Leczenie otyłości balonem żołądkowym Kraków

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Krakowie - gdzie najlepiej?

Otyłość to nie tylko kwestia wyglądu, może prowadzić też do groźnych dla życia chorób układu sercowo-naczyniowego. Otyłe osoby mają często problem z redukcją swojej wagi przy pomocy diety i ćwiczeń. Gdy okazuje się, że działania te są niewystarczające do powrotu do prawidłowej wagi ciała, można rozważyć leczenie otyłości balonem żołądkowym. Balonikowanie żołądka wykonywane jest metodą endoskopową, a więc jest to zabieg mało inwazyjny, który nie wiąże się długą hospitalizacją i rekonwalescencją. Po implantacji balonu gastrycznego należy stosować się do zaleceń lekarza.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w krakowskich klinikach

Gastrolog z Krakowa dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz przeprowadza zabieg balonikowania żołądka w celu wyleczenia otyłości. Lekarz przyjmuje pacjentów w szpitalu św. Rafała grupy Scanmed, który posiada certyfikat "Bezpieczny szpital".  Grupa Scanmed otrzymała także certyfikat "Szpital bez bólu". Dr Danilkiewicz stosuje system Orbera. Podczas zabiegu umieszcza w żołądku balon wypełniony solą fizjologiczną. Oprócz tego, w szpitalu św. Rafała wykonywane są też takie zabiegi jak gastroskopia, która jest zalecanym badaniem przed balonikowaniem żołądka.

Instytut medycyny estetycznej i kosmetologii Dermedic oferuje wszczepienie balonu żołądkowego Orbera metodą endoskopową. Lekarze stosują tu BIB system czyli balony gastryczne wyprodukowane przez firmę BioEnterics Intragastric Balloon. W Instytucie Dermedic działa poradnia dietetyczna, w której oprócz balonikowania żołądka systemem Orbera, dostępne są też takie usługi jak analiza komponentów masy ciała i diagnostyka nietolerancji pokarmowych. Pracuje tu chirurg dr Zbigniew Plewa, który posiada certyfikat ze szkolenia pt. "Niechirurgiczne metody redukcji tkanki tłuszczowej roztworem fosfatydylocholiny. Wskazania kliniczne, techniki aplikacji, postępowanie po zabiegu".

Mieszkańcy Krakowa mogą udać się też do Gabinetu Endoskopii Przewodu Pokarmowego, gdzie pracuje chirurg dr Piotr Walczak. Lekarz wykonuje m.in. bezstresową gastroskopię diagnostyczną ultracienkim endoskopem. W Gabinecie Endoskopii Przewodu Pokarmowego można też umówić się na badanie przewodu pokarmowego kapsułką endoskopową i USG jamy brzusznej. Lekarz zakłada balon BIB na ok. pół roku, co pozwala na utratę średnio 20 kilogramów.

Kolejny krakowskim ośrodkiem, w którym wykonywane są zabiegi z zakresu chirurgii biariatrycznej jest II Katedra i Klinika Chirurgii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chirurgiczne leczenie otyłości jest przeprowadzane na Narodowy Fundusz Zdrowia czyli bezpłatnie. Pracuje tu prof. dr hab. med. Kazimierz Rembiasz, który specjalizuje się w takich zabiegach jak sleeve gastrectomy czyli rękawowa resekcja żołądka techniką laparoskopową oraz zakładanie by-passów gastrycznych redukujących otyłość.

Centrum medyczne Vimed oferuje konsultacje z lekarzami medycyny żywieniowej, m.in. z dr Dariuszem Kaczorowskim i dr Jackiem Rączewskim. W Vimed można uzyskać poradę z zakresu leczenia otyłości w klinice odchudzania. Popularne jest tu bezinwazyjne leczenie otyłości metodą Tube Diet, tzw. terapia ketogeniczna, redukująca masę ciała, jako alternatywa dla balonikowania żołądka.

Z zabiegów bariatrycznych słynie Oddział Kliniczny Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Pracuje tu prof. UJ dr hab. med. Andrzej Budzyński, który na temat chirurgicznego leczenia otyłości wypowiadał się na V Międzynarodowej Konferencji Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Lekarz zaleca zmniejszanie pojemności żołądka metodą laparoskopową u osób z otyłością olbrzymią. Często jest to jedyne wyjście dla pacjentów, u których otyłość osiągnęła ogromne rozmiary, uniemożliwiające codzienne funkcjonowanie. 

 

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości balonem żołądkowym w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…