Operacja wodniaka jądra Gliwice i okolice

Bezpośrednio w Gliwicach nie dysponujemy placówką wykonującą operacja wodniaka jądra, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 4 innych klinik z okolicy Gliwic. Operacja wodniaka jądra można przeprowadzić m.in. w Śląski Ośrodek Onkologii Sanivitas w Bytomiu (19 km od Gliwic) w cenie 2000 zł lub w AVIMED w Katowicach (22 km od Gliwic) gdzie cena za operacja wodniaka jądra wynosi 4000 zł. W wymienionej placówce operacja wodniaka jądra wykonuje chirurg ogólny. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacja wodniaka jądra najbliżej Gliwic - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury operacja wodniaka jądra w 4 placówkach w Gliwicach. Najniższa cena wynosi 1800 zł w Lift Med, najwyższa to 4000 zł, natomiast średni koszt to 2450 zł.

Ile kosztuje operacja wodniaka jądra w najbliższej odległości od Gliwic?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja wodniaka jądra najbliżej Gliwic:

Posiadamy również ofertę w 30 innych miastach. Sprawdź ceny operacja wodniaka jądra w innych miastach.

Operacja wodniaka jądra w Gliwicach - gdzie najlepiej?

Wodniak jądra umiejscowiony w męskich jądrze jest wynikiem nagromadzenia się płynu pomiędzy błoną trzewną i ścienną błony surowiczej jądra. W zależności od wieku pacjenta może być to schorzenie wrodzone lub nabyte. Ta pierwsza postać wodniaka jądra występuje w wieku noworodkowym i dziecięcym, i jest wynikiem nie zrośnięcia się wyrostka pochwowego. Wodniak nabyty pojawia się u dorosłych pacjentów i jest następstwem urazu, nowotworu jądra lub zapalenia jąder bądź najądrza. Schorzenie to można rozpoznać w badaniu palpacyjnym jako okrągłą i gładką zmianę, która nie jest bolesna i prześwituje przez nią światło. Wodniaka jądra można wyleczyć jedynie operacyjne. W urologii dostępne są dwie metody leczenia tego schorzenia - Winkelmanna oraz von Bergmanna -  a ich wybór zależy od lekarza operującego. Są one do siebie podobne, jednak tę drugą wykonuje się w przypadku dużych wodniaków a lekarz wycina z obu stron nadmiar błony pochwowej właściwej.

Gdzie można zoperować wodniaka jądra w Gliwicach

Lekarzem, zajmującym się na terenie Gliwic zabiegami leczącymi wodniaka jądra, jest dr n. med. Andrzej Kupilas, urolog (specjalizacja w 2010 roku), który w 2007 roku otrzymał najważniejszą nagrodę naukową im. prof. T. Krzeskiego PTU (Polskiego Towarzystwa Urologicznego). Swoje doświadczenie z przeprowadzania zabiegów na męskich narządach płciowych zdobywał, pracując na Oddziale Urologicznym Gliwickiego Centrum Medycznego oraz na Oddziale Urologicznym Szpitala Avimed w Katowicach. Oprócz leczenia wodniaka jądra można udać się do niego także na leczenie stulejki, krótkiego wędzidełka, torbieli najądrza czy żylaków powrózka nasiennego.

Operacja wodniaka jądra oferowana jest w Gliwicach także przez Gabinety Lekarskie Zdan-Med. Ten zabieg z zakresu urologii przeprowadzany jest tutaj w ramach zabiegów małej chirurgii, z której można wymienić także plastykę wędzidełka prącia, korekcję stulejki oraz elektrokoagulację polipów cewek i kłykcin kończystych. Ponadto pacjent może poddać się w tutejszym gabinecie urologicznym leczeniu przerostu prostaty za pomocą lasera biostymulacyjnego oraz biopsji cienkoigłowej prostaty z badaniem histopatologicznym.

Usunięciu wodniaka jądra można poddać się również w Gliwickim Centrum Medycznym na Oddziale Urologicznym. Placówka ta oferuje także leczenie chorób stercza (zachowawcze i operacyjne), leczenie schorzeń urologicznych, przeprowadzanie radykalnych operacji onkologicznych na układzie moczowym oraz leczenie nietrzymania moczu (zachowawcze lub z operacyjne z wykorzystaniem taśm).

Więcej na temat operacja wodniaka jądra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…