Operacja wodniaka jądra Bydgoszcz

Inne placówki w pobliżu Bydgoszczy

Lekarze wykonujący operacja wodniaka jądra w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 6 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa operacja wodniaka jądra w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez urologa.

dr n. med. Magdalena Mikulska-Jovanović

chirurg ogólny, urolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

10 / 10
lek. Masaoud Sousak

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak

10 / 10
lek. Maciej Tworkiewicz

urolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

9,0 / 10
dr n. med. Aleksander Łapuć

urolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

lek. Andrzej Petrus

chirurg ogólny, urolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

dr n. med. Piotr Świniarski

urolog, androlog

w Gabinet Lekarski Piotr Świniarski

Operacja wodniaka jądra Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury operacja wodniaka jądra w 4 placówkach w Bydgoszczy. Najniższa cena wynosi 3500 zł w Gabinet Lekarski Piotr Świniarski, najwyższa to 3800 zł, natomiast średni koszt to 3600 zł.

Ile kosztuje operacja wodniaka jądra w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja wodniaka jądra w Bydgoszcz placówkach:

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny operacja wodniaka jądra w innych miastach.

Operacja wodniaka jądra w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Wodniak jądra to rodzaj torbieli między błoną trzewną i błoną surowiczą jądra, w której gromadzi się płyn surowiczy. Wyróżnia się wrodzone i nabyte wodniaki jądra. Wodniak jądra wrodzony rozpoznaje się w wieku noworodkowym i dziecięcym. Gromadzenie się płynu surowiczego występuje w wyniku niezrośnięcia się wyrostka pochwowego. Występuje u ok. 6% noworodków płci męskiej. Może ustąpić samoistnie, dlatego leczenie rozpoczynamy po ukończeniu 2 roku życia. Wodniak jądra nabyty występuje u dorosłych mężczyzn. Może być następstwem urazu, nowotworu jądra, operacji lub stanu zapalnego. Zalegający płyn surowiczy może utrudniać chodzenie, wywoływać dolegliwości bólowe, a w niektórych przypadkach może doprowadzić do zaniku jądra lub niepłodności.

Wodniaka jądra leczy się operacyjnie, a zabieg nosi nazwę hydrocelektomii. Jest przeprowadzany na bloku operacyjnym, za pomocą jednej z technik operacyjnych  sposobem Bergmanna oraz sposobem Winkelmanna. Bez względu na zastosowaną technikę przynosi dobre efekty. Wycięcie wodniaka jądra przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, podpajęczynówkowym lub ogólnym (wybór zależy od lekarza). Urolog nacina skórę moszny i usuwa nagromadzany płyn. Następnie osłonkę jądra odcina lub przyszywa do tylnej powierzchni jądra, a ranę zaszywa wchłanialnym szwami.

Po operacji zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej oraz noszenie obcisłej bielizny, co powinno przyspieszyć gojenie rany.

Zabiegi urologiczne w Bydgoszczy - operacja wodniaka jądra

Dr n. med. Irena Daniluk-Matraś, specjalista chirurgii dziecięcej, konsultuje pacjentów w Prywatnej Klinice Wident. Przeprowadza zabiegi w ramach chirurgii dziecięcej i urologii, m. in. operację wodniaka jądra lub powrózka, operację wnętrostwa oraz stulejki. Zabiegi wykonuje u dzieci i młodzieży od 3 do 18 lat.

Konsultacje i zabiegi urologiczne w Centrum Medycznym Stadmedica przeprowadza dr n. med. Magdalena Mikulska-Jovanović, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i urologii. Klinika oferuje operacje t.j. wycięcie wodniaka jądra czy usunięcie polipa cewki. Specjalista leczy wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz wrodzone wady nerek i moczowodów. Leczeniem schorzeń urologicznych w klinice zajmuje się również dr n. med. Aleksander Łapuć, chirurg i urolog II stopnia.

Dr n. med. Piotr Świniarski, specjalista urolog FEBU, przeprowadza kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń męskiego układu rozrodczego. Specjalista leczy wodniaka jądra, nowotwory jądra oraz choroby gruczołu krokowego. Konsultacje przeprowadza w NZOZ Endo-Medica. Pracuje również w Oddziale Klinicznym Urologii i Onkologii Urologicznej 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Do zespołu kierowanego przez prof. dr hab. med. Tomasza Drewę należy też dr n. med. Przemysław Adamczyk,  współpracujący z klinikami rehabilitacji urologicznej w Niemczech.

W Centrum Medycznym Gizińscy można poddać się operacji wodniaka jądra, usunięcia torbieli jądra i najądrza. Urolog lek. Daniel Lewczak operuje także mężczyzn ze stulejką (w znieczuleniu miejscowym) oraz usuwa guzy najądrza. Operacja wodniaka jądra zazwyczaj jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym (istnieje możliwość operowania w znieczuleniu ogólnym po dopłacie).

Lek. Wiesław Jaskulski w prywatnym gabinecie (Gabinet Urologiczny Wiesław Jaskulski) leczy wodniaka jądra bezoperacyjnie metodą obliteracji. Zabieg polega na nakłuciu osłonek, usunięciu płynu i podaniu leku powodującego zarośnięcie wyrostka pochwowego. Specjalista jest także członkiem zespołu kliniki Alfa-Med Urologia. Centrum oferuje operację wodniaka jądra z użyciem lasera chirurgicznego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja wodniaka jądra w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat operacja wodniaka jądra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…