Leczenie otyłości balonem żołądkowym Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie otyłości balonem żołądkowym, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Szczecina. Leczenie otyłości balonem żołądkowym można przeprowadzić m.in. w Stadmedica Centrum Medyczne w Bydgoszczy (225 km od Szczecina) w cenie 7775 zł lub w Szpital Certus w Poznaniu (192 km od Szczecina) gdzie cena za leczenie otyłości balonem żołądkowym wynosi 9500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Stadmedica Centrum Medyczne

Bydgoszcz, ul. Nakielska 327(225 km od Szczecina)
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  547 opinii
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil 7775 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System 9000 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365 9750 zł
 • Usunięcie balonu żołądkowego metodą endoskopową 2700 zł
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości 300 zł

Leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Szczecina na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 7775 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 12900 zł (leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera).

Ile kosztuje leczenie otyłości balonem żołądkowym w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Szczecina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Szczecina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System
  Bydgoszcz, Nakielska 327(232 km od Szczecina)
  6 miesięczny

  9000 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera
  Poznań, Grunwaldzka 156(195 km od Szczecina)
  6 miesięcy - 9 500 zł 12 miesięcy - 12 900 zł

  od 9500 zł
  do 12900 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil
  Bydgoszcz, Nakielska 327(232 km od Szczecina)
  6 miesięczny

  7775 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365
  Bydgoszcz, Nakielska 327(232 km od Szczecina)
  12 miesięczny

  9750 zł

Posiadamy również ofertę w 13 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości balonem żołądkowym w innych miastach.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Otyłość to coraz powszechniejszy problem, którego leczenie za pomocą diety i ćwiczeń nie zawsze jest możliwe. Jedną z metod zabiegowych, pozwalających zrzucić nadmiar kilogramów, jest leczenie otyłości balonem żołądkowym.  Zaleca się ją przede wszystkim tym pacjentom, którzy muszą zmniejszyć masę ciała ze względów zdrowotnych. Jest to też wyjście dla wszystkich tych, którzy podjęli już walkę z otyłością, ale stosowane dotychczas metody zawiodły. Małoinwazyjny i odwracalny zabieg wprowadzenia balonu do żołądka wykonuje się za pomocą endoskopu. Balon jest wypełniony powietrzem lub też roztworem fizjologicznym. Zakłada się go na okres nieprzekraczający sześciu miesięcy. Ma on przez ten czas powodować u pacjenta uczucie sytości tak, by nie sięgał po nadprogramowe posiłki. W trakcie terapii osoba leczona jest również otaczana opieką dietetyka, który ustala jej odpowiedni jadłospis. Procedurę założenia balonu żołądkowego wykonuje specjalista gastrolog.

Terapia balonem żołądkowym na terenie Szczecina – gdzie się na nią udać?

Leczenie otyłości balonem żołądkowym oferuje swoim pacjentom Centrum Medyczne Sonomed, znajdujące się w Szczecinie. W trakcie procesu leczenia pacjent znajduje się pod opieką dietetyka, a po zakończonym leczeniu może się tam zgłosić na zabieg wyjęcia założonego wcześniej balonu. Przed wykonaniem tych procedur można się zgłosić na konsultację w zakresie gastroenterologii oraz poddać się gastroskopii, wspieranej badaniem USG.

Aby poddać się terapii odchudzającej z zastosowaniem balonu żołądkowego można odwiedzić także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA. W Pracowni Endoskopii Diagnostycznej i Zabiegowej wykonywane są zabiegi z zakresu profilaktyki chorób żołądka oraz przewodu pokarmowego. Poza endoskopowym leczeniem otyłości, lekarze przeprowadzają tam również gastroskopię diagnostyczną czy endoskopowe leczenie nienowotworowych zmian oraz chorób przewodu pokarmowego.

Osobom, walczącym z nadmiarem kilogramów, pomóc mogą również specjaliści z Prywatnego Szpitala Pulsmed. Jest to wielospecjalistyczny ośrodek, w którym pracują także lekarze, zajmujący się bariatrią. W jej ramach wykonuje się tam nie tylko leczenie balonem żołądkowym Heliosphere, ale również leczy się otyłość opaską żołądkową lub prowadzi się terapię zachowawczą, połączoną z elementami psychoterapii.

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…