Laserowe usuwanie żylaków Kraków

Żylaki to problem, którego nie wolno bagatelizować - nieleczone mogą doprowadzić do rozwoju groźnych dla życia powikłań. Jedną z metod leczenia żylaków jest laseroterapia. Chcesz wygodnie umówić się na taki zabieg? Zapoznaj się z listą 2 klinik w Krakowie i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Laserowe leczenie żylaków nóg Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury laserowe leczenie żylaków nóg w 2 placówkach w Krakowie. Najniższa cena wynosi 3500 zł w Lea Clinic, najwyższa to 5000 zł, natomiast średni koszt to 4250 zł.

Ile kosztuje laserowe leczenie żylaków nóg w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi laserowe leczenie żylaków nóg w krakowskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 43 innych miastach. Sprawdź ceny laserowe leczenie żylaków nóg w innych miastach.

Laserowe leczenie żylaków nóg w Krakowie - gdzie najlepiej?

Laserowe usuwanie żylaków to bezpieczna i skuteczna metoda walki z tym schorzeniem. Co ważne, jest także mało inwazyjna, dzięki czemu zapewnia szybszy powrót do formy niż tradycyjna operacja. Z jakich innych względów warto się na nią zdecydować?

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Woś i Piwowarczyk Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Woś i Piwowarczyk

Na czym polega laseroterapia?

Podczas laseroterapii, zwanej też ablacją laserową, lekarz wprowadza do zmienionego chorobowo naczynia cewnik zawierający światłowód. Następnie uruchomiony zostaje generator światła laserowego. Wówczas naczyniowiec powoli wyciąga światłowód z wnętrza żylaka, a impulsy laserowe doprowadzają do zamknięcia kolejnych odcinków naczynia. Termiczne uszkodzenie jego ściany prowadzi do obkurczania, rozwoju miejscowego stanu zapalnego oraz krzepnięcia krwi w świetle żylaka, a finalnie do jego zwłóknienia. W efekcie dochodzi do całkowitego, nieodwracalnego zarośnięcia chorego naczynia, które następnie jest stopniowo wchłaniane przez otaczające je tkanki.

Chirurgia naczyniowa w Krakowie

Laserowe usuwanie żylaków to domena chirurgów naczyniowych (tak zwanych lekarzy naczyniowców), niektórych chirurgów ogólnych oraz flebologów, nazywanych też lekarzami od żył. Nim rozpoczną oni przeprowadzanie tego rodzaju zabiegów, zdobywają doświadczenie i wiedzę teoretyczną na szkoleniach, gdzie pod okiem ekspertów wykonują odpowiednią ilość zabiegów, co umożliwia im dalsze samodzielne, bezpieczne i skuteczne leczenie żylaków laserem.

Laserowe usuwanie żylaków na NFZ

Osoby, które chciałyby usunąć żylaki laserem w Krakowie na NFZ muszą pamiętać o tym, że nie każda publiczna placówka dysponuje odpowiednim sprzętem. Może zdarzyć się zatem tak, że mimo kwalifikacji pacjenta do laseroterapii, nie będzie ona mogła się odbyć ze względu na brak specjalistycznego urządzenia. Właśnie dlatego, aby mieć gwarancję, że żylaki zostaną usunięte z wykorzystaniem lasera, warto zapoznać się z ofertą prywatnych placówek. Warto wiedzieć, że średnia cena laserowego usuwania żylaków w Krakowie to około 3000 zł za jedną nogę.

Gdzie usunąć żylaki w Krakowie?

Gabinet zabiegowy w Lea Clinic Gabinet zabiegowy w Lea Clinic

Stolica małopolski obfituje w bardzo dobre placówki medyczne, zajmujące się laseroterapią żylaków kończyn dolnych:

  • Bona Dea  - w Krakowie na wizytę u chirurga naczyniowego można przyjść m.in. do Kliniki Medycyny i Ginekologii Estetycznej Bona Dea (dzielnica Zwierzyniec). Do zamykania naczyń krwionośnych dr n. med. Robert Muszyński oraz dr n. med. Jacek Lizoń wykorzystują dwufalowy laser ASCLEPION QuadroStar Dual. Specjaliści oferują swoim pacjentom również małoinwazyjne usuwanie żylaków kończyn dolnych metodą ClosureFast™, polegające na zamknięciu żylaków kończyn dolnych przy użyciu prądu o częstotliwości radiowej oraz klejenie żylaków wewnątrztkankowym klejem medycznym. W przypadku niezakwalifikowania się do leczenia powyższymi metodami w Placówce wykonywana jest również skleroterapia piankowa pod kontrolą USG.
  • Lea Clinic - na Starym Mieście żylaki laserem usuwają z kolei lek. Bogumił Koncewicz-Żyłka. oraz dr n. med. Jerzy Krzywoń. Zabiegi z użyciem lasera są małoinwazyjne, nie wymagają znieczulenia ogólnego i hospitalizacji, a pacjenci bardzo szybko mogą wrócić do pełnej aktywności. Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarze najczęściej wykonują USG Doppler żył kończyn dolnych, by ocenić stopień zaawansowania problemów żylakowych. W klinice wykonywane są również miniflebektomia, zwana szydełkowaniem żył oraz skleroterapia.
  • Osteomed - kolejna krakowska placówka, w której można poddać się laserowemu usuwaniu żylaków kończyn dolnych to Ośrodek Medyczny Osteomed (dzielnica Krowodrza). Lekarzem od żylaków jest tutaj doświadczony specjalista, dr n. med. Zbigniew Ulatowski. W Centrum Medycznym Skopia, położonym w dzielnicy Prądnik Biały, żylaki usuwają natomiast lek. Artur Hering oraz lek. Szymon Mleczko. Zabiegi przeprowadzają przy użyciu lasera diodowego SMART M o długości fali 1470 nm, co zapewnia najlepszą skuteczność. Poza metodą laserową w Centrum dostępne jest także leczenie żylaków metodą chemoobliteracji Flebogrif i ostrzykiwanie drobnych żylaków (skleroterpią).
  • Dermedik - w znajdującym się w tej samej części Krakowa Instytucie Medycyny Estetycznej Dermedik laseroterapię przeprowadza lek. Filip Reś. Placówka, która dołączyła do Kliniki.pl w 2019 roku, w swojej ofercie ma również usuwanie żylaków nóg falami radiowymi, skleroterapię oraz USG Dopplera, czyli badanie niezbędne podczas kwalifikacji do odpowiedniej metody zabiegowej. 

Pacjenci szukali zabiegu laserowe leczenie żylaków nóg w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat laserowe leczenie żylaków nóg

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…