Rezonans magnetyczny Katowice

Zastanawiasz się, gdzie w Katowicach wykonać badanie MRI? Wyszliśmy na przeciw Twoim potrzebom - przygotowaliśmy zestawienie najlepszych klinik w Katowicach, które wykonują interesuję Cię badanie. Zapoznaj się z ofertą i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Filtruj wyniki:

Zmień zabieg 

Mapa
Miesiąc dla zdrowia z Globiana Medical Center

Gastroskopia, kolonoskopia, histeroskopia czy leczenie hemoroidów - to tylko nieliczne z zabiegów i badań, które można wykonać w Globiana Medical Center.

Zapraszamy do udziału w naszych webinarach, gdzie możesz dowiedzieć się więcej na temat każdego w tych tematów.

Inne placówki w pobliżu Katowic

Rezonans magnetyczny Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Katowicach na podstawie cenników z 4 placówek. Najniższa cena to 530 zł za rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 780 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
  Katowice, Francuska 46

  od 530 zł
  do 530 zł

  Tychy, Damrota 47A

  od 550 zł
  do 550 zł

  Gliwice, Dworcowa 25

  od 530 zł
  do 530 zł

  Katowice, Zabrska 17
  RM dwóch odcinków kręgosłupa - 1000 zł RM trzech odcinków kręgosłupa - 1400 zł

  570 zł

 • Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
  Katowice, Francuska 46

  od 640 zł
  do 640 zł

  Tychy, Damrota 47A

  od 640 zł
  do 640 zł

  Gliwice, Dworcowa 25
  MR - Rezonans magnetyczny stawu kolanowego z chrząstkogramem kolorowym - od 940 zł,

  od 780 zł
  do 780 zł

  Katowice, Zabrska 17

  570 zł

 • Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
  Katowice, Francuska 46

  od 580 zł
  do 580 zł

  Tychy, Damrota 47A
  MR - Rezonans magnetyczny głowy - procedura cine - od 710 zł MR - Rezonans magnetyczny głowy i angio tętnic mózgowych - od 1300 zł MR - Rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa szyjnego (C) - od 1240 zł MR - Rezonans magnetyczny głowy i procedura cine głowy - od 1360 zł MR - Rezonans magnetyczny głowy i przysadki mózgowej - od 1400 zł MR - Rezonans magnetyczny głowy i szyi - od 1600 zł

  od 650 zł
  do 650 zł

  Gliwice, Dworcowa 25
  Rezonans magnetyczny głowy - procedura cine - od 710 zł, MR - Rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa szyjnego (C) - od 1240 zł, Rezonans magnetyczny głowy i procedura cine głowy - od 1360 zł, MR - Rezonans magnetyczny głowy i szyi - od 1600 zł, Rezonans magnetyczny głowy i przysadki mózgowej - od 1400 zł,

  od 650 zł
  do 650 zł

  Katowice, Zabrska 17

  570 zł

Posiadamy również ofertę w 30 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Katowicach - gdzie najlepiej?

Badanie rezonansu magnetycznego (MR) zlecać może wielu specjalistów, w tym neurolog i neurochirurg, kardiolog, ortopeda czy onkolog. Technika pozwala na zaawansowane obrazowanie struktur anatomicznych ciała z dokładnością do kilku milimetrów w zakresie takich zmian, jak np. guzy, udar mózgu, choroby stawów i tkanek miękkich oraz uszkodzenia kręgosłupa. Badanie MR stanowi zwykle uzupełnienie tomografii komputerowej, kiedy jej wynik nie jest jednoznaczny, bądź stosowane jest jako samodzielna procedura w diagnostyce u osób w podeszłym wieku.

Jakie badania wykonywane są metodą rezonansu magnetycznego w Katowicach?

Pracownia Diagnostyki Obrazowej Katowickiego Centrum Onkologii posiada w swoich strukturach Pracownię TK, wyposażoną w spiralny, wielorzędowy tomograf  Sensation Open firmy Siemens, Pracownię RTG ze sprzętem firmy Philips, Pracownię Mammografii z cyfrowym mammografem Giotto oraz Pracownię Rezonansu Magnetycznego, w której w 2012 r. uruchomiony został nowoczesny aparat firmy GE, model SIGNA HDxt, o indukcji pola 1,5 T. Pozwala on na wykonywanie m.in. badań głowy, jamy brzusznej, stawów i tkanek miękkich oraz kręgosłupa. Oferta obejmuje również angio-MR, cholangio-MR, perfuzję-MR i  spektroskopię-MR. 

Badania metodą rezonansu magnetycznego wykonują także specjaliści Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala EuroMedic, a usługi świadczone są 24 h przez 7 dni w tygodniu. Aparat MR 1,5 Tesla marki Siemens pozwala na wykonanie diagnostyki w zakresie naczyń mózgowych oraz naczyń obwodowych, narządów miąższowych, jamy brzusznej i miednicy oraz prostaty. Istnieje także możliwość przeprowadzenia badań pourazowych kończyn i stawów, kręgosłupa i rdzenia kręgowego. Jednostka w nagłych przypadkach umożliwia konsultacje specjalistyczne w ramach ostrego dyżuru.

Zaawansowaną diagnostykę ośrodkowego układu nerwowego z uwzględnieniem metod takich jak MRS, fMRI, dyfuzja i perfuzja MR oraz diagnostykę obrazową w ortopedii ze szczególnym uwzględnieniem patologii układu mięśniowo-szkieletowego barku i kolana przeprowadza dr n. med. Maria Dziubińska-Basiak, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, certyfikowana m.in. w obrazowaniu w neuroradiologii, jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat rezonans magnetyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…