Rezonans magnetyczny Poznań

Rezonans magnetyczny to badanie bezbolesne, nieinwazyjne i nie wymagające specjalnego przygotowania. Jest przy tym niezwykle dokładne! Poniżej znajdziesz listę 5 poznańskich klinik, w których w dogodnym terminie możesz wykonać badanie MR. Zapoznaj się z profilami placówek i pracujących w nich lekarzy, a następnie umów się na wizytę w wybranej placówce.

Filtruj wyniki:

Zmień zabieg 

Mapa
Miesiąc dla zdrowia z Globiana Medical Center

Gastroskopia, kolonoskopia, histeroskopia czy leczenie hemoroidów - to tylko nieliczne z zabiegów i badań, które można wykonać w Globiana Medical Center.

Zapraszamy do udziału w naszych webinarach, gdzie możesz dowiedzieć się więcej na temat każdego w tych tematów.

Rezonans magnetyczny Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Poznaniu na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 570 zł za rezonans magnetyczny głowy / mózgu natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 920 zł (rezonans magnetyczny głowy / mózgu).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w poznańskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Poznaniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 30 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Badanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego obrazu narządów wewnętrznych we wszystkich płaszczyznach, uwzględniając takie dane jak skład i wielkość tkanek oraz procesy czynnościowe i metaboliczne badanych narządów. W przeciwieństwie do tomografii komputerowej i tradycyjnych zdjęć rentgenowskich, MRI nie wykorzystuje promieniowania, lecz pole magnetyczne i fale radiowe, co sprawia, że metoda ta jest bezpieczna nawet dla dzieci i kobiet w ciąży po pierwszym trymestrze.

Gdzie na rezonans magnetyczny w Poznaniu?

Renomowaną placówką, która oferuje poznańskim pacjentom rezonans magnetyczny, jest zlokalizowana na Jeżycach Diagnostyka Obrazowa. Jak sama nazwa wskazuje, placówka ta specjalizuje się w diagnostyce obrazowej, a jej oferta obejmuje pełen zakres badań opartych o nowoczesne techniki obrazowania struktur ciała. W ośrodku wykonywane są badania rezonansem magnetycznym, aparatami USG i RTG oraz pantomografem.

Na liście badań MR, które można zrealizować w placówce, znajdują się m.in.:

  • Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej
  • Rezonans magnetyczny oczodołów
  • Rezonans magnetyczny szyi
  • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa

Rezonans magnetyczny w Poznaniu na NFZ

Osoby, które chciałyby zapisać się na rezonans w Poznaniu w ramach NFZ, muszą liczyć się z długim czasem oczekiwania na realizację świadczenia. Zwykle wynosi on 2-3 miesiące. Chcąc wykonać badanie szybko, warto zapoznać się zatem z ofertą prywatnych placówek. Do ich zalet zalicza się nie tylko brak kolejek, ale też nowoczesna aparatura, z której korzystają pracujący w nich specjaliści.

Pozostałe placówki w Wielkopolsce

Lekarzem, u którego można wykonać badanie metodą rezonansu magnetycznego jest dr hab. n. med. Katarzyna Karmelita-Katulska, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej I i II stopnia.

Badanie MR jest dostępne także w Rehasport Clinic - placówce wyposażonej w MAGNETOM Spectra 3T – urządzenie nowej generacji firmy Siemens, które zapewnia bardzo dokładne i szczegółowe obrazowanie narządów. Aparat generuje pole o indukcyjności 3 Tesli (3T),  co gwarantuje wysoką jakość obrazu, a w konsekwencji przedstawienie szybkiej i trafnej diagnozy. Urządzenie ma również możliwość wykonania badań funkcjonalnych narządów.

Badania metodą rezonansu magnetycznego w Poznaniu można wykonać również u dra n. med. Marcina Dzianacha, specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej.

Rezonans magnetyczny w Poznaniu. Cena badania

Za MRI w Poznaniu zapłacimy minimum 520 zł. Cena ta jest uzależniona m.in. od tego, czy pacjentowi zostanie podany kontrast. Wysokość wydatków związanych z rezonansem zależy także od badanego obszaru.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat rezonans magnetyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…