Rezonans magnetyczny Poznań

Rezonans magnetyczny to badanie bezbolesne, nieinwazyjne i nie wymagające specjalnego przygotowania. Jest przy tym niezwykle dokładne! Poniżej znajdziesz listę 2 poznańskich klinik, w których w dogodnym terminie możesz wykonać badanie MR. Zapoznaj się z profilami placówek i pracujących w nich lekarzy, a następnie umów się na wizytę w wybranej placówce.

Filtruj wyniki:

Rezonans magnetyczny Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Poznaniu na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 490 zł za rezonans magnetyczny głowy / mózgu natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 650 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w poznańskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Poznaniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
Poznań, Jana Henryka Dąbrowskiego 77A
bez kontrastu

550 zł

Poznań,

490 zł

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
Poznań, Jana Henryka Dąbrowskiego 77A
bez kontrastu

520 zł

Poznań,
700 zł - z z chrząstkogramem kolorowym

650 zł

Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
Poznań, Jana Henryka Dąbrowskiego 77A
bez kontrastu

560 zł

Poznań,
870 zł - MR głowy i angio tętnic mózgowych

490 zł

Posiadamy również ofertę w 19 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Badanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego obrazu narządów wewnętrznych we wszystkich płaszczyznach, uwzględniając takie dane jak skład i wielkość tkanek oraz procesy czynnościowe i metaboliczne badanych narządów. W przeciwieństwie do tomografii komputerowej i tradycyjnych zdjęć rentgenowskich, MRI nie wykorzystuje promieniowania, lecz pole magnetyczne i fale radiowe, co sprawia, że metoda ta jest bezpieczna nawet dla dzieci i kobiet w ciąży po pierwszym trymestrze.

Gdzie na rezonans magnetyczny w Poznaniu?

Renomowaną placówką, która oferuje poznańskim pacjentom rezonans magnetyczny, jest zlokalizowana na Jeżycach Diagnostyka Obrazowa. Jak sama nazwa wskazuje, placówka ta specjalizuje się w diagnostyce obrazowej, a jej oferta obejmuje pełen zakres badań opartych o nowoczesne techniki obrazowania struktur ciała. W ośrodku wykonywane są badania rezonansem magnetycznym, aparatami USG i RTG oraz pantomografem.

Na liście badań MR, które można zrealizować w placówce, znajdują się m.in.:

  • Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej
  • Rezonans magnetyczny oczodołów
  • Rezonans magnetyczny szyi
  • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa

Rezonans magnetyczny w Poznaniu na NFZ

Osoby, które chciałyby zapisać się na rezonans w Poznaniu w ramach NFZ, muszą liczyć się z długim czasem oczekiwania na realizację świadczenia. Zwykle wynosi on 2-3 miesiące. Chcąc wykonać badanie szybko, warto zapoznać się zatem z ofertą prywatnych placówek. Do ich zalet zalicza się nie tylko brak kolejek, ale też nowoczesna aparatura, z której korzystają pracujący w nich specjaliści.

Pozostałe placówki w Wielkopolsce

Lekarzem, u którego można wykonać badanie metodą rezonansu magnetycznego jest dr hab. n. med. Katarzyna Karmelita-Katulska, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej I i II stopnia.

Badanie MR jest dostępne także w Rehasport Clinic - placówce wyposażonej w MAGNETOM Spectra 3T – urządzenie nowej generacji firmy Siemens, które zapewnia bardzo dokładne i szczegółowe obrazowanie narządów. Aparat generuje pole o indukcyjności 3 Tesli (3T),  co gwarantuje wysoką jakość obrazu, a w konsekwencji przedstawienie szybkiej i trafnej diagnozy. Urządzenie ma również możliwość wykonania badań funkcjonalnych narządów.

Badania metodą rezonansu magnetycznego w Poznaniu można wykonać również u dra n. med. Marcina Dzianacha, specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej.

Rezonans magnetyczny w Poznaniu. Cena badania

Za MRI w Poznaniu zapłacimy minimum 520 zł. Cena ta jest uzależniona m.in. od tego, czy pacjentowi zostanie podany kontrast. Wysokość wydatków związanych z rezonansem zależy także od badanego obszaru.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.