Rezonans magnetyczny Kraków i okolice

Potrzebujesz szybko wykonać rezonans magnetyczny przed planowaną konsultacją lekarską lub zabiegiem? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 2 klinik z Krakowa, które posiadają doskonałej jakości sprzęt i gwarantują krótki czas oczekiwania na MR. Nie zwlekaj i już dziś umów się na badanie rezonansem magnetycznym w Krakowie za pośrednictwem naszego portalu!

Bezpośrednio w Krakowie nie dysponujemy placówką wykonującą rezonans magnetyczny, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Krakowa. Rezonans magnetyczny można przeprowadzić m.in. w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu (242 km od Krakowa) w cenie 450 zł lub w Starmedica - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Puławach w Puławach (207 km od Krakowa) gdzie cena za rezonans magnetyczny wynosi 460 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Rezonans magnetyczny najbliżej Krakowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny najbliżej Krakowa na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 500 zł za rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 630 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w najbliższej odległości od Krakowa?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny najbliżej Krakowa:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny najbliżej Krakowa

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Krakowie - gdzie najlepiej?

Rezonans magnetyczny (MRI) jest szeroko stosowaną w medycynie metodą diagnostyki obrazowej. To bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne badanie wykorzystujące naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała. Przy jego pomocy uzyskuje się obrazy ośrodkowego układu nerwowego i tkanek miękkich oraz innych narządów wewnętrznych. Poza możliwością nieinwazyjnego badania wewnętrznych anatomicznych struktur organizmu, MRI pozwala na sporządzanie przekrojów we wszystkich płaszczyznach, jak również na analizę różnic pomiędzy tkankami a narządami.

Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Gdzie na rezonans magnetyczny w Krakowie?

Pacjenci, którzy poszukują klinik oferujących MRI w Krakowie, mają do wyboru wiele placówek. Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadza na przykład Centrum Diagnostyki Obrazowej Centrum Medycznego iMed24, położone na Czyżynach.

Placówka jest wyposażona nie tylko w rezonans, ale także:

  • tomograf komputerowy
  • pantomograf
  • densytometr
  • mammograf
Zaawansowana technologia zastosowana w urządzeniach znajdujących się w klinice umożliwia zminimalizowanie dawki promieniowania jonizującego, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta, skrócenie czasu badań oraz ograniczenie związanego z nimi stresu.

Pozostałe placówki oferujące MR w stolicy Małopolski

Kolejnym krakowskim ośrodkiem oferującym rezonans magnetyczny jest Szpital Dworska, mieszczący się w dzielnicy Ludwinów. Placówka, która dołączyła do Kliniki.pl w 2019 roku również posiada szereg nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, w tym dedykowany ortopedii i diagnostyce kręgosłupa, niskopolowy, otwarty rezonans magnetyczny – MRI – Esaote® najnowszej generacji EVO'17. Badanie z jego zastosowaniem jest dużo bardziej komfortowe dla pacjenta, ponieważ nie musi on przebywać w środku zamkniętego cylindra. Wokół ciała badanego jest wystarczająco dużo przestrzeni, by w pełni swobodnie czuły się nawet osoby dotknięte problemem klaustrofobii. Poczucie bezpieczeństwa pacjenta wzmacnia również stały kontakt z radiologiem (przez interkom).

Rezonans magnetyczny w Krakowie na NFZ

Na badanie rezonansem w Krakowie można zapisać się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak czas oczekiwania na to świadczenie zniechęca - często wynosi on nawet 2 lub 3 miesiące. Aby ominąć kolejki, warto skorzystać z oferty prywatnych placówek medycznych, które oferują krótkie terminy i są wyposażone w sprzęty najnowszej generacji.

Rezonans magnetyczny. Cena w Krakowie

Ostateczna cena rezonansu magnetycznego jest uzależniona od różnych czynników, m.in. tego, czy pacjentowi będzie podawany kontrast. Ceny w Krakowie zaczynają się już od 390 zł.

Więcej na temat rezonans magnetyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…