Operacja i leczenie kolana Lublin

Operacje i leczenie kolana Lublin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie kolana w Lublinie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 7000 zł za artroskopia lecznicza stawu kolanowego natomiast najwyższa cena w Lublinie wynosi do 26000 zł (endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego).

Ile kosztuje operacje i leczenie kolana w Lublinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie kolana w Lublin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie kolana w Lublinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Artroskopia lecznicza stawu kolanowego
  Lublin, Kazimierza Przerwy-Tetmajera 21
  Artroskopia kolana ze szwem łąkotki - od 8200 zł

  od 7000 zł
  do 7000 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego
  Lublin, Kazimierza Przerwy-Tetmajera 21

  od 26000 zł
  do 26000 zł

 • Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL)
  Lublin, Kazimierza Przerwy-Tetmajera 21

  od 11000 zł
  do 11000 zł

 • Artroskopowe szycie łąkotki
  Lublin, Kazimierza Przerwy-Tetmajera 21

  od 11000 zł
  do 11000 zł

Posiadamy również ofertę w 27 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie kolana w innych miastach.

Operacje i leczenie kolana w Lublinie - gdzie najlepiej?

Staw kolanowy jest najbardziej skomplikowanym stawem ludzkiego organizmu. Ruch kolana to nie tylko zgięcie i wyprost, ale cały mechanizm składający się z ruchów obrotowych, ruchu ślizgowego powierzchni stawowych uda względem piszczeli oraz przesuwania się rzepki.

Artroskopia – małoinwazyjne leczenie urazów stawu kolanowego

Artroskopia stawu kolanowego przyspiesza rekonwalescencję, zmniejsza ryzyko okołooperacyjne oraz poprawia estetykę ran dzięki niewielkiemu, 5 – 8 mm nacięciu. Artroskopowe leczenie odbywa się pod kontrolą kamery i bardzo małego obiektywu, który pozwala na obserwację wnętrza stawu. Tę technikę operacyjną stosują specjaliści Szpitala Żagiel Med, m.in. specjalista ortopedii i traumatologii, dr n. med. Tomasz Kleczkowski, członek Sekcji Chirurgii Kolana, Artroskopii i Traumatologii Sportu przy PTOiTr, certyfikowany w zakresie protezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego. Operacja stawu kolanowego jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, a jej ostateczna cena zależy od rodzaju i ilości implantów/zszywek niezbędnych do skutecznego przeprowadzenia zabiegu.

Pełne spektrum zabiegów artroskopowych kolana, w tym m.in. leczenie zwichnięć rzepki i chorób stawu rzepkowo-udowego, artroskopowe usunięcia wczesnych zmian zwyrodnieniowych kolana oraz zabiegi rewizyjne i rekonstrukcyjne wraz z protezoplastyką stawu kolanowego oferuje Ortomix. Ośrodek specjalizujący się w leczeniu chorób układu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem medycyny sportowej, w zakresie zabiegów ortopedycznych i reumatoidalnego zapalenia stawów współpracuje z Poradnią Reumed w Lublinie oraz od 2007 r. z Kliniką Chirurgii Endoskopowej w Żorach i Śląskim Bankiem Tkanek w Katowicach.

W Ośrodku Chirurgii Plastycznej dr Macieja Kuczyńskiego, oprócz chirurgii kosmetycznej, wykonywane są także zabiegi z zakresu ortopedii i medycyny sportowej, a specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu jest dr n. med. Paweł Kuczyński. Oprócz konsultacji i diagnostyki narządu ruchu, wykonuje m.in. artroskopowy szew łąkotki oraz naprawę aparatu wyprostnego kolana, a także usunięcie torbieli podkolanowej (cysty Bakera). Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego posiada doświadczenie w operacjach z zakresu chirurgii ręki i stopy oraz w podawaniu czynnika płytkowego PRP pod kontrolą USG. Certyfikowany m.in. w alloplastyce całkowitej stawu kolanowego.

Kompleksowym leczeniem ortopedycznym zarówno zachowawczym, jak i operacyjnym, z zastosowaniem małoinwazyjnych technik operacyjnych, takich jak artroskopia stawów, zajmuje się Specjalistyczny Gabinet Ortopedyczny Łukasz Czuraszkiewicz. W zakresie leczenia operacyjnego, realizuje m.in. artroskopię kolana – zespół bocznego przyparcia rzepki, zespoły fałdów błony maziowej czy synowektomię oraz chirurgię kolana – protezy kolana w przebiegu artrozy, plastykę mozaikową chrząstki, a także uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego i strzałkowego. Kwalifikacje do zabiegów możliwe są po wcześniejszej diagnostyce i konsultacji, a usługi świadczone są zarówno w ramach umowy z NFZ, jak i prywatnie.

W operacjach artroskopowych stawu kolanowego i chirurgii ręki specjalizuje się także Centrum Medyczne Medicos, gdzie wykonywane są nowoczesne zabiegi diagnostyczne i lecznicze w zakresie: artroskopowego oczyszczenia powierzchownych uszkodzeń chrząstki (shaving), artroskopowej chondrektomii, przeszczepiania chrząstki metodą otwartą oraz artroskopowej reimplantacji oddzielonych fragmentów chrzęstno-kostnych. Wszystkie zabiegi ortopedyczne w ramach chirurgii jednego dnia refundowane są przez NFZ, a po wyczerpaniu limitu rocznego istnieje możliwość przeprowadzenia procedur odpłatnie.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie kolana w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Świdnik oraz Puławy.

Więcej na temat operacje i leczenie kolana

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…