Chirurgiczne leczenie otyłości Lublin i okolice

Bezpośrednio w Lublinie nie dysponujemy placówką wykonującą chirurgiczne leczenie otyłości, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 3 innych klinik z okolicy Lublina. Chirurgiczne leczenie otyłości można przeprowadzić m.in. w Humana Medica Omeda w Białymstoku (214 km od Lublina) w cenie 18000 zł lub w Szpital Prywatny Pulsmed w Łodzi (222 km od Lublina) gdzie cena za chirurgiczne leczenie otyłości wynosi 22000 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Lublina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Lublina na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 18000 zł za rękawowa resekcja żołądka natomiast najwyższa cena w Lublinie wynosi do 25400 zł (rękawowa resekcja żołądka).

Ile kosztuje chirurgiczne leczenie otyłości w najbliższej odległości od Lublina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Lublina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Lublina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Plikacja żołądka
  Białystok, Fabryczna 39(214 km od Lublina)

  od 18000 zł
  do 20000 zł

 • Rękawowa resekcja żołądka
  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26(223 km od Lublina)

  22000 zł

  Białystok, Fabryczna 39(214 km od Lublina)

  od 18000 zł
  do 20000 zł

  Brzeziny, Marii Curie-Skłodowskiej 6(204 km od Lublina)
  Konsultacja pacjentów po zmniejszeniu żołądka Sleeve - 200 zł

  25400 zł

Posiadamy również ofertę w 9 innych miastach. Sprawdź ceny chirurgiczne leczenie otyłości w innych miastach.

Chirurgiczne leczenie otyłości w Lublinie - gdzie najlepiej?

Niechirurgiczne metody leczenia otyłości olbrzymiej, poza nielicznymi przypadkami, są w dłuższej perspektywie nieefektywne. W 1991 National Institutes of Health potwierdził, że pacjenci, którzy korzystali z takich metod, w ciągu 5 lat powrócili do pierwotnej wagi ciała. Skuteczność chirurgii bariatrycznej w ciągu ostatnich dziesięcioleci potwierdzają najczęściej wykonywane zabiegi m.in. pionowa plastyka żołądka, opaska regulowana, bypassy czy metody zmniejszające absorpcję pokarmu. Stosuje się je wyłącznie po wcześniejszym leczeniu zachowawczym z wykorzystaniem diety i farmakoterapii.

Chirurgiczne  zmniejszenie masy ciała

Specjalistyczne leczenie oferowane w Centrum Leczenia Nadwagi i Otyłości Vitrumed, uwzględnia również kwalifikacje do zabiegów operacyjnych, które stosuje się u osób z otyłością III stopnia (BMł 40 kg/m2), z otyłością II stopnia (BMł 35—39,9 kg/m2) i z 1 w przypadku towarzyszących otyłości chorób w postaci nadciśnienia, cukrzycy typu 2 czy niewydolności serca, a u których leczenie zachowawcze okazało się nieskuteczne. Wskazane przez Centrum leczenie operacyjne to procedury restrykcyjne, ograniczające pojemność żołądka jak np. operacje opasania żołądka. Niekiedy w połączeniu z operacją ograniczającą wchłanianie składników pokarmowych m.in. wycięcie środkowej i obwodowej części żołądka z wytworzeniem „krótkiego jelita”.

Chirurgiczną korekcję powłok po dietetycznym lub chirurgicznym leczeniu otyłości oraz plastykę brzucha w wielospecjalistycznym szpitalu Żagiel Med wykonuje specjalista chirurg ogólny, specjalista chirurg plastyczny, dr n. med. Ryszard Mądry, który konsultuje, kwalifikuje i przeprowadza zabiegi operacyjne. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, dr Mądry przyjmuje w Przychodni Przyszpitalnej, gdzie w zakresie ambulatorium świadczone są specjalistyczne badanie lekarskie, pełna diagnostyka oraz niezbędna edukacja i promocja zachowań prozdrowotnych. Żagiel Med Szpital to pierwszy prywatny szpital w Lublinie, gdzie świadczenia medyczne realizowane są w ramach współpracy m.in. z Medica Polska oraz PZU Pomoc. 

W Ośrodku Chirurgii Plastycznej dr. Macieja Kuczyńskiego w zakresie zabiegów modelowania sylwetki wykonywana jest również plastyka powłok brzucha. Operacje korekcyjne dotyczą zarówno korekty zniekształceń pooperacyjnych, jak i po znacznej redukcji masy ciała w przebiegu leczenia otyłości i mają na celu usunięcie nadmiaru fałdów skórno-tłuszczowych jakich nie da się zredukować pomimo zastosowanej diety i ćwiczeń fizycznych. Ten sam problem dotyczy zwiotczałej skóry ramion, którą w Ośrodku można usunąć obustronnie lub jednostronnie oraz korekcji pośladków i ud, z podciągnięciem ich zwiotczałej skóry. Placówka istnieje  od 2004 r. i posiada oddział szpitalny w Lublinie oraz Rzeszowie.

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej Szpitala Powiatowego w Łęcznej w 2012 r. z inicjatywy dr n. med. Wiesława Pesty powstał Ośrodek Chirurgicznego Leczenia Otyłości i Chirurgii Metabolicznej. Nowoczesny trakt operacyjny pozwala na realizację zaawansowanych technik laparoskopowych w zabiegach bariatrycznych. Procedury leczenia otyłości, oprócz chirurgów–specjalistów z dziedziny bariatrii, dotyczą opieki m.in. pulmonologa, psychologa, kardiologa oraz diabetologa. Proces leczenia kończą przeprowadzane w Ośrodku operacje plastyczne, pod kierunkiem prof. Jerzego Strużyny. Terapia otyłości jest refundowana przez NFZ. Ośrodek posiada certyfikat i rekomendację sekcji Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Więcej na temat chirurgiczne leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…