Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Warszawa

Lekarze wykonujący endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Warszawie

W Warszawie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa endoproteza stawu biodrowego w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

dr n. med. Andrzej Suwara

ortopeda, traumatolog

w Medi Horizon Clinic

9,5 / 10
dr n. med. Jacek Laskowski

ortopeda, traumatolog

w Carolina Medical Center

8,0 / 10

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w 3 placówkach w Warszawie. Najniższa cena wynosi 12000 zł w Medi Horizon Clinic, najwyższa to 16100 zł, natomiast średni koszt to 14050 zł.

Ile kosztuje endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w warszawskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w innych miastach.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Warszawie - gdzie najlepiej?

Endoprotezoplastyka stawu biodrowego nazywana jest zamiennie alloplastyką. Zalecana jest w przypadku zdiagnozowania zmian zwyrodnieniowych oraz po poważnych urazach stawu biodrowego. Zabieg polega na usunięciu zmiany chorobowej, będącej źródłem m.in. dolegliwości bólowych lub unieruchomienia stawu, i wszczepieniu w jej miejsce implantu (tzw. endoprotezy). W przypadku całkowitej endoprotezoplastyki mogą być one osadzane przy pomocy cementu kostnego lub w sposób bezcementowy. Okres używalności implantu mocowanego w alloplastyce cementowej wynosi 12 - 15 lat. Po upływie tego czasu zalecana jest ich wymiana. Pacjent po zabiegu powinien prowadzić oszczędzający tryb życia oraz skorzystać z rehabilitacji.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego - gdzie w Warszawie wykonywany jest zabieg?

W Warszawie zabiegi endoprotezoplastyki całkowitej cementowej stawu biodrowego przeprowadza lek. med. Michał Szyszka, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Uczestniczył w szkoleniu "Osteoarthritis: Joint preserving surgery of the lower extremit" w Bazylei. Jest także autorem wielu prac naukowych o tematyce alloplastyki, m.in. "Postępowanie w zakażeniach wokół endopotez stawu biodrowego" oraz "Wynik leczenia zapalnych obluzowań endoprotez stawu biodrowego sposobem dwuetapowej relloplastyki".

Placówka Omed Klinika to kolejne miejsce, w którym wykonywane są zabiegi endoprotezoplastyki całkowitej cementowej stawu biodrowego. Ponadto kadra ortopedyczna specjalizuje się w endoprotezoplastyce całkowitej bezcementowej oraz nasadowej stawu biodrowego. Placówka zajmuje się także leczeniem operacyjnym po zdiagnozowaniu martwicy głowy kości udowej. Omed Klinika w swojej ofercie posiada zajęcia rehabilitacyjne, mające na celu przygotowanie do zabiegu oraz wspomagające okres rekonwalescencji.

Alloplastyką całkowitą cementową stawu biodrowego zajmuje się również specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu lek. med. Tomasz Poboży. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku. W 2012 r. odbył indywidualny staż w Monachium, który dotyczył małoinwazyjnych metod w endoprotezoplastyce stawu biodrowego. Ukończył liczne kursy z zakresu ortopedii, m.in.  "Artroza, alloplastyka stawów" oraz "Techniki Rekonstrukcyjne Chrząstki Stawowej".

Pacjenci szukali zabiegu endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…