Rezonans magnetyczny Wrocław

Badanie rezonansem magnetycznym to jedno z najdokładniejszych badań obrazowych wykonywanych w diagnostyce szpitalnej. Oto kliniki z Wrocławia, w których możesz umówić się na badanie MRI.

Rezonans magnetyczny Wrocław - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny we Wrocławiu na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 530 zł za rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa natomiast najwyższa cena we Wrocławiu wynosi do 750 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny we Wrocławiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w wrocławskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny we Wrocławiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 30 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Rezonans magnetyczny (MRI) to badanie umożliwiające uzyskanie informacji o zmianach chorobowych w tkankach, ze szczególnym uwzględnieniem tkanek zasłoniętych kośćmi. Z tego powodu ta metoda diagnostyki obrazowej jest najczęściej wykorzystywana w badaniach głowy (mózgu). MRI opiera się na właściwościach pola elektromagnetycznego.

Dzięki badaniu można stworzyć szczegółowy obraz struktur anatomicznych ludzkiego ciała i przeprowadzić precyzyjną diagnostykę szeregu schorzeń, w tym udarów mózgu, demencji starczej, uszkodzeń kręgosłupa czy różnego rodzaju patologii rozwojowych i guzów. Diagnostyka tego rodzaju jest przydatna również w przypadkach, gdy np. wynik tomografii komputerowej jest niejednoznaczny.

Jak wygląda badanie MRI?

Badanie metodą rezonansu magnetycznego nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Jeżeli MRI jest przeprowadzane z użyciem środka kontrastowego, badany na co najmniej 6 godzin wcześniej nie powinien nic jeść ani pić. Jeżeli natomiast badanie nie wymaga kontrastu, nie jest konieczne bycie na czczo.

Po odpowiednim przygotowaniu (pozbyciu się przedmiotów, które mogą wchodzić w reakcję z urządzeniem – paska od spodni, biżuterii etc.) pacjent zostaje ułożony na ruchomym stole, który następnie jest wsuwany do tunelu rezonansu magnetycznego. Istotne jest to, by badany był ułożony w wygodnej pozycji, ponieważ w trakcie MRI nie powinien się ruszać. Przez cały czas pozostaje w kontakcie z technikiem radiologii, jest również wyposażony w specjalne wygłuszające słuchawki, dzięki którym wytłumia się hałas generowany przez urządzenie. W zależności od badanej okolicy anatomicznej diagnostyka trwa 10-60 minut.

Rezonans magnetyczny we Wrocławiu – gdzie można wykonać badanie?

Osoby poszukujące wrocławskiej placówki, w której można poddać się badaniu metodą rezonansu magnetycznego, mogą skorzystać z oferty, jaką dla pacjentów przygotowało KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości. Ośrodek mieści się przy ul. Krucza 2A. Zakres usług diagnostycznych świadczonych w placówce obejmuje m.in. rezonans magnetyczny kręgosłupa, barku, ramienia /przedramienia, jak również badania MRI jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, stawów biodrowych, biodrowo-krzyżowych oraz miednicy mniejszej. Chętni mogą także przejść badanie rezonansem stawu łokciowego, kolanowego i skokowego, nadgarstka oraz stopy.

KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości to placówka przynależąca do szpitala KCM Clinic, wielospecjalistycznego ośrodka zlokalizowanego w Jeleniej Górze. Ośrodek dysponuje certyfikatem zarządzania jakością ISO 9001:2009, który potwierdza standard usług kliniki oraz zgodność oferowanych świadczeń z obowiązującym prawem. To nowoczesne centrum z bogatym wyposażeniem diagnostycznym i zabiegowym, a także ośrodek szkoleniowy firmy Olympus w laparoskopii 3D, organizujący międzynarodowe warsztaty szkoleniowe z transmisją na żywo 3D z sali operacyjnej.

Rezonans magnetyczny we Wrocławiu – ceny

Koszty MRI wahają się w zależności od okolicy anatomicznej poddawanej badaniu. Przykładowo, ceny rezonansu magnetycznego stawów skroniowo-żuchwowych w KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości zaczynają się od 500 zł.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat rezonans magnetyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…