Usunięcie znamienia barwnikowego Lublin i okolice

Bezpośrednio w Lublinie nie dysponujemy placówką wykonującą usunięcie znamienia barwnikowego, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 40 innych klinik z okolicy Lublina. Usunięcie znamienia barwnikowego można przeprowadzić m.in. w Klinika Intima Art&Este w Łodzi (222 km od Lublina) w cenie 300 zł lub w Centrum Medyczne Suliga w Częstochowie (241 km od Lublina) gdzie cena za usunięcie znamienia barwnikowego wynosi 400 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Usunięcie znamienia barwnikowego najbliżej Lublina - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie znamienia barwnikowego w 40 placówkach w Lublinie. Najniższa cena wynosi 90 zł w All-Med, najwyższa to 800 zł, natomiast średni koszt to 425 zł.

Ile kosztuje usunięcie znamienia barwnikowego w najbliższej odległości od Lublina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie znamienia barwnikowego najbliżej Lublina:

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie znamienia barwnikowego w innych miastach.

Usunięcie znamienia barwnikowego w Lublinie - gdzie najlepiej?

Znamiona barwnikowe to łagodne zmiany nowotworowe (melanocytowe), które bardzo rzadko ulegają zezłośliwieniu. Z tej racji jednak, że często są postrzegane jako defekty urody, znamiona barwnikowe są chętnie usuwane. Warto pamiętać, że przed jakimkolwiek zabiegiem wymagana jest diagnostyka w postaci m.in. dermatoskopii, która wykluczy ryzyko transformacji zmiany bądź czerniaka. Profilaktyka raka skóry w przypadku znamion obejmuje bowiem wszystkie atypowe zmiany o nagłym wzroście, asymetryczne, z objawem krwawienia lub zmiany barwy. Leczenie polega na ich jak najszybszym usunięciu (wycięciu) z marginesem zdrowych tkanek, zabezpieczając w ten sposób przed ewentualnym nawrotem choroby.

Usuwanie znamion w Lublinie – zabiegi i metody

Fraxel eCO2 Premium to nowoczesny, frakcyjny system laserowy CO2 firmy Lutronic, który w celu usuwania znamion barwnikowych stosują specjaliści Centrum Medycyny Estetycznej  i Laseroterapii Ideal Med. W zależności od wskazań, metodę zastępuje klasyczny zabieg chirurgicznego wycięcia zmiany. Wszystkie pieprzyki są tu wcześniej diagnozowane przez lekarza dermatologa lub chirurga onkologa metodą dermatoskopii, co pozwala odróżnić rodzaj zmiany – znamiona barwnikowe od dysplastycznych czy brodawki łojotokowej bądź nabłoniaka barwnikowego.

Usunięcie znamienia barwnikowego należy także do oferty Gabinetu Ars Medica, gdzie w ramach chirurgii laserowej usuwane są m.in. pieprzyki i brodawki, odciski i inne narośla skórne. Oprócz małoinwazyjnej metody usunięcia laserowego, oferta przewiduje również zabiegi chirurgiczne. Placówka od 2003 r. realizuje usługi z zakresu medycyny estetycznej, które - oprócz laserowego leczenia zmian skórnych - obejmują również laserowe zamykanie naczynek.  

Diagnostyką i leczeniem chorób skóry u dzieci i dorosłych, w tym usuwaniem znamion barwnikowych, oraz diagnostyką czerniaka i znamion barwnikowych z zastosowaniem dermoskopii i wideodermoskopii zajmuje się dr n. med. Anna Michalak-Stoma, specjalista dermatolog-wenerolog, stypendystka DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) na Uniwersytecie Heinrich-Heine w Düsseldorfie. W ramach swojej praktyki wykonuje zabiegi usuwania brodawek, zmian chorobowych skóry i błon śluzowych oraz nowotworów łagodnych i złośliwych skóry z zastosowaniem m.in. elektrochirurgii i kriochirurgii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii.

Więcej na temat usunięcie znamienia barwnikowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…