Laserowe usuwanie żylaków Gdańsk

Laserowe usuwanie żylaków jest jedną z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia tego problemu. Chcesz poddać się tego zabiegowi w Gdańsku lub okolicach? Oto lista 2 klinik, które posiadają w swojej ofercie laseroterapię.

Lekarze wykonujący laserowe leczenie żylaków nóg w Gdańsku

W Gdańsku posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa laserowe leczenie żylaków w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego i flebologa.

lek. Przemysław Konczalski

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, flebolog

w Lifemedica

9,0 / 10

Laserowe leczenie żylaków nóg w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Żylaki to poszerzenia żył o strukturze wrzecionowatej lub workowatej, które pojawiają się przede wszystkim w obrębie kończyn dolnych, powodując w zaawansowanym stadium dotkliwe dolegliwości bólowe. Jedną z najnowszych metod ich likwidacji jest laseroterapia. Operacje żylaków przy użyciu lasera (EVLT, czyli Endo Venous Laser Treatment) stosuje się jako alternatywę dla tradycyjnej procedury chirurgicznej – strippingu. Zabiegi laserowe wykonuje się w warunkach sali zabiegowej bądź operacyjnej, stosując znieczulenie miejscowe.

Leczenie żylaków laserem (EVLT) w Gdańsku – dokąd się udać?

U osób, mających problem z żylakami kończyn dolnych, zabieg ich laserowego usuwania wykonać może chirurg naczyniowy lek. med. Przemysław Jacek Konczalski. Specjalizację zawodową ukończył on w 2013 roku. Należy do Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, jest członkiem Poradni Leczenia Żylaków – działającej w oparciu o Centrum Zdrowia Lifemedica. Zawodowo interesuje się leczeniem żylaków różnymi metodami, w tym również laseroterapią EVLT. Laserowe usuwanie żylaków jest coraz bardziej popularne zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy. Dużą zaletą jest skrócony czas zabiegu, minimalne ryzyko powikłań i bólu po zabiegu, bo nie pojawia się stan zapalny w tkankach wokół zamykanej żyły. I najważniejsze skuteczność zabiegu w długim terminie szacowana jest na 95%.

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych metodą EVLT jako jeden z pierwszych na wybrzeżu w 2015 roku przeprowadził lek. Med. Wojciech Jusza. Do zabiegów używa lasera o długości światła 980 nm, co powoduje że zabieg jest w pełni bezpieczny i efektywny. W ofercie tego lekarza znajdują się również inne metody usuwania żylaków min. skleroterapia oraz leczenie żylaków metoda fali wysokiej częstotliwości RFITT.

W Sopocie, oddalonym od Gdańska o  niecałe 13 km, osoby z problemami żylnymi przyjąć może ma laserowe leczenie lek. med. Marcin Trenkner, specjalista II stopnia z chirurgii ogólnej oraz I stopnia z chirurgii naczyniowej. W swoim gabinecie przeprowadza proces zamykania drobnych zmian naczyniowych, w tym „pajączków”, przy użyciu lasera Nd:YAG, pacjentom oferuje też nieoperacyjne leczenie żylaków metodą EVLT z wykorzystaniem lasera marki AngioDynamics, jak również radykalną operację żylaków sposobem Babcocka.

Pacjenci szukali zabiegu laserowe leczenie żylaków nóg w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat laserowe leczenie żylaków nóg

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…