Gastroskopia Gliwice i okolice

Bezpośrednio w Gliwicach nie dysponujemy placówką wykonującą gastroskopie, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 6 innych klinik z okolicy Gliwic. Gastroskopie można przeprowadzić m.in. w INTER-MED w Będzinie (32 km od Gliwic) w cenie 250 zł lub w Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach (25 km od Gliwic) gdzie cena za gastroskopie wynosi 350 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Gastroskopie najbliżej Gliwic - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą gastroskopie najbliżej Gliwic na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 250 zł za gastroskopia diagnostyczna natomiast najwyższa cena w Gliwicach wynosi do 1450 zł (gastroskopia z usunięciem polipów).

Ile kosztuje gastroskopie w najbliższej odległości od Gliwic?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi gastroskopie najbliżej Gliwic:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen gastroskopie najbliżej Gliwic

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Gastroskopia diagnostyczna
  Katowice, Brzozowa 54(25 km od Gliwic)
  w znieczuleniu miejscowym - 350 zł w znieczuleniu ogólnym (sedacja) - 650 zł

  od 350 zł
  do 350 zł

  Sosnowiec, Sucha 7a(31 km od Gliwic)

  360 zł

  Kędzierzyn-Koźle, Kłosowa 7(32 km od Gliwic)
  350 zł - w znieczuleniu miejscowym 550 zł - w znieczuleniu ogólnym 1100 zł - gastroskopia + kolonoskopia

  od 350 zł
  do 550 zł

  Tychy, Bielska 135b(31 km od Gliwic)

  250 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14(32 km od Gliwic)
  250 zł - znieczulenie miejscowe, 550 zł - znieczulenie ogólne

  od 250 zł
  do 550 zł

 • Gastroskopia z pobraniem wycinków
  Będzin, Ignacego Krasickiego 14(32 km od Gliwic)

  350 zł

 • Gastroskopia z usunięciem polipów
  Katowice, Brzozowa 54(25 km od Gliwic)
  znieczulenie miejscowe: polip do 1 cm - 600 zł polip 1-2 cm - 750 zł znieczulenie ogólne: polip do 1 cm - 900 zł polip 1-2 cm - 1050 zł (1 badanie histopatologiczne w cenie)

  od 600 zł
  do 600 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14(32 km od Gliwic)

  od 850 zł
  do 1450 zł

 • Gastroskopia z testem na Helicobacter pylori
  Zabrze, Zwrotnicza 11(9 km od Gliwic)

  350 zł

 • Znieczulenie anestezjologiczne do gastroskopii
  Sosnowiec, Sucha 7a(31 km od Gliwic)

  350 zł

  Zabrze, Zwrotnicza 11(9 km od Gliwic)

  350 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14(32 km od Gliwic)

  400 zł

Posiadamy również ofertę w 21 innych miastach. Sprawdź ceny gastroskopie w innych miastach.

Gastroskopie w Gliwicach - gdzie najlepiej?

Gastroskopia, którą przeprowadza specjalista gastroenterolog, to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego, które wykonuje się w celu oceny błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy. Może ona przybierać formę diagnostyczną, jak i leczniczą (wówczas połączona może być np. z usuwaniem polipów, tamowaniem krwawień, usuwaniem ciał obcych z przewodu pokarmowego oraz wytworzeniem przetok odżywczych). W przypadku gastroskopii diagnostycznej najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe, natomiast gastroskopia terapeutyczna wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. Jeżeli pacjent posiada protezy zębowe, powinien je wyjąć przed badaniem. Wśród przeciwwskazań do wykonania procedury wymienia się m.in. niedawno przebyty zawał serca oraz ostrą niewydolność wieńcową, niewydolność oddechową i krążeniową.

Gastroskopia w Gliwicach – gdzie można udać się na zabieg

Na gastroskopię w Gliwicach udać się można do Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie (Odział w Gliwicach). W placówce, oprócz gastroskopii diagnostycznej, wykonać można również gastroskopię z biopsją (1, 2 i więcej badań histopatologicznych). W ośrodku pacjenci poddać się mogą także kolonoskopii diagnostycznej, kolonoskopii z biopsją oraz z polipektomią. Oferta Centrum obejmuje ponadto szereg innych procedur diagnostycznych (np. badania laboratoryjne, biopsje gruboigłowe, badania rezonansem magnetycznym i tomografią komputerową).

W swojej ofercie gastroskopię ma również VITO-MED (Szpital Radiowa 2). Pacjenci w ośrodku poddać się mogą gastroskopii, która połączona może być z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego lub z testem na zakażenie Helicobacter pylori. Oferta Szpitala obejmuje ponadto kolonoskopię, sigmoideoskopię (endoskopowe badanie końcowej części jelita grubego) oraz procedury z zakresu endoskopii zabiegowej (usuwanie polipów jelita grubego i żołądka oraz tamowanie krwawień z dwunastnicy, żołądka i jelita grubego z użyciem lasera argonowego włącznie). W placówce na prośbę pacjenta badanie można przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym (procedury wykonuje się sprzętem video-endoskopowym firmy Olympus).

W Katowicach, które znajdują się około 28 km od Gliwic, gastroskopie przeprowadza się w Śląskim Centrum Medycyny Inwazyjnej AdvanceMed. Do placówki udać się można na gastroskopię diagnostyczną połączoną z testem ureazowym oraz biopsją, wykonać można także gastroskopię z zabiegiem polipektomii prostej i złożonej oraz gastroskopię z zabiegiem terapeutycznym w leczeniu zmian naczyniowych. Oferta Centrum obejmuje ponadto kolonoskopię.

Więcej na temat gastroskopie