Leczenie otyłości balonem żołądkowym Szczecin i okolice

Filtruj wyniki:

Szczecin 

Mapa

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Otyłość to coraz powszechniejszy problem, którego leczenie za pomocą diety i ćwiczeń nie zawsze jest możliwe. Jedną z metod zabiegowych, pozwalających zrzucić nadmiar kilogramów, jest leczenie otyłości balonem żołądkowym.  Zaleca się ją przede wszystkim tym pacjentom, którzy muszą zmniejszyć masę ciała ze względów zdrowotnych. Jest to też wyjście dla wszystkich tych, którzy podjęli już walkę z otyłością, ale stosowane dotychczas metody zawiodły. Małoinwazyjny i odwracalny zabieg wprowadzenia balonu do żołądka wykonuje się za pomocą endoskopu. Balon jest wypełniony powietrzem lub też roztworem fizjologicznym. Zakłada się go na okres nieprzekraczający sześciu miesięcy. Ma on przez ten czas powodować u pacjenta uczucie sytości tak, by nie sięgał po nadprogramowe posiłki. W trakcie terapii osoba leczona jest również otaczana opieką dietetyka, który ustala jej odpowiedni jadłospis. Procedurę założenia balonu żołądkowego wykonuje specjalista gastrolog.

Terapia balonem żołądkowym na terenie Szczecina – gdzie się na nią udać?

Leczenie otyłości balonem żołądkowym oferuje swoim pacjentom Centrum Medyczne Sonomed, znajdujące się w Szczecinie. W trakcie procesu leczenia pacjent znajduje się pod opieką dietetyka, a po zakończonym leczeniu może się tam zgłosić na zabieg wyjęcia założonego wcześniej balonu. Przed wykonaniem tych procedur można się zgłosić na konsultację w zakresie gastroenterologii oraz poddać się gastroskopii, wspieranej badaniem USG.

Aby poddać się terapii odchudzającej z zastosowaniem balonu żołądkowego można odwiedzić także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA. W Pracowni Endoskopii Diagnostycznej i Zabiegowej wykonywane są zabiegi z zakresu profilaktyki chorób żołądka oraz przewodu pokarmowego. Poza endoskopowym leczeniem otyłości, lekarze przeprowadzają tam również gastroskopię diagnostyczną czy endoskopowe leczenie nienowotworowych zmian oraz chorób przewodu pokarmowego.

Osobom, walczącym z nadmiarem kilogramów, pomóc mogą również specjaliści z Prywatnego Szpitala Pulsmed. Jest to wielospecjalistyczny ośrodek, w którym pracują także lekarze, zajmujący się bariatrią. W jej ramach wykonuje się tam nie tylko leczenie balonem żołądkowym Heliosphere, ale również leczy się otyłość opaską żołądkową lub prowadzi się terapię zachowawczą, połączoną z elementami psychoterapii.

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…