Gastroskopia Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą gastroskopie, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Szczecina. Gastroskopie można przeprowadzić m.in. w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS w Lubinie (253 km od Szczecina) w cenie 410 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Gastroskopie w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Gastroskopia to profilaktyczne badanie gastrologiczne, polegające na założeniu do żołądka (przez usta) endoskopu (jest to elastyczna rurka na której znajdują się tzw. tory wizyjne, pozwalające na przedstawienie obrazu z wnętrza przewodu pokarmowego na monitorze). Badanie to pozwala na dokładną ocenę przełyku, żołądka oraz opuszki dwunastnicy (m.in. pod względem wyglądu błony śluzowej, soku żołądkowego oraz elastyczność ścian). Wskazaniami do wykonania gastroskopii są m.in. przewlekłe zapalenie żołądka, krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego, zgaga oraz wymioty. Przed wykonaniem badania gardło pacjenta zostaje znieczulone za pomocą specjalnego sprayu. Czas trwania badania wynosi zazwyczaj kilka minut. Gastroskopie wykonuje lekarz specjalista internista lub chirurg

Szczecińskie placówki medyczne, mające w swojej ofercie badania gastroskopowe

Centrum Medyczne Sonomed to placówka medyczna, w której świadczone są usługi z zakresu diagnostyki oraz leczenia chorób układu pokarmowego. Można tu wykonać badanie gastroskopowe, podczas którego możliwe jest pobranie wycinków błony śluzowej, (celem oceny zakażenia Helicobacter pylori). Oprócz gastroskopii w placówce Sonomed wykonać można także kolonoskopie oraz kapsułkę endoskopową.

W celu wykonania gastroskopii można udać się do Poradni Gastroenterologicznej szczeińskiej kliniki Porta Medyk w Szczecinie. W placówce w trakcie badanie wykorzystywany jest nowoczesny wideoendoskop, dzięki temu lekarz wykonujący badanie widzi na monitorze badany obszar. W ofercie znajdują się także inne procedury z zakresu diagnostyki gastrologicznej, w tym gastroskopia z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego, kolonoskopia oraz kolonoskopia z polipektomią (usunięciem polipa).

Gastroskopie ma w swojej ofercie także Spółdzielnia Pracy Lekarzy Specjalistów MEDICUS, gdzie wykonać można również inne badania z zakresu gastroenterologii, do których należą testy ureazowe, rektosigmoidoskopia i kolonoskopia. W placówce przeprowadzić można również pobranie wycinka ze zmiany stwierdzonej w trakcie badania endoskopowego, usunięcie różnego rodzaju zmian patologicznych, które zostały stwierdzone podczas badania endoskopowego oraz ekspertyza histopatologiczna wycinków pobranych w czasie badania histopatologicznego.

Więcej na temat gastroskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…