Gastroskopie Łódź - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą gastroskopie w Łodzi na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 350 zł za znieczulenie anestezjologiczne do gastroskopii natomiast najwyższa cena w Łodzi wynosi do 1200 zł (gastroskopia diagnostyczna).

Ile kosztuje gastroskopie w Łodzi?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi gastroskopie w łódzkich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen gastroskopie w Łodzi

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Gastroskopia diagnostyczna
  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26
  650 zł - znieczulenie miejscowe, 800 zł - znieczulenie ogólne

  od 650 zł
  do 650 zł

  Łódź, Mokra 4

  360 zł

  Brzeziny, Marii Curie-Skłodowskiej 6
  w znieczuleniu (tylko jeśli to jest badanie przed innym zabiegiem jak np. ESG)

  1200 zł

 • Gastroskopia z testem na Helicobacter pylori
  Łódź, Mokra 4
  40 zł test HP

  od 360 zł
  do 400 zł

 • Gastroskopia diagnostyczna bezstresowa
  Łódź, Mokra 4
  endoskopem o średnicy 5 mm;

  450 zł

 • Znieczulenie anestezjologiczne do gastroskopii
  Łódź, Mokra 4
  230 zł - znieczulenie ogólne dla pacjentów z pakietem Medicover;

  od 350 zł
  do 350 zł

Posiadamy również ofertę w 23 innych miastach. Sprawdź ceny gastroskopie w innych miastach.

Gastroskopie w Łodzi - gdzie najlepiej?

Jednym z podstawowych badań, umożliwiających sprawdzenie stanu śluzówki żołądka oraz dwunastnicy, jest gastroskopia. Na procedurę kieruje się osoby z bólami brzucha, wzdęciami oraz pozostałymi dolegliwościami, związanymi z układem pokarmowym. Gastroskopia polega na wprowadzeniu endoskopu, czyli giętkiej rurki, wyposażonej w tory wizyjne, do przewodu pokarmowego od strony jamy ustnej. Pacjent leży wówczas na lewym boku, natomiast górną część ciała ma odrobinę uniesioną. Podczas wykonywania gastroskopii specjalista może też pobrać wycinek tkanki do badań histopatologicznych. Zwykle pacjent odczuwa wtedy jedynie lekkie ukłucie. Przed badaniem gardło zostaje znieczulone specjalnym środkiem w spreju. Istnieje także możliwość przeprowadzenia gastroskopii w krótkim znieczuleniu ogólnym – lekarz podaje wtedy środek dożylnie, a osoba, poddawana badaniu, zasypia na kilkanaście minut. Znieczulenie jest stosunkowo płytkie, więc nie wymaga zakładania rurki dotchawicznej.

Gdzie w Łodzi można się udać na gastroskopię?

Wśród badań, przeprowadzanych przez specjalistów z Centrum Medycznego INTERMED, znajdują się gastroskopie. Ta prywatna placówka, proponująca swoim pacjentom kompleksową diagnostykę, została założona w 1998 roku. Lekarze mają tam możliwość przeprowadzenia wideogastroskopii przy pomocy zestawu EVIS EXERA firmy OLYMPUS. Dla zachowania higieny, aparat jest każdorazowo czyszczony w automatycznej myjni INNOVA E2, wyprodukowanej przez BHT HYGIENETECHNIK. Prócz badania przewodu pokarmowego, w Centrum wykonuje się komplet badań ultrasonograficznych, w tym jamy brzusznej, ślinianek oraz układu moczowego.

Gastroskopię w swoim gabinecie wykonać może także dr n. med. Rafał Drozda, gastrolog. Specjalizację z gastroenterologii uzyskał w 2013 roku. Oprócz badania przewodu pokarmowego za pomocą endoskopu wykonuje także rektoskopię. W swojej praktyce zawodowej wykonuje operacje jelit oraz zabiegi laparoskopowe, w tym cholecystektomię. Ponadto dr Drozda zajmuje się leczeniem nowotworów przewodu pokarmowego, a także pomocą w przypadku zapalenia żołądka.

Osoby z problemami gastrycznymi mogą odwiedzić Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MAG-MED, który w swojej ofercie także ma gastroskopie. Jest to wielospecjalistyczna placówka, posiadająca oddział diagnostyczny. Przeprowadzana jest tam gastroskopia z dodatkowym testem na obecność Helicobacter pylori, bakterii często atakującej przewód pokarmowy. Badanie wykonuje się przy wykorzystaniu wideogastroskopu FUJINON, wyposażonego we wziernik o średnicy 9,8 milimetra. W ośrodku przeprowadza się także kolonoskopię oraz rektoskopię.

Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat gastroskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…