Derma point

9,5 / 10   •   Znakomita   •  991 opinii
 • Gabinet Derma point
 • Gabinet Derma point
 • Leczenie, terapia Derma point
 • Kadra Derma point
 • Gabinet Derma point
 • Gabinet Derma point
 • Gabinet Derma point
 • Gabinet Derma point
 • Gabinet Derma point
Gliwice, ul. Zygmunta Starego 22
 • Konsultacja dermatologiczna • 200 zł
 • Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej • 200 zł
Pełny cennik usług »

Opis placówki

Derma point to zlokalizowany w Gliwicach nowoczesny gabinet medycyny estetycznej i dermatologii. W szerokiej ofercie wykonywanych usług znajdują się zabiegi laserowe Alma Harmony XL Pro zabiegi na ciało z użyciem urządzenia Embody oraz zamrażanie tkanki tłuszczowej, czyli kriolipoliza. Ponadto przeprowadzamy zabiegi z zastosowaniem szeregu renomowanych produktów (w tym wypełniacze, toksyna botulinowa, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące, osocze bogatopłytkowe), indywidualnie dostosowując najlepszą metodę terapii do każdej osoby oraz jej potrzeb.

Bardzo ważne miejsce w naszej ofercie zajmuje przeszczep włosów FUE. Przeszczep włosów jest od wielu lat z powodzeniem wykorzystywany jako skuteczna metoda walki z łysieniem. To zabieg chirurgiczny, polegający na uzupełnieniu ubytków włosów w miejscach wyłysienia lub ich znacznego przerzedzenia. Przeszczep włosów FUE (ang. Follicular Units Extraction) oparty jest na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych. W przeciwieństwie do klasycznych technik transplantacji w metodzie FUE nie ma konieczności wycinania fragmentu skóry z głównego miejsca pobierania mieszków, którym najczęściej jest okolica potylicy. Mieszki można również pozyskiwać z klatki piersiowej, brody oraz kończyn dolnych. W miejscu pobrania mieszka włosowego pozostaje mikroskopijna blizna, której nie można dostrzec gołym okiem. 

Wszechstronność systemu Alma Harmony XL Pro umożliwia nam zarówno laserowy resurfacing, peeling oraz lifting skóry, jak i laserowe zamykanie naczynek, likwidację nieudanego makijażu permanentnego czy usunięcie tatuażu. Likwidujemy pajączki naczyniowe (tzw. teleangiektazje), laserowo usuwamy także rumień oraz zmiany skórne (przebarwienia, rozstępy, blizny). Leczymy poszerzone naczynka na nogach, naczyniaki rubinowe i gwiaździste.

W ramach medycyny estetycznej proponujemy Państwu zabiegi odmładzające i redukujące niedoskonałości skóry. Osoby z kompleksem opadających powiek zapraszamy na zabieg będący alternatywą chirurgicznej operacji – blefaroplastykę z użyciem plazmy. To szybka nieinwazyjna procedura dedykowana tym, którzy nie mogą bądź nie chcą przechodzić długiej rekonwalescencji i wyłączać się z aktywności zawodowej. Jest skuteczna w korekcji opadających powiek, niwelowaniu wiotkości skóry powiek, efektu „zmęczonych” oczu i „ciężkich powiek”, nadających twarzy smutny wygląd oraz dodających lat.

Zmarszczki mimiczne redukujemy iniekcjami toksyny botulinowej. Dzięki ostrzykiwaniom botoksem spłycamy tzw. kurze łapki, zmarszczki poprzeczne czoła oraz tzw. lwią zmarszczkę. Preparaty z toksyną botulinową typu A sprawdzają się w leczeniu nadmiernej potliwości (nadpotliwości, hiperhydrozy) dłoni, pach czy stóp, a także w terapii osób dotkniętych problemem bruksizmu – nadmiernego zgrzytania zębami.

Zmarszczki statyczne i bruzdy wypełniamy preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Zabiegi z wypełniaczami polecamy osobom chcącym się pozbyć bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek w obrębie ust, tzw. zmarszczek palacza czy bruzd „marionetki”. Kwasem hialuronowym modelujemy zapadnięte policzki, korygujemy cienie pod oczami i blizny potrądzikowe. Preparaty wypełniające wykorzystujemy także w zabiegu o nazwie lifting wolumetryczny, którego celem jest odpowiednie wykonturowanie twarzy i przywrócenie tkance podskórnej utraconej objętości.

Zabiegi z kwasem hialuronowym proponujemy pacjentom z opadającymi kącikami ust bądź zatartym konturem ust, jak również z czerwienią wargową o dużym stopniu przesuszenia. 

Pacjentom, którzy szukają trwałych efektów rekomendujemy modelowanie twarzy własną tkanką tłuszczową. Podstawową zaletą tej metody jest wykorzystanie naturalnych komórek tkanki tłuszczowej pacjenta, która jako trwały wypełniacz daje efekt zabiegu na lata. Skóra po zabiegu jest bardziej sprężysta, gładka, rozświetlona, a zmiany naczyniowe ulegają zmniejszeniu.

W przypadku skóry pozbawionej elastyczności, wiotkiej, bez odpowiedniego nawilżenia zalecamy poddanie się zabiegowi z użyciem polinukleotydów w preparacie Nucleofill, dzięki któremu skóra odzyskuje młodzieńczy i promienny wygląd. Preparat być stosowany na skórze twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni. Dla spłycenia zmarszczek, ujędrnienia skóry oraz regeneracji blizn i redukcji rozstępów przeprowadzamy także terapię kolagenową z użyciem preparatu Linerase.

Oferujemy Państwu zabieg modelowania twarzy hydroksyapatytem wapnia (Crystalys). Procedura stymuluje proces budowy nowych włókien kolagenowych, dając efekt odmłodzenia wyglądu. Jest dedykowana osobom z zapadniętymi policzkami, liniami marionetki, fałdami nosowo-wargowymi czy opadającymi kącikami ust. Zaleca się ją także pacjentom chcącym wymodelować linię żuchwy, odmłodzić skórę twarzy oraz grzbietów dłoni.

Naszą kolejną propozycją zabiegów odmładzających wygląd jest bezoperacyjny lifting twarzy z użyciem nici PDO i Barb 4D. Procedura z zastosowaniem rozpuszczalnych nici liftingujących jest bezpieczna i efektywna, a jej rezultaty są natychmiastowe i długotrwałe. Nici PDO wykorzystuje się zazwyczaj w zabiegach wzmacniających skórę szyi i dekoltu oraz w redukcji zmarszczek w okolicy powieki dolnej. Z kolei nici Barb 4D najczęściej stosuje się w celu korekcji opadających policzków (tzw. „chomików”). Dzięki systemowi mikroskopijnych haczyków efekt liftingu jest bardziej intensywny.

Pacjentom zainteresowanym osiągnięciem jak najbardziej naturalnych rezultatów proponujemy zabiegi z osoczem bogatopłytkowym (PRP) lub fibryną bogatopłytkową. Pełna biokompatybilność preparatu uzyskanego z krwi własnej pacjenta zapewnia brak ryzyka reakcji alergicznej. Osocze znakomicie sprawdza się w terapii nadmiernego wypadania włosów i łysienia, w rewitalizacji skóry oraz w przywracaniu jej prawidłowego nawilżenia i jędrności. Jest skuteczne także w leczeniu ran i oparzeń, w korekcji blizn i rozstępów. Fibryna bogatopłytkowa, zaaplikowana w wymagające tego obszary skóry, stymuluje tkanki do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra jest pełna blasku, a zmarszczki zostają spłycone.

W ramach dermatologii zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń skóry, włosów i paznokci. Terapię poprzedzamy wywiadem lekarskim i rzetelną analizą stanu skóry, przeprowadzaną w celu ustalenia indywidualnego planu leczenia. Wykonujemy dermatoskopię – nieinwazyjne badanie skóry i błon śluzowych, pozwalające szybko postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Umożliwia wykrycie nowotworów skóry w ich wczesnym stadium.

Można zwrócić się do nas w przypadku problemu m.in. z trądzikiem (zwyczajnym, różowatym), łuszczycą i łojotokowym zapaleniem skóry. Pomagamy osobom z łysieniem, grzybicą, rumieniem, naczyniakami i popękanymi naczynkami (teleangiektazjami). Usuwamy przebarwienia i blizny, brodawki wirusowe oraz pieprzyki. Leczymy atopowe zapalenie skóry, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry. Przyjmujemy pacjentów dotkniętych nowotworami skóry.

Zajmujemy się dermatochirurgią. Usuwamy znamiona, zmiany skórne o różnej etiologii – zarówno łagodne, jak i złośliwe. Wykonujemy zabiegi klasyczne (chirurgiczne usuwanie z założeniem szwów) oraz procedury laserowego odparowania tkanek z użyciem lasera CO2. Likwidujemy znamiona skórne i barwnikowe, brodawki wirusowe i łojotokowe, jak również zmiany takie jak kaszaki, tłuszczaki i włókniaki. Można u nas usunąć prosaka, kępki żółte powiek oraz przerośnięte gruczoły łojowe. Usuwamy nowotwory skóry.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Alma Harmony XL Pro – wszechstronne urządzenie izraelskiego producenta Alma Lasers. To platforma laserowa („kombajn wielofunkcyjny”) dająca możliwość wykorzystania różnych rodzajów laserów w trakcie jednego zabiegu. Jej technologia zapewnia znaczące skrócenie czasu, jaki pacjent spędza w gabinecie, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa oraz uzyskania wysokiej efektywności procedury. W zależności od rodzaju głowicy, stosowanej w trakcie zabiegu, przy pomocy platformy można zarówno zlikwidować tzw. teleangiektazje (pajączki naczyniowe), rumień, jak i zmarszczki czy niechciane tatuaże. Alma Harmony Pro sprawdza się również przy usuwaniu blizn i rozstępów, jak również w liftingu skóry.

 • Głowicę Nd:Yag (laser neodymowo-yagowy) stosuje się w redukcji wszelkiego rodzaju zmian naczyniowych. Jako jedyna na rynku jest wyposażona w system chłodzenia naskórka, zapewniający pacjentowi komfort w trakcie zabiegu.

 • Druga głowica, Dye-VL (wąskopasmowe pulsacyjne źródło światła o dł. 500-600nm), cechuje się możliwością pracy w systemie dynamicznym. Zabieg z jej użyciem jest bezpieczny i bezbolesny. Stosuje się ją w leczeniu m.in. rumienia, trądziku różowatego czy przebarwień po lekach bądź opalaniu.

 • Głowica ClearLift (laser frakcyjny, nieablacyjny) jest wykorzystywana w zabiegach, których celem jest poprawa elastyczności i napięcia skóry. Redukuje blizny i przebarwienia oraz spłyca zmarszczki w trakcie bezoperacyjnego liftingu twarzy. To jedyny dostępny obecnie na rynku frakcyjny laser medyczny z technologią Q-switch.

 • Głowica High Power Q-switched (laser o wiązce o dł. 1064nm lub 532nm), stosowana w zabiegach, których celem jest zlikwidowanie niechcianych tatuaży bądź makijażu permanentnego. Jest efektywna także w redukcji głębokich przebarwień.

 • Głowica iPixel (laser frakcyjny, ablacyjny erbowo-yagowy), wykorzystywana w zabiegach tzw. resurfacingu laserowego. Cechuje się wysoką skutecznością w redukcji blizn. Sprawdza się również w usuwaniu bruzd i głębokich zmarszczek, a także w poprawie struktury skóry (ziarnistej faktury).

Em Body BTL to urządzenie, które pomaga spalić nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wzmocnić masę mięśniową. Wykorzystane w nim pole magnetyczne o wysokiej intensywności HIFEM (ang. High – Intensity Focused Elektromagnetic) wnika w ciało na głębokość 4 – 6 cm powodując tzw. skurcze supramaksymalne. Jeden 30-minutowy zabieg wywołuje  ok. 20 tysięcy mimowolnych, bezbolesnych skurczów mięśni, co pozwala na skuteczne modelowanie sylwetki.

Medical Cryoliposculpt (Biotec Italia) posiada nowoczesną technologię, które pozwala na kontrolowane zamrażanie komórek tłuszczowych (kriolipolizę) wspomagane elektrostymulacją, znacznie przyspieszającą ich rozpad. Zabieg z wykorzystaniem tego urządzenia jest bezpieczną i skuteczną metodą walki z otyłością, a także doskonałą alternatywą dla liposukcji.

W mezoterapii wykorzystujemy Vital Injector 2, dzięki któremu możemy przeprowadzić zabieg bez bólu i bez siniaków. W trakcie zabiegu wieloigłowy system próżniowy pomaga we wstrzyknięciu odpowiedniej ilości preparatu odżywczego na konkretną głębokość w wybrany obszar skóry.Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Derma point w Gliwicach.

Poniższy cennik ma charakter poglądowy i przedstawione ceny mogą ulegać zmianie.
Ostateczną cenę leczenia podaje lekarz podczas konsultacji i zależy ona od zakresu usług.
 • Konsultacje

  Konsultacja dermatologiczna
  200
  Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej
  200
 • Urologia

 • Dermatologia

 • Leczenie łysienia

 • Chirurgia naczyniowa i flebologia

 • Medycyna regeneracyjna

 • Medycyna estetyczna

 • Diagnostyka i badania


Opinie z internetu

Placówka Derma point została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 9,5 w skali 10 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 991 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych.

9,5
/ 10
Znakomita
991 ocen z 3 źródeł
5,0 / 5
(2 ocen placówki na Kliniki.pl)
Znakomita:
(2)
(2)
Bardzo dobra:
(0)
(0)
Dobra:
(0)
(0)
Słaba:
(0)
(0)
Bardzo słaba:
(0)
(0)
4,5 / 5
(98 ocen placówki na Google.pl)
4,7 / 5
(39 ocen placówki na Facebook.pl)
5,0 / 5
(854 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Opinie pacjentów

(2 opinie)

M
22 kwietnia 2022

Użytkownik zweryfikowany 
Ocena placówki
Rewelacyjna
Ocena wizyty:
Derma point, Gliwice
Profesjonalne podejście do pacjenta, bardzo kompetentni lekarze, widać, że pracują tam ludzie z dużą wiedzą, doświadczeniem i chęcią pomocy pacjentom. super!!!
Ocena specjalisty:
Duża wiedza i profesjonalizm, szybka i trafiona diagnoza, a za tym skuteczne leczenie trudnych problemów skórnych.
Ocena leczenia:
Szybka ulga i sukces terapeutyczny
Przydatna opinia?
(0)
(0)

G
21 listopada 2021

Użytkownik zweryfikowany 
Ocena placówki
Rewelacyjna
Ocena wizyty:
Derma point, Gliwice
Bardzo mila i kompetentna kadra medyczna, jestem po zabiegu przeszczepu wlosow, jestem bardzo zadowolona . mimo dlugotrwalego zabiegu czulam sie komfortowo, bezbolesnie,bardzo mily zespol ,zarowno pani doktor jak i panie pielegniarki, pilnowaly aby pacjent byl zadowolony, aby bylo milo i przyjemnie, mimo ze pracowaly jak mrowki aby zabieg przeszedl bez komplikacji. polecam
Ocena specjalisty:
Bardzo kompetentna i sympatyczna Pani Doktor, bez obaw mozna sie poddac w jej rece celem rozwiazania swoich problemow zdrowotnych
Ocena leczenia:
Zabieg bezbolesny, mily i kompetentny zespol medyczny,ktory dba o dobro pacjenta, samego zabiegu ,jak i po zabiegu. na efekt jeszcze nalezy poczekac ,ale jestem dobrej mysli.
Przydatna opinia?
(0)
(0)

Zespół

Konsultacje i zabiegi w gabinecie przeprowadza dr n. med. Katarzyna Mierzwińska, specjalistka dermatolog-wenerolog oraz absolwentka podyplomowych studiów dla lekarzy z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Sukcesywnie podwyższa kompetencje i poszerza zakres wiedzy poprzez szkoleniach i kursach oraz konferencjach naukowych organizowanych w kraju i za granicą. Dzięki temu na bieżąco zapoznaje się z najnowszymi technikami zabiegowymi z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii, jak również dermatoskopii. Ponadto systematycznie doskonali swoje umiejętności z zakresu leczenia łysienia. W 2013 roku jako jeden z pierwszych lekarzy na Śląsku zaczęła przeprowadzać transplantacje włosów metodą FUE z użyciem systemu S.A.F.E.R.

dr n. med. Katarzyna Mierzwińska

dermatolog, wenerolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

9,6 / 10

Dr n. med. Katarzyna Mierzwińska specjalizuje się w dermatologii i wenerologii. W codziennej pracy zajmuje się diagnostyką, leczeniem i przeprowadzaniem zabiegów w obrębie dermatologii oraz wenerologii. Pomaga pacjentom borykającym się z trądzikiem, a... więcej »

Zadzwoń: 22 626 pokaż numer

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Derma point.


Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

(czynny dzisiaj w godz. 9:00 - 20:00)

Adres placówki

Derma point
ul. Zygmunta Starego 22
44-100 Gliwice

Godziny otwarcia

poniedziałek
9:00-20:00
wtorek
9:00-20:00
środa
9:00-20:00
czwartek
9:00-20:00
piątek
9:00-20:00
sobota
9:00-15:00
niedziela
nieczynne

Dojazd i mapa

Gabinet Derma point znajduje się w przy ul. Jasnej 14A/64 w Gliwicach.


Najczęstsze pytania o placówkę Derma point

 • Jak oceniana jest placówka Derma point?

  Placówka Derma point została oceniona przez pacjentów jako Znakomita. Średnia ocena wynosi 9,5 w skali 10 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 991 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych w ramach Kliniki.pl Rating Index - sprawdź oceny »

 • Jakie usługi oferuje Derma point w Gliwicach?

  Placówka Derma point z Gliwic posiada w cenniku usług 220 pozycji, m.in z zakresu: urologia , dermatologia , leczenie łysienia , chirurgia naczyniowa i flebologia oraz medycyna estetyczna - sprawdź wszystkie usługi »

 • Jak skontaktować się z Derma point?

  Derma point znajduje się w Gliwicach - ul. Zygmunta Starego 22. Umawianie wizyt w tej placówce lub pytania można kierować pod numer telefonu +48 22 626 56 61

 • W jakie dni i w jakich godzinach otwarta jest placówka Derma point?

  Placówka Derma point z Gliwic otwarta jest średnio 11 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-20:00. W weekend placówka otwarta jest tylko w soboty od 09:00 do 15:00, natomiast w niedziele jest zamknięta.

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…