Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Katowice

Lekarze wykonujący endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa endoproteza stawu biodrowego w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

lek. Mariusz Zawal

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

9,2 / 10
dr n. med. Roman Walo

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

8,7 / 10

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w 2 placówkach w Katowicach. Najniższa cena wynosi 16500 zł w AVIMED, najwyższa to 23300 zł, natomiast średni koszt to 19900 zł.

Ile kosztuje endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w katowickich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 13 innych miastach. Sprawdź ceny endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w innych miastach.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Katowicach - gdzie najlepiej?

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego to zabieg operacyjny, który polega na zastąpieniu stawu przez sztuczne elementy. Wskazaniem  do wykonania zabiegu jest przewlekły ból w stawie biodrowym i zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Zabieg wykonuje się też u pacjentów w postępującą osteoporozą lub po zwichnięciach i urazach biodra. Endoproteza stawu biodrowego składa się z głowy, czyli górnego końca kości udowej, i panewki, czyli części kości miednicznej, obejmującej głowę kości udowej. Do zabiegu endoprotezoplastyki cementowej charakterystyczne jest użycie kleju kostnego, potocznie nazywanego cementem, który wypełnia przestrzeń miedzy protezą a kością.

Gdzie w Katowicach można poddać się zabiegowi endoprotezoplastyki całkowitej cementowej stawu biodrowego

W Katowicach zabieg endopretezoplastyki biodra wykonuje ortopeda dr n. med. Bogdan Wziętek. Jest on specjalistą I i II stopnia z zakresu ortopedii i traumatologii. Staż zawodowy odbył na Oddziale Urazowym Szpitala Uniwersyteckiego w Insbruku. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej i uczestnikiem licznych szkoleń zagranicznych z zakresu ortopedii, m.in. Advacet Arthroscopy oh Hip and Ankle w Wiedniu. Wykonuje zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego.

Zabieg alloplastyki całkowitej stawu kolanowego z zastosowaniem kleju kostnego można również wykonać u dr n. med. Piotra Wojciechowskiego, specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jego zainteresowania w dziedzinie ortopedii skupiają się głównie na ednoprotezoplastyce stawu biodrowego, kolanowego, barkowego i łokciowego. Ukończył w tym kierunku liczne kursy doszkalające, m.in "Skomplikowana i rewizyjna endoprotezoplastyka dużych stawów" we Lwowie czy "Alloplstyka rewizyjna stawu biodrowego" w Łodzi. Był również wykładowcą i współorganizatorem Sympozjum Szkoleniowego "Endoproteza rewizyjna stawu biodrowego: cementowana czy bezcementowa" w Katowicach, oraz wykładowcą na Międzynarodowym Sympozjum Szkoleniowym "Nowoczesne techniki w endoprotezoplastyce stawu biodrowego".

Endoprotezoplastykę cementową stawu biodrowego w Katowicach wykonuje także dr. n. med. Juliusz Dec. Jest on specjalistą I i II stopnia w dziedzinie ortopedii i traumatologii oraz absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Ukończył kurs "Endoprotezoplastyka MIS stawu biodrowego" w Barcelonie. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych z zakresu ortopedii, w tym endoprotezoplastyki, m.in. pracy "Densytometryczna ocena kostnych zmian okołopanewkowych po endoprotezoplastyce stawu biodrowego" i "Biomechaniczne uwarunkowania totalnych alloplastyk stawu biodrowego".

Pacjenci szukali zabiegu endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…