Inne placówki w pobliżu Gliwic

Lekarze wykonujący kolonoskopie w Gliwicach

W Gliwicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach.

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

Kolonoskopie Gliwice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą kolonoskopie w Gliwicach na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 388 zł za kolonoskopia z usunięciem polipów natomiast najwyższa cena w Gliwicach wynosi do 1590 zł (kolonoskopia z usunięciem polipów).

Ile kosztuje kolonoskopie w Gliwicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi kolonoskopie w Gliwice placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen kolonoskopie w Gliwicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Kolonoskopia diagnostyczna
  Katowice, Brzozowa 54
  Znieczulenie miejscowe - 650 zł Znieczulenie ogólne (sedacja) - 1150 zł

  od 650 zł
  do 1150 zł

  Sosnowiec, Sucha 7a
  + 250 zł preparaty;

  550 zł

  600 zł

  Gliwice, Piłsudskiego 6
  Znieczulenie do gastroskopii i kolonoskopii - 514 zł Znieczulenie do zabiegów łączonych - 540 zł Gastroskopia+Kolonoskopia+Znieczulenie - 1250 zł

  450 zł

  Tychy, Damrota 47A

  od 749 zł
  do 749 zł

  Gliwice, Dworcowa 25

  od 749 zł
  do 749 zł

  Katowice, DL PIANO Segment C, Wrocławska 54
  Znieczulenie do gastroskopii i kolonoskopii - 514 zł Znieczulenie do zabiegów łączonych - 540 zł Gastroskopia+Kolonoskopia+Znieczulenie - 1340 zł

  450 zł

  Katowice, Zabrska 17
  w znieczuleniu miejscowym

  590 zł

 • Kolonoskopia diagnostyczna z pobraniem wycinków
  Katowice, Zabrska 17
  Badanie histopatologiczne drobnego wycinka z gastro- i kolonoskopii: -pierwsze + 90 zł - kolejne + 50 zł

  od 590 zł
  do 590 zł

 • Kolonoskopia z usunięciem polipów
  Katowice, Brzozowa 54
  Polip do 1 cm - 1000 zł Polip do 1,5 cm - 1200 zł Polip powyżej 1,5 cm - 1500 zł

  od 1000 zł
  do 1500 zł

  Tychy, Damrota 47A
  Usunięcie polipa do 1cm podczas kolonoskopii - od 388 zł

  od 388 zł
  do 388 zł

  Gliwice, Dworcowa 25
  Usunięcie polipa do 1cm podczas kolonoskopii

  od 489 zł
  do 489 zł

  Katowice, DL PIANO Segment C, Wrocławska 54
  Polipektomia:do 1 cm - 800zł do 2 cm - 900 zł powyżej 2 cm - 1100zł

  od 450 zł
  do 450 zł

  Katowice, Zabrska 17
  Kolonoskopia i polipektomia (do 2 wycinków z badaniem histopatologicznym) Badanie histopatologiczne kolejnego polipa + 100 zł

  1590 zł

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny kolonoskopie w innych miastach.

Kolonoskopie w Gliwicach - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia jest jednym z najpopularniejszych badań dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Obserwacja jelita grubego zalecana jest w przypadkach krwawienia z tej części przewodu pokarmowego, problemów z wypróżnianiem (zarówno zaparć jak i biegunek) czy choroby zapalnej jelita. Badanie zalecane jest także w ramach profilaktyki raka jelita grubego. Podczas kolonoskopii lekarz ma możliwość pobrania wymazów śluzówki i innych wycinków w celu wykonania badania histopatologicznego, usunięcia polipów czy zatamowania krwawień. Badanie trwa ok. 15 - 40 minut i istnieje możliwość przeprowadzenia go w dożylnym znieczuleniu ogólnym lub znieczuleniu miejscowym. Pacjent powinien przygotować się do niego zgodnie z otrzymanymi od lekarza wskazówkami. W trakcie trwania kolonoskopii badany powinien pozostawać w pozycji leżącej na boku.

Gdzie w Gliwicach i okolicy wykonywany jest zabieg kolonoskopii?

W Nieborowicach, oddalonych od Gliwic o ok. 10 km, kolonoskopie wykonywane są w Śląskim Centrum Medycyny Inwazyjnej AdvanceMed. W placówce przeprowadzane są kolonoskopie diagnostyczne (także z biopsją) oraz połączone z takimi zabiegami jak polipektomia prosta i złożona. Ponadto w ofercie ośrodka znajduje się kolonoskopia z zabiegiem terapeutycznym w przypadku leczenia zmian naczyniowych. W AdvanceMed wykonać można także badania z zakresu gastroskopii.

Zabieg kolonoskopii w Sosnowcu (ok. 40 km od Gliwic) wykonuje gastroenterolog dr n. med. Przemysław Besser, który posiada specjalizację również w dziedzinie chorób wewnętrznych. Uzyskał dyplom umiejętności wykonywania badań endoskopowych w zakresie kolonoskopii oraz panendoskopii. Uczestniczył ponadto w Konferencji Krakowskie Dni Gastroenterologiczne. Jest współautorem publikacji Endoskopowa polipektomia polipów jelita grubego a odpowiedź ostrej fazy.

Dr n. med. Roman Kaczor, który posiada specjalizację II stopnia z zakresu gastroenterologii oraz chorób wewnętrznych, przeprowadza kolonoskopie w położonych o ok. 30 km od Gliwic Katowicach. Brał udział w zagranicznych stażach, m.in. w Niemczech czy Japonii, na których zdobywał wiedzę w dziedzinie swojej specjalizacji. W codziennej pracy z pacjentami, oprócz kolonoskopii, przeprowadza także badania gastrologiczne, sigmoidoskopie czy sfinkterotomie endoskopowe.

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Gliwic, w miejscowościach: Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów, Piekary Śląskie, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Żory, Kędzierzyn-Koźle, Będzin, Strzelce Opolskie, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz, Lubliniec, Jaworzno oraz Oświęcim.

Więcej na temat kolonoskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…