Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Częstochowa

Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Częstochowa, ul. Kilińskiego 166
9,0 / 10  •  Znakomita  •  1205 opinii
  • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet taśmą TVT / TOT od 5500 zł
  • Leczenie nadczynności pęcherza moczowego botoksem u kobiet od 4000 zł
  • Leczenie nietrzymania moczu u mężczyzn taśmą od 5500 zł
  • Leczenie nadczynności pęcherza moczowego botoksem u mężczyzn od 4000 zł
  • Konsultacja ginekologicznazadzwoń
  • Konsultacja urologiczna od 250 zł

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie nietrzymania moczu (NTM) w Częstochowie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 4000 zł za leczenie nadczynności pęcherza moczowego botoksem u mężczyzn natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 5500 zł (leczenie nietrzymania moczu u mężczyzn taśmą).

Ile kosztuje leczenie nietrzymania moczu (NTM) w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie nietrzymania moczu (NTM) w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie nietrzymania moczu (NTM) w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 40 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie nietrzymania moczu (NTM) w innych miastach.

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Nietrzymanie moczu (NTM) jest schorzeniem, które dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Może przebiegać w kilku postaciach zależnie od przyczyny, np. nietrzymanie moczu z nagłym parciem i NTM spowodowane przepełnieniem pęcherza. Najczęściej jednak można się spotkać z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. NTM leczy się laserowo i chirurgicznie.

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) w prywatnych klinikach

Szpital Medyk Centrum w Częstochowie, który otrzymał certyfikat świadczący o spełnieniu norm ISO 9001:2009 w zakresie lecznictwa szpitalnego i leczenia ambulatoryjnego, posiada w ofercie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Ginekolog i położnik dr Jan Bińczyk, od lat prowadzący leczenie inkontynencji u kobiet, proponuje leczenie nietrzymania moczu (NTM) metodą laserową z użyciem lasera CO2 MonaLisa Touch, który ma także zastosowanie w ginekologii estetycznej. Oprócz tego Medyk Centrum wdrożyło leczenie nietrzymania moczu u kobiet iniekcjami preparatu Urodex firmy Bio Polymer na bazie hialuranu sodu.

W Centrum Medycznym św. Łukasza, posiadającym własny blok operacyjny, wykonuje się operacje brzuszne likwidujące problem nietrzymania moczu. Drugą metodą terapii NTM jest mało inwazyjne leczenie nietrzymania moczu z użyciem wszczepu syntetycznego (TVT), polegające na podparciu cewki moczowej taśmą polipropylenową, tzw. slingowa metoda leczenia NTM. W klinice można poddać się jeszcze zabiegowi wycięcia polipa cewki moczowej oraz usunąć kamienie z pęcherza moczowego.

Ośrodek Urologii Laserowej i Małoinwazyjnej oferuje elektrostymulację ze sprzężeniem zwrotnym mięśni dna miednicy mniejszej, tzw. EMG Biofeedback w przypadku początków NTM. Chirurg i urolog dr n. med. Zenon Rudzki proponuje także chirurgiczne leczenie inkontynencji u mężczyzn. Oprócz tego w gabinecie można wykonać badanie urodynamiczne przy zaburzeniach związanych z oddawaniem moczu. Dodatkowo mężczyźni mogą poddać się przezcewkowej termoterapii stercza (TUMT), jeśli przerośnięty gruczoł krokowy utrudnia mikcję.

Ginekolog dr Marek Kowalik, który uczestniczył w kursie pt. "chirurgia estetyczna kobiecych zewnętrznych narządów płciowych", podejmuje leczenie pacjentów z inkontynencją w gabinecie medycyny i ginekologii estetycznej. Gabinet dysponuje laserem Spectro SP firmy Fotona, będącej liderem laserów medycznych na świecie. Dr Marek Kowalik wykonuje również laserowe obkurczanie pochwy.

Lekarze z kliniki medycyny estetycznej Esteticmed, posiadającej rekomendację magazynu "Uroda Beauty Expert", minimalizują problem mimowolnego oddawania moczu laserowo i operacyjnie. Placówka dysponuje laserem chirurgicznym SmartXide2. W Esteticmed istnieje możliwość wykonania zabiegu Perineoplastyki, gdy nietrzymanie moczu jest związane z deformacją krocza po porodzie.

Centrum diagnostyki i terapii „In Corpore” z filią w Częstochowie oferuje zachowawcze leczenie nietrzymania moczu opierające się na ćwiczeniach mięśni dna miednicy mniejszej, połączonych z metodami fizykoterapeutycznymi, np. magnetoterapia przy nietrzymaniu moczu, w której stosuje się pole magnetyczne. Dodatkowo w In Corpore przeprowadzana jest terapia EEG Biofeedback z systemem Nexus 4 wykonywana przez lekarza i psychologa dr Pawła Dobrakowskiego.

Diagnostyką i leczeniem nietrzymania moczu zajmuje się również urolog i chirurg dr Dariusz Hajdenrajch w prywatnym gabinecie urologicznym. Lekarz jest współautorem artykułu pt. "Przezzałonowa podcewkowa taśma prolenowa w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet", który został opublikowany w czasopiśmie lekarskim "Urologia Polska".

Urolog i chirurg dr n med. Władysław Bryc, który przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie urologicznym, diagnozuje i leczy choroby układu moczowego u mężczyzn. W gabinecie można wykonać badanie USG aparatem Medison SonoAce 9900, między innymi doppler i przezodbytnicze, a także uroflowmetrię (urządzenie Uroflowmetr Flomex P24), podczas której oceniany jest przepływ moczu przez cewkę moczową. 

 

 

Pacjenci szukali zabiegu leczenie nietrzymania moczu (ntm) w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…