Rezonans magnetyczny Wrocław

Badanie rezonansem magnetycznym to jedno z najdokładniejszych badań obrazowych wykonywanych w diagnostyce szpitalnej. Oto kliniki z Wrocławia, w których możesz umówić się na badanie MRI.

Rezonans magnetyczny Wrocław - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny we Wrocławiu na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 600 zł za rezonans magnetyczny głowy / mózgu natomiast najwyższa cena we Wrocławiu wynosi do 750 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny we Wrocławiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w wrocławskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny we Wrocławiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 31 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Rezonans magnetyczny (MRI) to badanie umożliwiające uzyskanie informacji o zmianach chorobowych w tkankach, ze szczególnym uwzględnieniem tkanek zasłoniętych kośćmi. Z tego powodu ta metoda diagnostyki obrazowej jest najczęściej wykorzystywana w badaniach głowy (mózgu). MRI opiera się na właściwościach pola elektromagnetycznego.

Dzięki badaniu można stworzyć szczegółowy obraz struktur anatomicznych ludzkiego ciała i przeprowadzić precyzyjną diagnostykę szeregu schorzeń, w tym udarów mózgu, demencji starczej, uszkodzeń kręgosłupa czy różnego rodzaju patologii rozwojowych i guzów. Diagnostyka tego rodzaju jest przydatna również w przypadkach, gdy np. wynik tomografii komputerowej jest niejednoznaczny.

Jak wygląda badanie MRI?

Badanie metodą rezonansu magnetycznego nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Jeżeli MRI jest przeprowadzane z użyciem środka kontrastowego, badany na co najmniej 6 godzin wcześniej nie powinien nic jeść ani pić. Jeżeli natomiast badanie nie wymaga kontrastu, nie jest konieczne bycie na czczo.

Po odpowiednim przygotowaniu (pozbyciu się przedmiotów, które mogą wchodzić w reakcję z urządzeniem – paska od spodni, biżuterii etc.) pacjent zostaje ułożony na ruchomym stole, który następnie jest wsuwany do tunelu rezonansu magnetycznego. Istotne jest to, by badany był ułożony w wygodnej pozycji, ponieważ w trakcie MRI nie powinien się ruszać. Przez cały czas pozostaje w kontakcie z technikiem radiologii, jest również wyposażony w specjalne wygłuszające słuchawki, dzięki którym wytłumia się hałas generowany przez urządzenie. W zależności od badanej okolicy anatomicznej diagnostyka trwa 10-60 minut.

Rezonans magnetyczny we Wrocławiu – gdzie można wykonać badanie?

Osoby poszukujące wrocławskiej placówki, w której można poddać się badaniu metodą rezonansu magnetycznego, mogą skorzystać z oferty, jaką dla pacjentów przygotowało KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości. Ośrodek mieści się przy ul. Krucza 2A. Zakres usług diagnostycznych świadczonych w placówce obejmuje m.in. rezonans magnetyczny kręgosłupa, barku, ramienia /przedramienia, jak również badania MRI jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, stawów biodrowych, biodrowo-krzyżowych oraz miednicy mniejszej. Chętni mogą także przejść badanie rezonansem stawu łokciowego, kolanowego i skokowego, nadgarstka oraz stopy.

KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości to placówka przynależąca do szpitala KCM Clinic, wielospecjalistycznego ośrodka zlokalizowanego w Jeleniej Górze. Ośrodek dysponuje certyfikatem zarządzania jakością ISO 9001:2009, który potwierdza standard usług kliniki oraz zgodność oferowanych świadczeń z obowiązującym prawem. To nowoczesne centrum z bogatym wyposażeniem diagnostycznym i zabiegowym, a także ośrodek szkoleniowy firmy Olympus w laparoskopii 3D, organizujący międzynarodowe warsztaty szkoleniowe z transmisją na żywo 3D z sali operacyjnej.

Rezonans magnetyczny we Wrocławiu – ceny

Koszty MRI wahają się w zależności od okolicy anatomicznej poddawanej badaniu. Przykładowo, ceny rezonansu magnetycznego stawów skroniowo-żuchwowych w KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości zaczynają się od 500 zł.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat rezonans magnetyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…