Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Poznań

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w 2 placówkach w Poznaniu. Najniższa cena wynosi 22000 zł w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska, najwyższa to 23000 zł, natomiast średni koszt to 22500 zł.

Ile kosztuje endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w poznańskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w innych miastach.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Endoprotezoplastyka (alloplastyka) całkowita cementowa stawu biodrowego polega na wymianie głowy i panewki stawowej na elementy sztuczne, czyli implanty. W metodzie tej elementy endoprotezy osadzane są na cemencie kostnym. Procedurę przeprowadza się w przypadku przewlekłego bólu w stawie biodrowym, który nie ustępuje mimo rehabilitacji i zastosowanego leczenia zachowawczego. Zabieg najczęściej przeprowadza się u osób starszych cierpiących na osteoporozę. Wykonywany jest także na wskutek urazów oraz zwichnięć. Żywotność endoprotezy cementowej stawów biodrowych określa się nawet na 15 lat. Po zabiegu pacjent przebywa w placówce około 7 dni. Operacja trwa około 1,5 godziny, przeprowadzana jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym.

Alloplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Poznaniu

W Poznaniu wszczepienie endoprotezy całkowitej cementowej biodra przeprowadza dr n. med. Tomasza Owczarski, specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie zdobywał m.in. jako lekarz kadry narodowej hokeja na trawie. Posiada certyfikat potwierdzający ukończenie kursu z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Wykonuje także endoprotezoplastykę stawów kolanowych, endoprotezy jednoprzedziałowe stawów kolanowych oraz endoprotezy stawów skokowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Alloplastykę całkowitą cementową stawu biodrowego wykonuje także lek. med. Kamil Kałowski, specjalista ortopedii. Doświadczenie zdobywał np. w Szpitalu Wojewódzkim na Oddziale Ortopedyczno – Urazowym w Poznaniu oraz w Ortopedyczno – Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Degi w Poznaniu. Jest współautorem m.in. publikacji „Zastosowanie endoprotezoplastyki stawu biodrowego w leczeniu złamań przezkrętarzowych u osób starszych.”. Należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Wykonuje szereg innych operacji ortopedycznych z zakresu stawu kolanowego oraz skokowego (m.in. artoskopia stawu kolanowego, zaawansowane rekonstrukcje przodostopia).

Operacje w zakresie protezowania stawu biodrowego metodą całkowitą cementową przeprowadza też dr n. med. Adam Sulewski, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz Christian-Albrechts-Universität w Kilonii, w Niemczech. Wykonuje on również endoprotezoplastykę stawu kolanowego.

Pacjenci szukali zabiegu endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…