Operacja i leczenie migdałków Lublin

Operacje i leczenie migdałków Lublin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie migdałków w Lublinie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 2300 zł za usunięcie trzeciego migdałka (gardłowego) chirurgicznie natomiast najwyższa cena w Lublinie wynosi do 2500 zł (usunięcie migdałka gardłowego z wycięciem migdałków podniebiennych).

Ile kosztuje operacje i leczenie migdałków w Lublinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie migdałków w Lublin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie migdałków w Lublinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Usunięcie migdałka gardłowego z wycięciem migdałków podniebiennych
  Lublin, Kazimierza Przerwy-Tetmajera 21

  od 2500 zł
  do 2500 zł

 • Usunięcie trzeciego migdałka (gardłowego) chirurgicznie
  Lublin, Kazimierza Przerwy-Tetmajera 21

  od 2300 zł
  do 2300 zł

Posiadamy również ofertę w 20 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie migdałków w innych miastach.

Operacje i leczenie migdałków w Lublinie - gdzie najlepiej?

Migdałki (łac. tonsillae) należą do układu chłonnego człowieka i spełniają rolę odpornościową oraz ochronną przed infekcjami górnych dróg oddechowych. U dzieci występuje dodatkowo migdałek gardłowy, który z czasem zanika, natomiast u dorosłych występują migdałki podniebienne. Powtarzające się stany zapalne, spowodowane nawracającą anginą, zapaleniem zatok przynosowych i zapaleniem błony śluzowej nosa, są przyczyną przerośnięcia migdałków, co z kolei prowadzi do bezdechu sennego, głośnego chrapania, niespokojnego snu czy bóli głowy. Przewlekle zapalenie migdałków natomiast objawia się okresowymi bólami gardła, bólami szyi i trudnością w połykaniu, nieprzyjemnym zapachem z ust czy powiększeniem się węzłów chłonnych szyi. Pacjent może podać się wtedy leczeniu farmakologicznemu lub - jeśli nie przynosi ono rezultatów - leczeniu zabiegowemu z zakresu częściowego lub całkowitego wycięcia przerośniętych migdałków.

Gdzie można wyleczyć migdałki w lubelskich placówkach medycznych

Zabiegi usuwające migdałki są oferowane przez Centrum Medyczne Sanitas w Lublinie. Pacjent może poddać się tutaj wycięciu migdałków gardłowych (adenotomia), wycięciu migdałków bocznych (tonsilotomia) a także zabiegowi łączonemu z zakresu usunięcia migdałków gardłowych i bocznych. Ponadto, z innych zabiegów laryngologicznych, przeprowadzane są tutaj także zabiegi adenotomii z paracentezą, zabiegi jednoczesne adenotomii, tonsilotomii i paracentezy oraz endoskopia zatok przynosowych czy wycięcie ślinianki podżuchwowej. 

Operacje i leczenie migdałków to także propozycja medyczna Oddziału Otolaryngologii, mieszczącego się w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Lublinie. Oddział ten oferuje wyłuszczenie migdałków podniebiennych u dzieci oraz inne operacje gardła dla dorosłych pacjentów, w tym plastykę podniebienia leczącą nadmierne chrapanie oraz bezdech senny. Placówka w zabiegach laryngologicznych posługuje się laserem CO2 oraz falami radiowymi metodą Ellman (chirurgia radiofalowa).

Lekarzem, zajmującym się na terenie Lublina leczeniem zabiegowym migdałków, jest  lek. med. Wojciech Goliszek, otolaryngolog (specjalizacja I stopnia od 1989 i II stopnia od 1993 roku), który swoje doświadczenie z przeprowadzania zabiegów laryngologicznych zdobywał w Szpitalu Okręgowym w Lublinie oraz 6 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Dęblinie na Pododdziale Laryngologicznym. Oprócz wycinania migdałków podniebiennych i gardłowych, zajmuje się także zabiegami endoskopowymi, leczącymi schorzenia nosa i zatok.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie migdałków w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Świdnik oraz Puławy.

Więcej na temat operacje i leczenie migdałków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…