Rezonans magnetyczny Gdańsk

Lekarz zlecił Ci badanie naczyniowe MR? Szukasz sprawdzonego miejsca, gdzie w dogodnym terminie można wykonać rezonans magnetyczny? Poniżej sprawdzona, z pozytywnymi opiniami lista Klinik z Gdańska, wykonująca badanie MR.

Filtruj wyniki:

Zmień zabieg 

Mapa

Rezonans magnetyczny Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Gdańsku na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 530 zł za rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 610 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego (LS) - 1350 zł kręgosłupa szyjnego i piersiowego - 950 zł kręgosłupa szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego - 950 zł głowy i kręgosłupa szyjnego - 960 zł

  530 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7
  Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - 950 zł Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa - 950 zł Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego, piersiowego i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - 1350 zł Rezonans magnetyczny głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa - 1300 zł

  od 530 zł
  do 530 zł

 • Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego - 1350 zł kręgosłupa piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego - 950 zł kręgosłupa szyjnego i piersiowego - 950 zł

  530 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7
  Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - 950 zł Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa - 950 zł Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego, piersiowego i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - 1350 zł

  od 530 zł
  do 530 zł

 • Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD

  605 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7
  Rezonans magnetyczny stawu kolanowego z chrząstkogramem kolorowym - 850 zł

  od 610 zł
  do 610 zł

 • Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
  Gdańsk, Wileńska 44
  Tylko w ramach OPD głowy i szyi - 1000 zł głowy i przysadki mózgowej - 980 zł głowy i kręgosłupa szyjnego - 960 zł głowy i angiografia tętnic mózgowych - 900 zł

  535 zł

  Gdańsk, Jana Pawła II 7
  Rezonans magnetyczny głowy + angiografia tętnic mózgowych - 980 zł Rezonans magnetyczny głowy i szyi - 1300 zł Rezonans magnetyczny głowy i przysadki mózgowej - 1000 zł Rezonans magnetyczny głowy - procedura cine – 660 zł Rezonans magnetyczny głowy i procedura cine głowy - 1100 zł Rezonans magnetyczny głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa - 960 zł

  od 535 zł
  do 535 zł

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Rezonans magnetyczny (MRI) należy do najnowocześniejszych i najdokładniejszych metod diagnostyki obrazowej ludzkiego ciała. Opiera się na wykorzystaniu właściwości magnetycznych atomów, z jakich składa się organizm człowieka, a także silnego pola magnetycznego. Przy jego pomocy uzyskuje się zdjęcia umożliwiające zaawansowaną diagnostykę zmian chorobowych takich jak uszkodzenie kręgosłupa, udary mózgu, guzy, schorzenia stawów czy patologie rozwojowe. Pozwala na zobrazowanie przekrojów wszystkich narządów wewnętrznych w każdej płaszczyźnie.

Badanie metodą rezonansu magnetycznego

Osoby zamierzające poddać się badaniu metodą MRI nie muszą się specjalnie do niego przygotowywać. Jeżeli diagnostyka ma być przeprowadzona w sedacji, pacjent powinien pozostać na czczo (dotyczy to również przyjmowania płynów) przez co najmniej 6 godzin przed badaniem, jeśli zaś nie ma wskazań do dożylnego podania środka kontrastowego, nie jest wymagane bycie na czczo.

Po przybyciu do kliniki pacjent wypełnia specjalny formularz (opis dolegliwości, podanie ewentualnych przeciwwskazań), następnie udaje się do przebieralni, żeby pozostawić w niej wszystkie przedmioty, które mogą wchodzić w interakcję z aparatem. Do tej grupy należy m.in. biżuteria, zegarki, telefony elektroniczne, paski od spodni etc. Kolejnym krokiem jest ułożenie się na ruchomym stole i przybranie wygodnej pozycji – jest to istotne, ponieważ w czasie badania pacjent nie powinien się ruszać. W zależności od obszaru poddawanego MRI diagnostyka trwa od dziesięciu minut do godziny.

Rezonans magnetyczny – gdzie można go wykonać?

W odległości ok. 20 km od Gdańska, przy ul. Wójta Radtkego 1PA, mieści się Radiologica Pomorze Gdynia. Z jej usług korzystają zarówno gdynianie, jak i mieszkańcy sąsiednich ośrodków. Placówka posiada zaawansowany technologicznie sprzęt diagnostyczny, w tym rezonans typu zamkniętego Siemens Magnetom Avanto o sile 1,5T. Badanie przy jego użyciu polega na ułożeniu pacjenta na ruchomym stole, który zostaje następnie wsunięty do tunelu maszyny.

Nowoczesność urządzenia zapewnia o wiele wyższy komfort badanych w porównaniu z konkurencyjnymi aparatami. Pacjenci otrzymują specjalne wygłuszające słuchawki, dzięki którym przez cały czas pozostają w kontakcie z wykonującym badanie technikiem radiologii, mają także „gruszkę alarmową”, której ściśnięcie natychmiast zatrzymuje pracę rezonansu. To rozwiązanie skierowane do osób obawiających się przebywania w zamkniętym pomieszczeniu (cierpiących na klaustrofobię). MRI jest przyjazne dla słuchu – 97% hałasów ulega redukcji, prócz tego badanie obejmuje całe ciało, dzięki czemu w jego trakcie nie jest wymagana zmiana pozycji.

Badanie rezonansem magnetycznym w Gdańsku i okolicach

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

MRI umożliwia przeprowadzanie badań mózgu i kręgosłupa (ośrodkowego układu nerwowego), pełen zakres badań naczyniowych, wliczając angiografię kontrastową. Dzięki rezonansowi magnetycznemu można wykonywać badania naczyń obwodowych kończyn dolnych, narządów jamy brzusznej oraz miednicy małej. Ponadto można dokonywać kompleksowej oceny układu kostno-stawowego.

Koszt diagnostyki MRI jest uzależniony od okolic anatomicznych. Przykładowo, w Radiologica Pomorze Gdynia cena wykonania rezonansu magnetycznego stawów biodrowo-krzyżowych wynosi 350 złotych.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat rezonans magnetyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…