Operacja wodniaka jądra Bydgoszcz i okolice

Bezpośrednio w Bydgoszczy nie dysponujemy placówką wykonującą operacja wodniaka jądra, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Bydgoszczy. Operacja wodniaka jądra można przeprowadzić m.in. w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak Żnin (36 km od Bydgoszczy) lub w Przychodnie Lekarskie Hipokrates w Toruniu (41 km od Bydgoszczy) gdzie cena za operacja wodniaka jądra wynosi 2500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacja wodniaka jądra w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Wodniak jądra to rodzaj torbieli między błoną trzewną i błoną surowiczą jądra, w której gromadzi się płyn surowiczy. Wyróżnia się wrodzone i nabyte wodniaki jądra. Wodniak jądra wrodzony rozpoznaje się w wieku noworodkowym i dziecięcym. Gromadzenie się płynu surowiczego występuje w wyniku niezrośnięcia się wyrostka pochwowego. Występuje u ok. 6% noworodków płci męskiej. Może ustąpić samoistnie, dlatego leczenie rozpoczynamy po ukończeniu 2 roku życia. Wodniak jądra nabyty występuje u dorosłych mężczyzn. Może być następstwem urazu, nowotworu jądra, operacji lub stanu zapalnego. Zalegający płyn surowiczy może utrudniać chodzenie, wywoływać dolegliwości bólowe, a w niektórych przypadkach może doprowadzić do zaniku jądra lub niepłodności.

Wodniaka jądra leczy się operacyjnie, a zabieg nosi nazwę hydrocelektomii. Jest przeprowadzany na bloku operacyjnym, za pomocą jednej z technik operacyjnych  sposobem Bergmanna oraz sposobem Winkelmanna. Bez względu na zastosowaną technikę przynosi dobre efekty. Wycięcie wodniaka jądra przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, podpajęczynówkowym lub ogólnym (wybór zależy od lekarza). Urolog nacina skórę moszny i usuwa nagromadzany płyn. Następnie osłonkę jądra odcina lub przyszywa do tylnej powierzchni jądra, a ranę zaszywa wchłanialnym szwami.

Po operacji zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej oraz noszenie obcisłej bielizny, co powinno przyspieszyć gojenie rany.

Zabiegi urologiczne w Bydgoszczy - operacja wodniaka jądra

Dr n. med. Irena Daniluk-Matraś, specjalista chirurgii dziecięcej, konsultuje pacjentów w Prywatnej Klinice Wident. Przeprowadza zabiegi w ramach chirurgii dziecięcej i urologii, m. in. operację wodniaka jądra lub powrózka, operację wnętrostwa oraz stulejki. Zabiegi wykonuje u dzieci i młodzieży od 3 do 18 lat.

Konsultacje i zabiegi urologiczne w Centrum Medycznym Stadmedica przeprowadza dr n. med. Magdalena Mikulska-Jovanović, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i urologii. Klinika oferuje operacje t.j. wycięcie wodniaka jądra czy usunięcie polipa cewki. Specjalista leczy wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz wrodzone wady nerek i moczowodów. Leczeniem schorzeń urologicznych w klinice zajmuje się również dr n. med. Aleksander Łapuć, chirurg i urolog II stopnia.

Dr n. med. Piotr Świniarski, specjalista urolog FEBU, przeprowadza kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń męskiego układu rozrodczego. Specjalista leczy wodniaka jądra, nowotwory jądra oraz choroby gruczołu krokowego. Konsultacje przeprowadza w NZOZ Endo-Medica. Pracuje również w Oddziale Klinicznym Urologii i Onkologii Urologicznej 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Do zespołu kierowanego przez prof. dr hab. med. Tomasza Drewę należy też dr n. med. Przemysław Adamczyk,  współpracujący z klinikami rehabilitacji urologicznej w Niemczech.

W Centrum Medycznym Gizińscy można poddać się operacji wodniaka jądra, usunięcia torbieli jądra i najądrza. Urolog lek. Daniel Lewczak operuje także mężczyzn ze stulejką (w znieczuleniu miejscowym) oraz usuwa guzy najądrza. Operacja wodniaka jądra zazwyczaj jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym (istnieje możliwość operowania w znieczuleniu ogólnym po dopłacie).

Lek. Wiesław Jaskulski w prywatnym gabinecie (Gabinet Urologiczny Wiesław Jaskulski) leczy wodniaka jądra bezoperacyjnie metodą obliteracji. Zabieg polega na nakłuciu osłonek, usunięciu płynu i podaniu leku powodującego zarośnięcie wyrostka pochwowego. Specjalista jest także członkiem zespołu kliniki Alfa-Med Urologia. Centrum oferuje operację wodniaka jądra z użyciem lasera chirurgicznego.

Więcej na temat operacja wodniaka jądra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…