Leczenie otyłości balonem żołądkowym Lublin i okolice

Bezpośrednio w Lublinie nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie otyłości balonem żołądkowym, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 8 innych klinik z okolicy Lublina. Leczenie otyłości balonem żołądkowym można przeprowadzić m.in. w Centrum Medyczne Damiana w Warszawie (148 km od Lublina) w cenie 11385 zł lub w Szpital Medicover w Warszawie (144 km od Lublina) gdzie cena za leczenie otyłości balonem żołądkowym wynosi 10500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Szpital Pulsmed

Łódź, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26(222 km od Lublina)
8,2 / 10  •  Bardzo dobra  •  264 opinii

Zabieg wykonany bardzo fachowo, na chwilę obecną jestem 3 tygodnie po założenie implantu - schudłem 9 kg. Jak dla mnie super! ~ Krzysztof z Poznania (Leczenie otyłości balonem, lek. Zbigniew Kowalczyk)

 • Leczenie otyłości balonem od 7500 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Heliosphere BAG 9000 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera od 6500 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil od 6500 zł
lek. Zbigniew Kowalczyk

lek. Zbigniew Kowalczyk

chirurg ogólny, bariatra, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Czy każda osoba z nadwagą lub otyłością może zdecydować się na balonikowanie żołądka? Jak wygląda dieta po przeprowadzeniu tego zabiegu? Ile można schudnąć po implantacji balonu gastrycznego? Na te i inne pytania podczas webinaru odpowiedział lek. Zbigniew Kowalczyk z łódzkiego Szpitala Prywatnego Pulsmed.

zobacz film o zabiegu »
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości 250 zł

Leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Lublina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Lublina na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 6500 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil natomiast najwyższa cena w Lublinie wynosi do 12500 zł (leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365).

Ile kosztuje leczenie otyłości balonem żołądkowym w najbliższej odległości od Lublina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Lublina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Lublina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System
  Warszawa, Wałbrzyska 46(153 km od Lublina)
  (znieczulenie - 1200 zł)

  11385 zł

  Warszawa, Rzeczypospolitej 5(153 km od Lublina)

  od 10500 zł
  do 10500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera
  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26(223 km od Lublina)
  6.500 PLN (znieczulenie miejscowe) / 7.000 PLN (znieczulenie ogólne) + 1200 PLN za znieczulenie przy usunięciu balona

  od 6500 zł
  do 6500 zł

  Łódź, Mokra 4(223 km od Lublina)
  cena wraz z usunięciem balonu

  od 7100 zł
  do 9000 zł

  Brzeziny, Marii Curie-Skłodowskiej 6(204 km od Lublina)
  6 miesięcy - 8 900 zł 12 miesięcy - 9 900 zł

  od 8900 zł
  do 9900 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Heliosphere BAG
  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26(223 km od Lublina)
  cena obejmuje kwalifikację do zabiegu, specjalistyczne badania, implantację balonu, konsultacje specjalistów i 6-cio miesięczną opiekę oraz usunięcie balonu żołądkowego; usunięcie balonu jest w znieczuleniu ogólnym; balon dostępny jest na wcześniejsze zamówienie + 1200zł za usunięcie balonu

  9000 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil
  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26(223 km od Lublina)

  od 6500 zł
  do 6500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365
  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26(223 km od Lublina)
  9000 zł - znieczulenie miejscowe, 9500 zł - znieczulenie ogólne + 1200zł za usunięcie balonu

  od 9000 zł
  do 9000 zł

  Warszawa, Rzeczypospolitej 5(153 km od Lublina)

  od 12500 zł
  do 12500 zł

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości balonem żołądkowym w innych miastach.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Lublinie - gdzie najlepiej?

Kadra w Centrum Medyczne MediSpace Kadra w Centrum Medyczne MediSpace

Leczenie otyłości za pomocą balonu żołądkowego należy do endoskopowych, niechirurgicznych metod leczenia. Zabieg jego założenia podobny jest do zabiegu gastroskopii - polega na umieszczeniu metodą endoskopową silikonowego balonu w żołądku, a następnie wypełnieniu go solą fizjologiczną. Metoda działania balona żołądkowego polega na znacznym wzroście uczucia sytości przy zjedzeniu niewielkich ilości pokarmów, co wynika z faktu, że balon wypełni większość żołądka. Balon jest usuwany po 6 miesiącach, w czasie których spadek BMI może wynieść do 24%. Często zabieg balonikowania wykonywany jest przez zabiegami z zakresu chirurgii bariatrycznej lub u osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą poddać się operacji. Założenie balonu żołądkowego przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym.

Odchudzianie za pomocą balona żołądkowego w lubelskich ośrodkach medycznych

Na leczenie otyłości balonem gastrycznym można udać się do Centrum Medycznego Lux Med w Lublinie. W zabiegach takich wykorzystywany jest tutaj balon żołądkowy BIB, wypełniony roztworem soli fizjologicznej. Z innych metod leczenia otyłości oferowana jest tutaj również laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka oraz by-pass żołądkowy. Pacjent może poddać się także sesji psychologicznej z zakresu bariatrii oraz uzyskać bariatryczne porady żywieniowe.

Lekarzem, zajmującym się w Lublinie zakładaniem balonu żołądkowego, jest dr n. med. Wiesław Pesta, chirurg ogólny (specjalizacja II stopnia w 1991 roku). Doświadczenie z zakresu chirurgii bariatrycznej zdobywał na Oddziale Chirurgii Ogólnej  i Małoinwazyjnej  Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach. Z innych przeprowadzanych przez niego zabiegów z zakresu chirurgii bariatrycznej można wymienić także opaskę żołądkową, rękawową resekcję żołądka, wyłączenie żółciowo-trzustkowe oraz by-pass żołądkowy. 

Leczenie otyłości balonem żołądkowym oferowane jest także przez Zakład Opieki Zdrowotnej Gastromed, mieszczący się w Lublinie. Wykorzystywany jest tutaj balon wewnątrzżołądkowy BIB Orbera. Ponadto pacjent, mający problem z nadwagą i otyłością, może udać się do poradni dietetycznej, gdzie zostanie mu zaproponowany kompleksowy program leczenia otyłości. Ponadto z innych badań i zabiegów można poddać się w tym ośrodku endoskopii przewodu pokarmowego, gastroenterologii jednego dnia oraz leczeniu refluksu za pomocą metody Stretta.

 

Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…