Rezonans magnetyczny w Warszawie

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym. Wykonywane jest często w diagnostyce zmian chorobowych układu nerwowego, narządów wewnętrznych, układu kostno-stawowego i serca. Poniżej znajdziesz listę 5 klinik z Warszawy, w których możesz wykonać badanie MRI. Za pośrednictwem naszego portalu zapiszesz się na nie szybko i wygodnie!

Filtruj wyniki:

Zmień zabieg 

Mapa

Rezonans magnetyczny Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Warszawie na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 420 zł za rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa natomiast najwyższa cena w Warszawie wynosi do 830 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w warszawskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Warszawie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
  Warszawa, Pory 78

  od 830 zł
  do 830 zł

  Warszawa,

  490 zł

  Warszawa, Zjednoczenia 36
  420 zł - bez kontrastu; 720 zł - z kontrastem

  od 420 zł
  do 720 zł

 • Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa
  Warszawa, Pory 78

  od 830 zł
  do 830 zł

  Warszawa,

  490 zł

  Warszawa, Zjednoczenia 36
  420 zł - bez kontrastu; 720 zł - z kontrastem

  od 420 zł
  do 720 zł

 • Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
  Warszawa, Pory 78

  od 830 zł
  do 830 zł

  Warszawa,
  700 zł - z z chrząstkogramem kolorowym

  650 zł

  Warszawa, Zjednoczenia 36

  580 zł

 • Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
  Warszawa,
  870 zł - MR głowy i angio tętnic mózgowych

  490 zł

  Warszawa, Zjednoczenia 36
  430 zł - bez kontrastu; 730 zł - z kontrastem

  od 430 zł
  do 730 zł

 • Angiografia MR tętnic szyjnych
  Warszawa,

  650 zł

 • Wenografia MR
  Warszawa, Wawelska 5
  badanie na aparacie 3T firmy Philips wykonywane w Centrum Medycyny Sportowej; badanie wykonywane na czczo

  750 zł

Posiadamy również ofertę w 21 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Warszawie - gdzie najlepiej?

Badanie metodą rezonansu magnetycznego jest bardzo bezpieczne i małoinwazyjne. Za jego pomocą można zbadać praktycznie całe ciało, m.in. kości, tkanki miękkie i układ nerwowy. Badanie MRI jest uzupełnieniem innej diagnostyki, tj. USG czy RTG - RM często stosuje się do finalnego potwierdzenia zmian, jakie zaszły w organizmie pacjenta.

Gabinet zabiegowy w LUX MED Warszawa Gabinet zabiegowy w LUX MED Warszawa

Gdzie na rezonans magnetyczny w Warszawie?

Położone na Żoliborzu Centrum Medyczne Gamma posiada wyposażoną w nowoczesny sprzęt Pracownię Rezonansu Magentycznego. Znajduje się w niej aparat  marki Philips Achieva 1,5T SE. Wykorzystuje się go tutaj do m.in. diagnostyki ortopedycznej, diagnostyki tkanek miękkich, jak również innych obszarów ciała u dorosłych i u dzieci. Jednym ze specjalistów Pracowni jest dr Piotr Nurzyński, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej oraz radiodiagnostyki o dużym doświadczeniu zawodowym. Kolejną Placówką, do której mogą udać się pacjenci zainteresowani wykonaniem badania MR jest znajdujące się w Śródmieściu Centrum Medyczne Best-Med. Jego oferta jest dostępna w naszym serwisie od stycznia 2019 roku.

Rezonans magnetyczny w Warszawie na NFZ

Na badanie rezonansem w Warszawie można zapisać się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, wiąże się to jednak z  minimum miesięcznym czasem oczekiwania. Kolejki do placówek dysponujących najnowocześniejszym sprzętem wynoszą nawet pół roku, dlatego warto wziąć pod uwagę prywatne kliniki, do których na rezonans mangentyczny często można zapisać się z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem.

Rezonans w różnych dzielnicach miasta

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana

Radiologica Wawer, Radiologica Wilanów oraz Radiologica Wola należą do sieci Radiologica, która specjalizuje się w diagnostyce obrazowej z zakresu badań MRI oraz tomografii komputerowej. Wszystkie placówki dysponują najnowocześniejszym sprzętem firmy Siemens, który gwarantuje doskonałą jakość obrazowania. Osoby cierpiące na klaustrofobię, dzieci, jak również pacjenci po operacjach ortopedycznych z wszczepioną protezą mogą wykonać badanie rezonansu magnetycznego w otwartym systemie Magnetom C! firmy Siemens, dostępnym w Radiologica Wilanów.

Na liście badań, które można wykonać w placówkach sieci Radiologica znajduja się m.in.:

 • Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
 • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
 • Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa
 • Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Pozostałe warszawskie placówki

W Centrum Rezonansu Magnetycznego Rex Medica (Ochota) pacjent może poddać się badaniu MRI kręgosłupa odcinka szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego a także MRI bioder. Przy bólach głowy i omdleniach warto wykonać tutaj MRI głowy. Ponadto lekarz może także wykonać rezonans kończyn, stawów, przysadki czy oczodołów. Badania przeprowadzane są z użyciem nowoczesnego aparatu Siemens MAGNETOM Symphony TIM (Total Imaging Matrix).

W Rex Medica Sport (Wola) badanie MRI wykonywane aparatem GE Signa Explorer 1,5T, który jest najnowocześniejszym urządzeniem tego typu w Europie. Sprzęt ten jest wyposażony w zestaw specjalistycznych cewek, co pozwala na wyraźnie i dokładne badanie poszczególnych części ciała, w tym kręgosłupa, stawów biodrowych, kolan, stawów skokowych, barków, stóp czy nadgarstków. Dodatkowym atutem wspomnianego aparatu jest możliwość przeprowadzania badań u pacjentów otyłych, z obrzękami i umięśnionych.

Rezonans magnetyczny w Warszawie. Cena badania

Cena badania MR jest uzależniona m.in. od części ciała, której stan chcemy sprawdzić, a także tego, czy pacjentowi będzie podawany kontrast. Najtańszy rezonans w Warszawie kosztuje 350 zł, najdroższy wiąże się natomiast z wydatkiem rzędu 850 zł.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat rezonans magnetyczny