Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Wrocław i okolice

Bezpośrednio we Wrocławiu nie dysponujemy placówką wykonującą endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Wrocławia. Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego można przeprowadzić m.in. w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny Komorowice (10 km od Wrocławia) w cenie 20500 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego objawia się utrudnionym ruchem stawu oraz narastającym bólem. Nieleczona, może prowadzić do unieruchomienia pacjenta. Jedną z form leczenia zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej biodra jest zabieg endoprotezoplastyki, czyli operacyjne zastąpienie uszkodzonego stawu biodrowego nowym, sztucznym. Wyróżnia się kilka typów endoprotezoplastyki stawu biodrowego, m.in. w zależności od sposobu mocowania endoprotezy. W przypadku endoprotezy cementowej panewka protezy mocowana jest w kości miednicy przy pomocy specjalnego kleju kostnego, zwanego cementem. Zabiegi takie przeprowadza specjalista ortopedii, a operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, w warunkach sali operacyjnej.

Gdzie we Wrocławiu wykonywana jest endoprotezoplastyka całkowita cementowa biodra

Na zabieg zastąpienia stawu biodrowego endoprotezą całkowitą, mocowaną techniką cementową, można udać się do wrocławskiego Szpitala EuroMediCare, gdzie oferowana jest pełna gama endoprotezoplastyk biodra. Placówka ma w swojej ofercie szeroki zakres operacji ortopedycznych: przeprowadzane są tu także alloplastyki stawu kolanowego z możliwością zastosowania implantów hipoalergicznych, pierwotne i wtórne rekonstrukcje więzadeł krzyżowych i artroskopowe operacje stawu skokowego.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego znajduje się też w ofercie Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Największą grupę pacjentów Kliniki stanowią osoby ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów – w placówce wykonywanych jest rocznie ponad 1 500 operacji leczenia zmian tego rodzaju. Przeprowadzane są tu alloplastyki pierwotne biodra cementowe i bezcementowe, endoprotezoplastyki rewizyjne i poresekcyjne stawu biodrowego, jak również alloplastyki stawu kolanowego i barkowego.

Także wrocławski ortopeda dr n. med. Mirosław Kulej oferuje swoim pacjentom alloplastykę całkowitą cementową biodra. Jego głównym zainteresowaniem zawodowym jest diagnostyka oraz leczenie zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu biodrowego i kolanowego: przeprowadza szeroki zakres endoprotezoplastyk tych stawów, zajmuje się także leczeniem powikłań po alloplastykach pierwotnych oraz wykonuje realloplastyki biodra i kolana. Dr Kulej jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, a jako doświadczony specjalista w tej dziedzinie występuje jako wykładowca i instruktor na kursach z zakresu endoprotezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej stawów biodrowych i kolanowych.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…