Lekarze wykonujący gastroskopie w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach.

dr n. med. Zbigniew Jabłonka

chirurg ogólny

w Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka

ocena 4,9 / 5  (13 opinii)

Gastroskopie Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą gastroskopie w Częstochowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 250 zł za znieczulenie anestezjologiczne do gastroskopii natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 350 zł (gastroskopia diagnostyczna).

Ile kosztuje gastroskopie w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi gastroskopie w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen gastroskopie w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 21 innych miastach. Sprawdź ceny gastroskopie w innych miastach.

Gastroskopie w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Gastroskopia to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego, które pozwala na ocenę błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy, a wykonuje się je m.in. w przypadku krwawienia, zgagi, jak również zaburzeń połykania. Procedura polega na wprowadzeniu przez usta i przełyk do żołądka i dwunastnicy giętkiego optyczno-elektronicznego endoskopu, zaopatrzonego w mikrokamerę, za pośrednictwem której obraz badanego obszaru jest wizualizowany na monitorze. Z uwagi na towarzyszący badaniu odruch wymiotny, gastroskopię standardowo wykonuje się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym krótkotrwałym. Doznania te całkowicie eliminują dostępne na rynku ultracienkie endoskopy, które umożliwiają przeprowadzanie gastroskopii przez nos.

Badanie endoskopowe w Częstochowie – gastroskopia

Badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego – gastroskopię i kolonoskopię, wykonuje lek. med. Alina Niska, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterolog, która świadczy diagnostyczno-lecznicze usługi w zakresie polipektomii, krwawień z przewodu pokarmowego oraz zmian w obszarze dróg żółciowych. W swojej prywatnej praktyce konsultuje i leczy chorobę refluksową, wrzody żołądka oraz zespół jelita drażliwego, kwalifikując pacjentów do specjalistycznej diagnostyki, m.in. w kierunku Heliobacter pylori. Kwalifikacje lekarza obejmują ponadto diagnostykę, profilaktykę i leczenie nowotworów żołądka, jelita grubego i trzustki.

Gastroskopie z oceną przełyku, żołądka i dwunastnicy należą także do oferty Pracowni Endoskopowej działającej w strukturach Centrum Medycznego Małgorzata. Specjalistyczne badania realizowane w zakresie jednostki obejmują również ocenę jelita grubego (kolonoskopie) i pęcherza moczowego (cystoskopie) z możliwością pobierania wycinków do badania histopatologicznego. W ramach diagnostyki, realizowanej w placówce, działa również Pracownia USG, a ponadto realizowana jest szeroka oferta badań laboratoryjnych po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.  

Diagnostyczną i zabiegową gastroskopię wykonują również specjaliści Centrum Endoskopowego NZOZ Inter-Med, korzystając ze sprzętu firmy Olympus, który posiada kanał biopsyjny i zaopatrzony jest w dodatkowe instrumentarium (kleszczyki, pętle), co umożliwia pobieranie wycinków błony śluzowej przewodu pokarmowego do oceny mikroskopowej. W trakcie gastroskopii, w zależności od wskazań, wykonywany jest test urazowy na obecność bakterii Helicobacter pylori. Komfort badania zapewnia możliwość analgosedacji (znieczulenia).

Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat gastroskopie