Lekarze wykonujący gastroskopie w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach.

dr n. med. Mirosława Buczynowska

chirurg ogólny

w Centrum Medyczne Skopia

10 / 10
prof. dr hab. n. med. Piotr Major

specjalista chirurgii ogólnej, bariatra

w Centrum Medyczne Skopia

9,0 / 10
dr n. med. Krzysztof Bucki

chirurg ogólny

w Centrum Medyczne Skopia

dr n. med. Marek Winiarski

chirurg ogólny, gastrolog

w Centrum Medyczne Skopia

Gastroskopie Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą gastroskopie w Krakowie na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 200 zł za gastroskopia diagnostyczna natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 530 zł (znieczulenie anestezjologiczne do gastroskopii).

Ile kosztuje gastroskopie w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi gastroskopie w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen gastroskopie w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Gastroskopia diagnostyczna
  Kraków, Josepha Conrada 79
  gastroskopia + test urazowy- 480 zł gastroskopia w znieczuleniu ogólnym- 950 zł gastroskopia + kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym - 2090 zł

  460 zł

  Kraków, Lublańska 38

  od 353 zł
  do 353 zł

  od 200 zł
  do 300 zł

 • Gastroskopia z usunięciem polipów
  Kraków, Lublańska 38
  Usunięcie polipa - do 1cm podczas gastroskopii - od 399 zł

  od 399 zł
  do 399 zł

 • Znieczulenie anestezjologiczne do gastroskopii
  Kraków, Josepha Conrada 79

  490 zł

  Kraków, Lublańska 38
  Znieczulenie do zabiegu - gastroskopii (proste) - od 530 zł Znieczulenie do zabiegu - gastroskopii i kolonoskopii (proste) - od 530 zł

  od 530 zł
  do 530 zł

Posiadamy również ofertę w 23 innych miastach. Sprawdź ceny gastroskopie w innych miastach.

Gastroskopie w Krakowie - gdzie najlepiej?

Gastroskopia to badanie diagnostyczne górnego odcinka przewodu pokarmowego - przełyku, żołądka i dwunastnicy. Polega na wprowadzeniu przez usta giętkiego instrumentu zakończonego kamerą, który umożliwia nie tylko badanie, ale także zabiegi diagnostyczno-lecznicze z zakresu pobrania wycinków, usunięcia polipów, tamowania krwawienia czy usuwania ciał obcych. Ponadto za pomocą badania gastroskopowego lekarz może wykonać ligację żylaków przełyku, poszerzyć zwężenia a także założyć protezę samorozprężalną. Gastroskopia przeprowadzana jest w pozycji leżącej - pacjent leży na lewym boku z plastikowym ustnikiem w ustach. Lekarz znieczula gardło i endoskop zostaje wprowadzony do przełyku i dalej do żołądka. Badanie trwa zazwyczaj kilka minut i jest zupełnie bezbolesne.

Gdzie w Krakowie można poddać się badaniu gastroskopowemu

Lekarzem, wykonującym badania gastroskopowe na terenie Krakowa, jest dr n. med. Krzysztof Kamiński, specjalista chorób wewnętrznych (II stopnia od 1995 roku) oraz gastroenterolog (specjalizacja II stopnia od 1999 roku), który gastroskopię przeprowadza w swoim prywatnym krakowskim gabinecie za pomocą bardzo cienkiego gastroskopu wraz z testem na helicobacter pylori oraz badaniem USG brzucha, jeśli jest potrzebne. Ponadto może również wykonać wodorowy test oddechowy w przypadku nietolerancji pokarmowych. Doświadczenie z zakresu m.in. diagnostyki gastrologicznej zdobywał Centrum Medycznym Ujastek w Krakowie.

Gastroskopie oferowane są także przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie i mieszczącą się w nim I Katedrę Chirurgii Ogólnej i Klinikę Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej, w której znajduje się przykliniczna Pracownia Endoskopii. Pracownia ta należy do kilkunastu w Polsce Ośrodków Referencyjnych, uprawnionych do prowadzenia szkoleń lekarzy w zakresie endoskopii diagnostycznej i operacyjnej przewodu pokarmowego. Z zakresu badania górnego odcinka przewodu pokarmowego przeprowadzana jest tutaj gastroskopia diagnostyczna z wykonaniem testu ureazowego, gastroskopia diagnostyczna z biopsją, gastroskopia z zabiegiem polipektomii oraz endoskopowe protezowanie z użyciem protez samorozprężalnych.

Na endoskopowe badanie wnętrza przełyku można udać się także w Krakowie do Centrum Gastrologicznego. Placówka ta wyposażona jest w nowoczesny gastroskop video Evis Exera firmy Olympus - wraz z badaniem wykonywane są testy ureazowe oraz diagnostyka histopatologiczna. Oprócz gastroskopii przeprowadzane jest tutaj USG jamy brzusznej ultrasonografem cyfrowym Toshiba Aplio MX oraz badanie kolonoskopowe (dolnego odcinka przewodu pokarmowego).

Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat gastroskopie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…