Leczenie otyłości balonem żołądkowym Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie otyłości balonem żołądkowym, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Szczecina. Leczenie otyłości balonem żołądkowym można przeprowadzić m.in. w Szpital Certus w Poznaniu (192 km od Szczecina) w cenie 9500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Szczecina na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 9500 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 12900 zł (leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera).

Ile kosztuje leczenie otyłości balonem żołądkowym w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Szczecina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Szczecina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System
  Poznań, Grunwaldzka 156(195 km od Szczecina)
  Nieoperacyjne leczenie otyłości balonem BIB - 6m - 9500 zł

  9500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera
  Poznań, Grunwaldzka 156(195 km od Szczecina)
  Kwalifikacja do nieoperacyjnego leczenia otyłości balonem Orbera - 143 zł Diagnostyka do leczenia otyłości balonem żołądkowym - 890 zł Nieoperacyjne leczenie otyłości balonem Orbera - 12m - 12900 zł Usunięcie balonu żołądkowego - 2000 zł

  12900 zł

Posiadamy również ofertę w 10 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości balonem żołądkowym w innych miastach.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Otyłość to coraz powszechniejszy problem, którego leczenie za pomocą diety i ćwiczeń nie zawsze jest możliwe. Jedną z metod zabiegowych, pozwalających zrzucić nadmiar kilogramów, jest leczenie otyłości balonem żołądkowym.  Zaleca się ją przede wszystkim tym pacjentom, którzy muszą zmniejszyć masę ciała ze względów zdrowotnych. Jest to też wyjście dla wszystkich tych, którzy podjęli już walkę z otyłością, ale stosowane dotychczas metody zawiodły. Małoinwazyjny i odwracalny zabieg wprowadzenia balonu do żołądka wykonuje się za pomocą endoskopu. Balon jest wypełniony powietrzem lub też roztworem fizjologicznym. Zakłada się go na okres nieprzekraczający sześciu miesięcy. Ma on przez ten czas powodować u pacjenta uczucie sytości tak, by nie sięgał po nadprogramowe posiłki. W trakcie terapii osoba leczona jest również otaczana opieką dietetyka, który ustala jej odpowiedni jadłospis. Procedurę założenia balonu żołądkowego wykonuje specjalista gastrolog.

Terapia balonem żołądkowym na terenie Szczecina – gdzie się na nią udać?

Leczenie otyłości balonem żołądkowym oferuje swoim pacjentom Centrum Medyczne Sonomed, znajdujące się w Szczecinie. W trakcie procesu leczenia pacjent znajduje się pod opieką dietetyka, a po zakończonym leczeniu może się tam zgłosić na zabieg wyjęcia założonego wcześniej balonu. Przed wykonaniem tych procedur można się zgłosić na konsultację w zakresie gastroenterologii oraz poddać się gastroskopii, wspieranej badaniem USG.

Aby poddać się terapii odchudzającej z zastosowaniem balonu żołądkowego można odwiedzić także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA. W Pracowni Endoskopii Diagnostycznej i Zabiegowej wykonywane są zabiegi z zakresu profilaktyki chorób żołądka oraz przewodu pokarmowego. Poza endoskopowym leczeniem otyłości, lekarze przeprowadzają tam również gastroskopię diagnostyczną czy endoskopowe leczenie nienowotworowych zmian oraz chorób przewodu pokarmowego.

Osobom, walczącym z nadmiarem kilogramów, pomóc mogą również specjaliści z Prywatnego Szpitala Pulsmed. Jest to wielospecjalistyczny ośrodek, w którym pracują także lekarze, zajmujący się bariatrią. W jej ramach wykonuje się tam nie tylko leczenie balonem żołądkowym Heliosphere, ale również leczy się otyłość opaską żołądkową lub prowadzi się terapię zachowawczą, połączoną z elementami psychoterapii.

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…