Rezonans magnetyczny Katowice i okolice

Zastanawiasz się, gdzie w Katowicach wykonać badanie MRI? Wyszliśmy na przeciw Twoim potrzebom - przygotowaliśmy zestawienie najlepszych klinik w Katowicach, które wykonują interesuję Cię badanie. Zapoznaj się z ofertą i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą rezonans magnetyczny, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 6 innych klinik z okolicy Katowic. Rezonans magnetyczny można przeprowadzić m.in. w KCM Clinic w Jeleniej Górze (242 km od Katowic) w cenie 550 zł lub w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS w Lubinie (233 km od Katowic) gdzie cena za rezonans magnetyczny wynosi 550 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

KCM Clinic

Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7(242 km od Katowic)
8,3 / 10  •  Bardzo dobra  •  819 opinii
 • Rezonans magnetyczny stawu kolanowego od 590 zł
 • Rezonans magnetyczny barku od 590 zł
 • Rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia od 550 zł
 • Rezonans magnetyczny jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewno... od 550 zł

  OMEGA

  Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7(242 km od Katowic)
  9,9 / 10  •  Znakomita  •  93 opinii
  • Rezonans magnetyczny głowy / mózgu 550 zł
  • Rezonans magnetyczny stawu kolanowego 590 zł
  • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa 590 zł
  • Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa 590 zł

   Rezonans magnetyczny najbliżej Katowic - cena

   Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny najbliżej Katowic na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 500 zł za rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 650 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

   Ile kosztuje rezonans magnetyczny w najbliższej odległości od Katowic?

   Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny najbliżej Katowic:

   cena minimalna
   cena maksymalna

   Tabela cen rezonans magnetyczny najbliżej Katowic

   Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

   Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

   Rezonans magnetyczny w Katowicach - gdzie najlepiej?

   Badanie rezonansu magnetycznego (MR) zlecać może wielu specjalistów, w tym neurolog i neurochirurg, kardiolog, ortopeda czy onkolog. Technika pozwala na zaawansowane obrazowanie struktur anatomicznych ciała z dokładnością do kilku milimetrów w zakresie takich zmian, jak np. guzy, udar mózgu, choroby stawów i tkanek miękkich oraz uszkodzenia kręgosłupa. Badanie MR stanowi zwykle uzupełnienie tomografii komputerowej, kiedy jej wynik nie jest jednoznaczny, bądź stosowane jest jako samodzielna procedura w diagnostyce u osób w podeszłym wieku.

   Jakie badania wykonywane są metodą rezonansu magnetycznego w Katowicach?

   Pracownia Diagnostyki Obrazowej Katowickiego Centrum Onkologii posiada w swoich strukturach Pracownię TK, wyposażoną w spiralny, wielorzędowy tomograf  Sensation Open firmy Siemens, Pracownię RTG ze sprzętem firmy Philips, Pracownię Mammografii z cyfrowym mammografem Giotto oraz Pracownię Rezonansu Magnetycznego, w której w 2012 r. uruchomiony został nowoczesny aparat firmy GE, model SIGNA HDxt, o indukcji pola 1,5 T. Pozwala on na wykonywanie m.in. badań głowy, jamy brzusznej, stawów i tkanek miękkich oraz kręgosłupa. Oferta obejmuje również angio-MR, cholangio-MR, perfuzję-MR i  spektroskopię-MR. 

   Badania metodą rezonansu magnetycznego wykonują także specjaliści Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala EuroMedic, a usługi świadczone są 24 h przez 7 dni w tygodniu. Aparat MR 1,5 Tesla marki Siemens pozwala na wykonanie diagnostyki w zakresie naczyń mózgowych oraz naczyń obwodowych, narządów miąższowych, jamy brzusznej i miednicy oraz prostaty. Istnieje także możliwość przeprowadzenia badań pourazowych kończyn i stawów, kręgosłupa i rdzenia kręgowego. Jednostka w nagłych przypadkach umożliwia konsultacje specjalistyczne w ramach ostrego dyżuru.

   Zaawansowaną diagnostykę ośrodkowego układu nerwowego z uwzględnieniem metod takich jak MRS, fMRI, dyfuzja i perfuzja MR oraz diagnostykę obrazową w ortopedii ze szczególnym uwzględnieniem patologii układu mięśniowo-szkieletowego barku i kolana przeprowadza dr n. med. Maria Dziubińska-Basiak, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, certyfikowana m.in. w obrazowaniu w neuroradiologii, jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

   Więcej na temat rezonans magnetyczny

   Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…