Leczenie otyłości balonem żołądkowym Warszawa

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości balonem żołądkowym w Warszawie na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 10500 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System natomiast najwyższa cena w Warszawie wynosi do 14900 zł (leczenie otyłości balonem żołądkowym Allurion).

Ile kosztuje leczenie otyłości balonem żołądkowym w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości balonem żołądkowym w warszawskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości balonem żołądkowym w Warszawie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System
  Warszawa, Wałbrzyska 46
  (znieczulenie - 1200 zł)

  11385 zł

  Warszawa, Rzeczypospolitej 5

  od 10500 zł
  do 10500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365
  Warszawa, Rzeczypospolitej 5

  od 12500 zł
  do 12500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Allurion
  Warszawa, KEN 21/
  14 900 zł - Balon Allurion - implantacja-waga z aplikacją kontrolującą skład ciała i wagę - dieta kliniczna na 4 dni, e-book z zaleceniami dietetycznymi, 6 miesięcy opieki lekarskiej oraz dietetycznej

  od 14900 zł
  do 14900 zł

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości balonem żołądkowym w innych miastach.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Warszawie - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana

Wprowadzenie do żołądka specjalnego balonika wypełnionego powietrzem bardzo skutecznie zapobiega spożywaniu nadmiernej ilości pokarmu oraz ogranicza apetyt. Jest to obecnie najbezpieczniejsza metoda w zakresie nieoperacyjnego leczenia otyłości, wskazana osobom, u których otyłość staje się zagrożeniem dla utraty zdrowia lub życia, szczególnie w przypadku chorych na cukrzycę typu 2, pacjentów z BMI > 40 lub BMI > 35 oraz innymi chorobami współwystępującymi.

Zwalczyć otyłość i odzyskać zdrowie

Osoby szukające sposobu na skuteczne pozbycie się zbędnych kilogramów mogą skorzystać z oferty MD Clinic,  jaka obejmuje konsultacje bariatryczne i badania kwalifikacyjnych do założenia balonu żołądkowego. Jak wyjaśniają specjaliści, wykonany z silikonu balonik wypełniony 600 ml soli fizjologicznej umieszcza się w żołądku na 6 miesięcy, co w konsekwencji zmniejszenie uczucia łaknienia i głodu, dzięki czemu pacjent może stracić 10-30 kg. Zabieg wykonuje chirurg, bariatra, gastrolog, dr hab. n. med. Wojciech Lisik. 

Balonikowanie żołądka to oferta Centrum Leczenia Otyłości AGklinik, która wykorzystuje wypełniony powietrzem balon żołądkowy Heliosphere. Zabieg trwa około 20 minut, wykonywany jest w znieczuleniu dożylnym, a kuracja trwa do pół roku i po tym okresie balon powinien być usunięty. Pacjenci m. in. ze wskazaniami do chirurgii bariatrycznej, którzy mają przeciwwskazania anestezjologiczne są najlepszymi kandydatami do implantacji balonika. Cennik obejmuje jego założenie oraz usunięcie. Klinika współpracuje ponadto z Centrum Odchudzania Slimcenter mgr inż. Anny Pietrych.

Zabiegi endoskopowego zakładania balonu żołądkowego są realizowane także w Centrum Endoskopii Przewodu Pokarmowego Szpitala Lux Med. Implantacja – BioEnterics Intragastric Baloon (BIB – System) – polega na wprowadzeniu do żołądka balonu i wypełnieniu go solą fizjologiczną pod kontrolą endoskopu. Procedura stanowi również przygotowanie przedoperacyjne w leczeniu otyłości olbrzymiej. Koordynatorem pracowni endoskopowej jest lek. med. Wojciech Dąbrowski, specjalista chirurgii ogólnej. Przed kwalifikacją do zabiegu wskazana jest opieka dietetyka i psychologa.

Osoby walczące z nadwagą mogą również skorzystać z 6-miesięcznego programu leczenia otyłości – balon Orbera, realizowanego przez Klinikę Leczenia Otyłości Szpitala Medicover. W tym czasie pacjentem opiekuje się zespół specjalistów, m. in. lekarz bariatra, dietetyk oraz chirurg i psycholog. Zastosowanie balonu Orbera jest tu jedną z trzech opcji i jedyną nieoperacyjną. Kadrę specjalistów tworzy m. in. dr n. med. Andrzej Lewczuk, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, chirurg prowadzący terapie wszczepienia balonu żołądkowego.

Program leczenia otyłości balonem żołądkowym posiada w swojej ofercie również Centrum Medyczne Enel-Med. Usługa jest kierowana do osób otyłych do 140 kg i obejmuje pół roczną opiekę specjalistyczną, z zastrzeżeniem zmiany zwyczajów żywieniowych pacjenta i przestrzegania zaleceń dietetyka w okresie leczenia balonem. Zaletą metody jest jej małoinwazyjność oraz bezbolesny i krótki zabieg endoskopowy. Do zabiegu kwalifikują pacjenta specjalistyczne badania oraz pełnoletność.

Kwalifikacje do zastosowania  balonu żołądkowego w otyłości, 92 km od Warszawy, w Siedlcach w ramach Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Panmed prowadzi dr n. med. Kryspin Mitura, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej, certyfikowany w endoskopii diagnostycznej i zabiegowej. Jako Zastępca Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego w Siedlcach, zabiegi wykonuje na Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala, gdzie w 2012 r. po raz pierwszy zastosowano te metodę leczenia otyłości. Procedura podlega refundacji NFZ.

 

Kadra w Centrum Medyczne MediSpace Kadra w Centrum Medyczne MediSpace

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości balonem żołądkowym w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…