Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Gliwice i okolice

Bezpośrednio w Gliwicach nie dysponujemy placówką wykonującą endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Gliwic. Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego można przeprowadzić m.in. w Scanmed Sport w Żorach (29 km od Gliwic) w cenie 23300 zł lub w AVIMED w Katowicach (22 km od Gliwic) gdzie cena za endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego wynosi 16500 zł. W wymienionej placówce endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego wykonuje ortopeda. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego najbliżej Gliwic - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w 2 placówkach w Gliwicach. Najniższa cena wynosi 16500 zł w AVIMED, najwyższa to 23300 zł, natomiast średni koszt to 19900 zł.

Ile kosztuje endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w najbliższej odległości od Gliwic?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego najbliżej Gliwic:

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w innych miastach.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Gliwicach - gdzie najlepiej?

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego, z uwagi na ból w zaawansowanym stadium, wiąże się z koniecznością wymiany zniszczonego stawu na nowy – sztuczny implant, który składa się z polietylenowej panewki, metalowego trzpienia oraz metalowej lub ceramicznej głowy. Zabieg endoprotezoplastyki może wykorzystywać protezę częściową lub całkowitą, o czym decyduje wiek oraz ogólny stan pacjenta. Do decyzji lekarza należy również umieszczenie endoprotezy bezcementowej lub cementowej. W przypadku tej drugiej, mocowana jest ona na kleju kostnym zw. cementem, stąd nazwa protezy.  

Całkowita wymiana stawu biodrowego w Gliwicach

Diagnostyką i leczeniem schorzeń układu ruchu zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci, zajmuje się Oddział Urazowo-Ortopedyczny Gliwickiego Centrum Medycznego. Zakres działalności medycznej jednostki obejmuje traumatologię narządu ruchu oraz ortopedię dorosłych. W tej grupie świadczeń realizowana jest m.in. endoprotezoplastyka z zastosowaniem implantów ortopedycznych biodra: modularnych cementowych z głową anatomiczną, totalnych cementowych oraz bezcementowych przynasadowych, a także protez rewizyjnych. Usługi obejmują również chirurgię stawu biodrowego (operacje konfliktu panewkowo-udowego).

Niespełna 30 km od Gliwic, endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego wykonywana jest na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Miejskiego w Sosnowcu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym. Oferta obejmuje również alloplastykę biodra częściową i bezcementową. Kwalifikacje do zabiegów odbywają się w przyszpitalnej Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, a niezbędna diagnostyka świadczona jest w ramach Pracowni RTG, USG i TK. Do struktur Szpitala należy również Dział Fizjoterapii, z dostępem do zabiegów kinezyterapii, fizykoterapii oraz masażu.

Alloplastyka stawów z uwzględnieniem komputerowej symulacji rozkładów naprężeń w tkance kostnej okołoprotezowej oraz chirurgia stawu biodrowego stanowią obszar zainteresowań oraz praktyki prof. dr hab. n. med. Damiana Kusza. Specjalista ortopeda-traumatolog narządu ruchu jest I wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego. Oprócz świadczeń medycznych, specjalista posiada bogaty dorobek naukowy, będąc współautorem wielu naukowych publikacji, m.in. „Badań densytometrycznych w alloplastyce cementowej stawu biodrowego”.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…