliwicach. Z zakresu zapobiegania ostrym atakom jaskry proponowana jest tutaj pacjentom irydotomia laserowa, przeprowadzana laserem neodymowym YAG. Ponadto można się tutaj poddać zabiegowi SLT, czyli selektywnej laserowej trabekuloplastyce, zmniejszającej ciśnienie w oku. Przeprowadzane są tu także inne zabiegi w zakresie leczenia chorób oczu, np. usuwające zaćmę wtórną za pomocą kapsulotomii laserowej.

Gliwickim lekarzem, zajmującym się chirurgicznym leczeniem jaskry, jest lek. med.  Małgorzata Calów-Pasternak, okulista (specjalizacja I stopnia w 1991 roku), która doświadczenie z wykonywania zabiegów okulistycznych zdobywała m.in. na Oddziale Okulistyki Szpitala Miejskiego Nr 1 w Gliwicach. Brała także udział w szkoleniach i konferencjach z zakresu leczenia jaskry i posiada potwierdzające to zaświadczenia, np. certyfikat udziału w kursie "Najnowsze trendy w diagnostyce i terapii jaskry", zorganizowanym przez Instytut Jaskry i Chorób Oka w Warszawie w 2006 roku, oraz w sympozjum naukowym "Jaskra - od teorii do praktyki" (Warszawa, 2005 rok). 

Kolejnym lekarzem, do którego może udać się cierpiący na jaskrę pacjent z Gliwic i okolic, jest lek. med. Grażyna Mróz-Semeniuk, specjalista okulistyki (I stopnia od 1985 roku), posiadająca doświadczenie z zakresu leczenia operacyjnego jaskry, zdobyte w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach na Oddziale Okulistycznym. Brała udział także w licznych kursach z zakresu leczenia jaskry, np. w V Sympozjum Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (Wrocław, 2006 rok) czy w VI Sympozjum Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (Łódź, 2008 rok). Lekarz ten przed zabiegami leczącym jaskrę przeprowadza pełną diagnostykę m.in. z zakresu: tonometrii aplanacyjnej, badania dna oka soczewką Volk, perymetrii statycznej czy badania OCT nerwu wzrokowego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry w pobliżu Gliwic, w miejscowościach: Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tychy, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Lubliniec, Jaworzno oraz Oświęcim.

Więcej na temat operacje i leczenie jaskry

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…