USG ortopedyczne Lublin i okolice

Bezpośrednio w Lublinie nie dysponujemy placówką wykonującą uSG ortopedyczne, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 48 innych klinik z okolicy Lublina. USG ortopedyczne można przeprowadzić m.in. w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima w Warszawie (153 km od Lublina) w cenie 170 zł lub w Klinika Intima Art&Este w Łodzi (222 km od Lublina). Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

USG ortopedyczne najbliżej Lublina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG ortopedyczne najbliżej Lublina na podstawie cenników z 48 placówek. Najniższa cena to 100 zł za USG stawu barkowego natomiast najwyższa cena w Lublinie wynosi do 390 zł (USG ścięgna Achillesa z konsultacją).

Ile kosztuje USG ortopedyczne w najbliższej odległości od Lublina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG ortopedyczne najbliżej Lublina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG ortopedyczne najbliżej Lublina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 41 innych miastach. Sprawdź ceny USG ortopedyczne w innych miastach.

USG ortopedyczne w Lublinie - gdzie najlepiej?

Podczas diagnostyki ultrasonograficznej z zakresu ortopedii lekarz może obejrzeć stawy przed i po urazach, a także ocenić ich stan faktyczny przed i po zabiegach operacyjnych. Ponadto może ocenić ścięgna, mięśnie i więzadła, a także zmiany patologiczne z zakresu guzów tkanek miękkich czy zbiorników płynu. USG ortopedyczne jest także niezwykle istotne przy ocenie powierzchni stawowych, wolnych ciał w jamach stawowych czy okolicznych węzłów chłonnych. Widoczne są dokładnie zmiany pourazowe, zmiany zapalne oraz efekty leczenia operacyjnego, np. po wstawieniu endoprotezy biodra.

Ultrasonografia ortopedyczna na terenie Lublina

Lekarzem, wykonującym w Lublinie badania ultrasonograficzne ortopedyczne, jest lek. med. Jacek Karski, ortopeda i traumatolog (specjalizacja I stopnia w 1992 roku) oraz specjalista rehabilitacji medycznej (od 2014 roku), który w swojej dziedzinie medycyny wydał wiele publikacji medycznych, w tym także na temat ultrasonografii w ortopedii: jest m.in. autorem artykułu "Ultrasonograficzne monitorowanie procesu wydłużania kończyn" w czasopiśmie "Chirurgia Narządu Ruchu", a także współautorem pracy "Korelacja objawów klinicznych i ultrasonograficznych w dysplazji stawów biodrowych" ,zamieszczonej w materiałach naukowych I Sympozjum z zakresu badań ultrasonograficznych w profilaktyce wrodzonej dysplazji stawów biodrowych (1991 rok). Lekarz ten w swojej praktyce lekarskiej zajmuje się m.in. USG stawów biodrowych, USG stawów kolanowych czy USG stóp.

USG ortopedyczne oferowane jest także na terenie Lublina przez Centrum Medyczne Chodźki. Z tego zakresu placówka ta oferuje szeroki wachlarz badań ultrasonograficznych, w tym USG mięśni, USG stawu biodrowego u dzieci (USG preluksacyjne), USG ścięgna Achillesa, a także USG poszczególnych stawów (łokciowego, barkowego, kolanowego czy biodrowego). Ponadto pacjent może być tutaj poddany również badaniu USG śródręcza i palców, USG nadgarstka dłoni czy USG stopy wraz ze stawem skokowym.

Na diagnostykę USG ortopedyczną pacjent z Lublina i okolic może udać się również do lek. med. Pawła Kuczyńskiego, specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2009 roku), który z zakresu USG ortopedycznego posiada dodatkowe umiejętności, uprawniające go do wykonywania takich badań. Ponadto wprawy z ultrasonografii ortopedycznej nabywał również podczas pracy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Oprócz diagnostyki ortopedycznej sprzęt USG wykorzystuje również do podawania komórek macierzystych do stawów, a także do iniekcji dostawowych narządu ruchu.

Więcej na temat USG ortopedyczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…