Rezonans magnetyczny Kraków

Potrzebujesz szybko wykonać rezonans magnetyczny przed planowaną konsultacją lekarską lub zabiegiem? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 4 klinik z Krakowa, które posiadają doskonałej jakości sprzęt i gwarantują krótki czas oczekiwania na MR. Nie zwlekaj i już dziś umów się na badanie rezonansem magnetycznym w Krakowie za pośrednictwem naszego portalu!

Filtruj wyniki:

Rezonans magnetyczny Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Krakowie na podstawie cenników z 4 placówek. Najniższa cena to 390 zł za rezonans magnetyczny stawu kolanowego natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 890 zł (mammografia MR).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
Kraków, Dworska 1B/1LU

390 zł

Kraków, Dworska 1B/1LU

390 zł

Kraków,

490 zł

Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa
Kraków, Dworska 1B/1LU

390 zł

Kraków, Dworska 1B/1LU

390 zł

Kraków,

490 zł

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
Kraków, Dworska 1B/1LU

390 zł

Kraków, Dworska 1B/1LU

390 zł

Kraków,
700 zł - z z chrząstkogramem kolorowym

650 zł

Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
Kraków,
870 zł - MR głowy i angio tętnic mózgowych

490 zł

Mammografia MR
Kraków, Życzkowskiego 29

680 zł

Kraków,

890 zł

Posiadamy również ofertę w 16 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Krakowie - gdzie najlepiej?

Rezonans magnetyczny (MRI) jest szeroko stosowaną w medycynie metodą diagnostyki obrazowej. To bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne badanie wykorzystujące naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała. Przy jego pomocy uzyskuje się obrazy ośrodkowego układu nerwowego i tkanek miękkich oraz innych narządów wewnętrznych. Poza możliwością nieinwazyjnego badania wewnętrznych anatomicznych struktur organizmu, MRI pozwala na sporządzanie przekrojów we wszystkich płaszczyznach, jak również na analizę różnic pomiędzy tkankami a narządami.

Gdzie na rezonans magnetyczny w Krakowie?

Pacjenci, którzy poszukują klinik oferujących MRI w Krakowie, mają do wyboru wiele placówek. Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadza na przykład Centrum Diagnostyki Obrazowej Centrum Medycznego iMed24, położone na Czyżynach.

Placówka jest wyposażona nie tylko w rezonans, ale także:

  • tomograf komputerowy
  • pantomograf
  • densytometr
  • mammograf
Zaawansowana technologia zastosowana w urządzeniach znajdujących się w klinice umożliwia zminimalizowanie dawki promieniowania jonizującego, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta, skrócenie czasu badań oraz ograniczenie związanego z nimi stresu.

Pozostałe placówki oferujące MR w stolicy Małopolski

Kolejnym krakowskim ośrodkiem oferującym rezonans magnetyczny jest Szpital Dworska, mieszczący się w dzielnicy Ludwinów. Placówka, która dołączyła do Kliniki.pl w 2019 roku również posiada szereg nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, w tym dedykowany ortopedii i diagnostyce kręgosłupa, niskopolowy, otwarty rezonans magnetyczny – MRI – Esaote® najnowszej generacji EVO'17. Badanie z jego zastosowaniem jest dużo bardziej komfortowe dla pacjenta, ponieważ nie musi on przebywać w środku zamkniętego cylindra. Wokół ciała badanego jest wystarczająco dużo przestrzeni, by w pełni swobodnie czuły się nawet osoby dotknięte problemem klaustrofobii. Poczucie bezpieczeństwa pacjenta wzmacnia również stały kontakt z radiologiem (przez interkom).

Rezonans magnetyczny w Krakowie na NFZ

Na badanie rezonansem w Krakowie można zapisać się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak czas oczekiwania na to świadczenie zniechęca - często wynosi on nawet 2 lub 3 miesiące. Aby ominąć kolejki, warto skorzystać z oferty prywatnych placówek medycznych, które oferują krótkie terminy i są wyposażone w sprzęty najnowszej generacji.

Rezonans magnetyczny. Cena w Krakowie

Ostateczna cena rezonansu magnetycznego jest uzależniona od różnych czynników, m.in. tego, czy pacjentowi będzie podawany kontrast. Ceny w Krakowie zaczynają się już od 390 zł.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.