Inne placówki w pobliżu Gliwic

Lekarze wykonujący kolonoskopie w Gliwicach

W Gliwicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach.

lek. Paweł Krach

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Klinika Nova

10 / 10
dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

Kolonoskopie Gliwice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą kolonoskopie w Gliwicach na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 450 zł za kolonoskopia z usunięciem polipów natomiast najwyższa cena w Gliwicach wynosi do 1400 zł (kolonoskopia z usunięciem polipów).

Ile kosztuje kolonoskopie w Gliwicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi kolonoskopie w Gliwice placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen kolonoskopie w Gliwicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Kolonoskopia diagnostyczna
  Katowice, Brzozowa 54
  Znieczulenie miejscowe - 470 zł Znieczulenie ogólne (sedacja) - 770 zł

  od 500 zł
  do 900 zł

  Sosnowiec, Sucha 7a
  + 250 zł preparaty;

  600 zł

  Kędzierzyn-Koźle, Kłosowa 7
  kolonoskopia + gastroskopia - 1250 zł

  950 zł

  600 zł

  Gliwice, Piłsudskiego 6
  Znieczulenie do gastroskopii i kolonoskopii - 420 zł Znieczulenie do zabiegów łączonych - 540 zł Gastroskopia+Kolonoskopia+Znieczulenie - 1250 zł

  450 zł

  Katowice, DL PIANO Segment C, Wrocławska 54
  Znieczulenie do gastroskopii i kolonoskopii - 420 złZnieczulenie do zabiegów łączonych - 540 złGastroskopia+Kolonoskopia+Znieczulenie - 1340 zł

  450 zł

 • Kolonoskopia z usunięciem polipów
  Katowice, Brzozowa 54
  Znieczulenie miejscowe (1 badanie histopatologiczne w cenie):Polip do 1 cm - 700 zł Polip do 1-2 cm - 850 zł Polip powyżej 2 cm - 1000 złEndoloop - 325 złPętla nylonowa - 20 złPętla z koszyczkiem do ekstrakcji polipów - 85 złKlips 16 mm - 180 złKolonoskopia + endoloop (pierwsze pętla w cenie) + pętla (przy większej ilości polipów)

  od 800 zł
  do 1300 zł

  Kędzierzyn-Koźle, Kłosowa 7
  polipektomia

  1400 zł

  Katowice, DL PIANO Segment C, Wrocławska 54
  Polipektomia:do 1 cm - 800zł do 2 cm - 900 zł powyżej 2 cm - 1100zł

  od 450 zł
  do 450 zł

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny kolonoskopie w innych miastach.

Kolonoskopie w Gliwicach - gdzie najlepiej?

Kolonoskopia jest jednym z najpopularniejszych badań dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Obserwacja jelita grubego zalecana jest w przypadkach krwawienia z tej części przewodu pokarmowego, problemów z wypróżnianiem (zarówno zaparć jak i biegunek) czy choroby zapalnej jelita. Badanie zalecane jest także w ramach profilaktyki raka jelita grubego. Podczas kolonoskopii lekarz ma możliwość pobrania wymazów śluzówki i innych wycinków w celu wykonania badania histopatologicznego, usunięcia polipów czy zatamowania krwawień. Badanie trwa ok. 15 - 40 minut i istnieje możliwość przeprowadzenia go w dożylnym znieczuleniu ogólnym lub znieczuleniu miejscowym. Pacjent powinien przygotować się do niego zgodnie z otrzymanymi od lekarza wskazówkami. W trakcie trwania kolonoskopii badany powinien pozostawać w pozycji leżącej na boku.

Gdzie w Gliwicach i okolicy wykonywany jest zabieg kolonoskopii?

W Nieborowicach, oddalonych od Gliwic o ok. 10 km, kolonoskopie wykonywane są w Śląskim Centrum Medycyny Inwazyjnej AdvanceMed. W placówce przeprowadzane są kolonoskopie diagnostyczne (także z biopsją) oraz połączone z takimi zabiegami jak polipektomia prosta i złożona. Ponadto w ofercie ośrodka znajduje się kolonoskopia z zabiegiem terapeutycznym w przypadku leczenia zmian naczyniowych. W AdvanceMed wykonać można także badania z zakresu gastroskopii.

Zabieg kolonoskopii w Sosnowcu (ok. 40 km od Gliwic) wykonuje gastroenterolog dr n. med. Przemysław Besser, który posiada specjalizację również w dziedzinie chorób wewnętrznych. Uzyskał dyplom umiejętności wykonywania badań endoskopowych w zakresie kolonoskopii oraz panendoskopii. Uczestniczył ponadto w Konferencji Krakowskie Dni Gastroenterologiczne. Jest współautorem publikacji Endoskopowa polipektomia polipów jelita grubego a odpowiedź ostrej fazy.

Dr n. med. Roman Kaczor, który posiada specjalizację II stopnia z zakresu gastroenterologii oraz chorób wewnętrznych, przeprowadza kolonoskopie w położonych o ok. 30 km od Gliwic Katowicach. Brał udział w zagranicznych stażach, m.in. w Niemczech czy Japonii, na których zdobywał wiedzę w dziedzinie swojej specjalizacji. W codziennej pracy z pacjentami, oprócz kolonoskopii, przeprowadza także badania gastrologiczne, sigmoidoskopie czy sfinkterotomie endoskopowe.

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Gliwic, w miejscowościach: Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów, Piekary Śląskie, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Żory, Będzin, Strzelce Opolskie, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz, Lubliniec, Jaworzno oraz Oświęcim.

Więcej na temat kolonoskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…